Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Scooter Seçimi Yaparken Karşılaştığım Sorun

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

İstanbul trafiği giderek çekilmez oluyor. Bu sebeple bir motosiklet almaya karar verdim. Şehir içi trafiğinde scooter kullanmanın daha mantıklı olduğu söyleniyor vites olmaması gibi sebeplerle.

Forumda baya bir konuya baktım. İnternetten videolar izledim ancak bir sorun var. İşim gereği şık gözükmek zorundayım. Kullandığım araba, giyim vs. bu yönde mecburi olarak. Bir çok scooter baktım ancak görüntüleri bana yetersiz geldi. İstanbul'un içinde durmadan hareket edebileceğim, gerektiğinde otobandan hızlıca çekinmeden basıp gidebileceğim bir scooter gerekiyor. Ancak dediğim gibi tekrardan belirtiyim işim gereği (ben önemsemiyorum) şık olmak, bir duruşu olmak zorunda. Bu konuda bana tavsiyede bulunabilirmisiniz lütfen?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Sana şöyle babacan birşey lazım ama eğitim şart yoksa sonun olur NC 700 DC Integra veya NC 750D Integra
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL 650
    birçok scooter reklam fotolarında gayet prezantabl giyimli şık baylar bayanlar motor üzerinde görüntülenir. Bence bu bir aldatmaca. Şık giyimden kastınız takım elibe ise bana göre işiniz zor. Olmaz motor üzerine takım elbise. Bir defa rüzgardan ütüsü bozulur pantolon ceketin. Eğer gömlek , kanvas pantalon falan kast ediyorsanız ben bu şekilde kullanıyorum ve sorun yaşamıyorum. gömleğimin üzerine mont , altımda kanvas pantol yardır gitsin. Ha , saçınız kasktan dolayı bozulacaktır , benim gibi jölesiz çıkmayanlardansanız mutlaka iş yerinizdeki dolabınızda jöle bulunsun ;)

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Motor üstünde nasıl gözüktüğünüzden kime ne?
    Takım elbise + kundura ile motor sürmeyi mi planlıyorsunuz?
    Saçım bozulmasın diye kask da takmazsınız şimdi.

Uygun kıyafet ve ekipman (motosiklet çizmesi, pantolonu, montu, eldiveni ve kask) ile binmek şansınız yok ise scooter kullanmamanız daha uygun olacaktır. Uygun kıyafetin de iş yeri şıklığına uymayacağını tahmin ediyorum. Takım elbise ile toplantılara katılmak için scooter da hayli riskli bir araç.

Takım elbise değil de daha çok gömlek kanvas tarzı söz konusu. Kask takma konusunda da bir sıkıntı yok.

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana şöyle babacan birşey lazım ama eğitim şart yoksa sonun olur NC 700 DC Integra veya NC 750D Integra
    İlk defa scooter kullanacağım için bu kadar güçlü bir makinenin sorun yaratmasından çekiniyorum açıkçası.

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygun kıyafet ve ekipman (motosiklet çizmesi, pantolonu, montu, eldiveni ve kask) ile binmek şansınız yok ise scooter kullanmamanız daha uygun olacaktır. Uygun kıyafetin de iş yeri şıklığına uymayacağını tahmin ediyorum. Takım elbise ile toplantılara katılmak için scooter da hayli riskli bir araç.
    O tarz kıyafetler giyme şansım olmadığı için scooter seçiminde bulunmuştum aslında. Vitesli motorlar onlarsız olmaz diyerek bu şekilde bir yönlendirme almıştım.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Piaggo 350 i.e ABS

Not; Ekipmansız motosiklet sürmeyiniz!!

Alıntı Calse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O tarz kıyafetler giyme şansım olmadığı için scooter seçiminde bulunmuştum aslında. Vitesli motorlar onlarsız olmaz diyerek bu şekilde bir yönlendirme almıştım.
    Scooterların altındaki asfalt daha yumuşaksa bilemiyorum tabii
    Yasin D bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Burgman AN 650 ABS

Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Yamaha TMAX 530cc modeline bakmanızı öneririm.

Motosikleti
    xmax250
    tarz istiyorsan ve scooter istiosan vespa dan şaşmayacaksın =)
    chopper-cruiser da harley ne ise scooter da da vespa odur..

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şık derken? motorun la birlikte mi sen şık olmalısın? yoksa sadece sen (takım elbise falan)?

Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tarz istiyorsan ve scooter istiosan vespa dan şaşmayacaksın =)
    chopper-cruiser da harley ne ise scooter da da vespa odur..
    Vespa ya baktım ancak çok basit geldi bana tasarımları. Beğenemedim açıkçası

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şık derken? motorun la birlikte mi sen şık olmalısın? yoksa sadece sen (takım elbise falan)?
    Takım elbise değil. Daha çok gömlek kanvas tarzı. Şıklıktan kastım, müşteriye gittiğim zaman güzel izlenim bırakabilmek. Kullandığınız taşıt bunda fazlasıyla etkili.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vespa ya baktım ancak çok basit geldi bana tasarımları. Beğenemedim açıkçası

Takım elbise değil. Daha çok gömlek kanvas tarzı. Şıklıktan kastım, müşteriye gittiğim zaman güzel izlenim bırakabilmek. Kullandığınız taşıt bunda fazlasıyla etkili.
    Dostum TR de motordan pek anlayan yok. Acağın maxi skuter her türlü şık gelecek adamlara.
    Bu kadar fazla takma...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Hyosung GV650
    birkere kullanacağın motor scooter'da olsa cup'ta olsa SS'te olsa ekipman şart. çünkü hepsiyle kaza yaşayabilirsin. gerektiğinde otobanda kullanacağım diyorsun misal 100le gidiyorsun otobanda ve birşey oldu hatta 100 olmasın 50 olsun herhangi bir yolda birşey oldu düştün ve sürüklenmeye başladın. sürtünmeden dolayı

1-elbiselerin yırtılacak ve bir kısmı sürtünmenin çıkardığı ısıdan dolayı eriyecek.
    2-ciddi anlamda deri kaybı yaşarsın

bunları korumalı sertifikalı ekipmanların olmaması durumunda söylüyorum ekipmanlar bu enerjiyi olabildiğince emer.

şık giyinmek zorundasın burada kullanacağın ayakkabı çok önemli kösele ayakkabı giydin diyelim altı dümdüz ışıklarda durdun ayağını yere koydun büyük ihtimalle o ayakkabı kayacak ve yerdesin.

bu sebeple siz istanbulda ya toplu taşıma kullanın yada araba.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor üstünde nasıl gözüktüğünüzden kime ne?
    Takım elbise + kundura ile motor sürmeyi mi planlıyorsunuz?
    Saçım bozulmasın diye kask da takmazsınız şimdi.
    ben geçenlerde takım elbise + kundura kullandım, nolmuş? :D
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    O zaman biraz çirkin ve çekici olan yamaha x-max 250 yeni kaza çirkin çekici veya honda NSS300 Forza bakın saçlar kısa kesim stabil fön çekiyorsanız kask pek sıkıntı olmıcaktır ve scooterda alt bagajda var korumalı mont dizlik kask eldiveni koltuk altı bagajı yeterli gelicektir
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    dealim daystar 250
    piaggio x10 bir bak derim , büyüklüğü seni korkutmasın .

Arkadaşlar adam ekipmansız apaçilik yapıcam drmemiş ki niye takıldınız oraya anlamadım

Kardeşim bütcevsıkıntın yoksa piaggo bervarly serisine bak pahalı gelir diyosanda yamaha tricity bakabilirsin başlangıç için uygundur yada honda pcx

Merhabalar,

İstanbul trafiği giderek çekilmez oluyor. Bu sebeple bir motosiklet almaya karar verdim. Şehir içi trafiğinde scooter kullanmanın daha mantıklı olduğu söyleniyor vites olmaması gibi sebeplerle.

Forumda baya bir konuya baktım. İnternetten videolar izledim ancak bir sorun var. İşim gereği şık gözükmek zorundayım. Kullandığım araba, giyim vs. bu yönde mecburi olarak. Bir çok scooter baktım ancak görüntüleri bana yetersiz geldi. İstanbul'un içinde durmadan hareket edebileceğim, gerektiğinde otobandan hızlıca çekinmeden basıp gidebileceğim bir scooter gerekiyor. Ancak dediğim gibi tekrardan belirtiyim işim gereği (ben önemsemiyorum) şık olmak, bir duruşu olmak zorunda. Bu konuda bana tavsiyede bulunabilirmisiniz lütfen?
    Merhaba aranıza yeni katılıyorum motorum olmadığı için hep offline takip ediyordum ama şimdi scooterda kararsız birini görünce yorum yapmak için katılmak istedim. Ben scooter'ları çok seviyorum ve uzun zamandır araştırıyorum. Kymco'nun scooterlarını çok beğendim. Gerçekten çok şık ve heybetli gözüküyor, yani işiniz için uygun olabileceğini düşünüyorum. Ben Xciting 250Ri, Downtown 300i arasında kaldım. Size de bakmanızı tavsiye ederim. Tekerine taş değmesin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)