Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ümraniye - Şişli arası işe gidiş geliş için scooter tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha NMAX
    Herkese merhaba,

Evim Ümraniye'de iş yerim Şişli'de, 2 yıl trafik çilesi çektikten sonra artık motor almanın zamanı geldi 32 yaşındayım, 78 kiloyum. Ortaokul lise dönemlerinde vitesli(honda titan), scooter(kinetic honda) çok kullandım. 7-8 bin motosiklet için ayıracağım bütçe var; kask mont vs. toplamda 10 bin civarı olacak bütçe. Tercih sırasına göre Xcity, Nmax, PCX var aklımda. Sizin tecrübelerinizden yola çıkarak bana öneriniz ne hangisi olur?

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    yeni nmax işinizi gorur

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xcity 2.elde düşündürür. n-maxin de pcx gibi bi rakibi var. satma kısmı düşündürmüyosa hepsine binip bakmak lazım. n-max teknolojisi iyi, x-citynin motoru biraz daha kuvettli hemde jant büyük, pcxinde start stop özelliği çakmaklık girişi az yakıtlı olması vs.. birşey söylemek zor

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Bence 250 cc bir scooter tercih et
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam umraniyenin neresindesiniz acaba bende umraniyede oturuyorum

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    ben kullandığım x city i şiddetle öneririm. sıfır problem. şehir içi dışı asla üzmez. yüksek tork büyük gövde. daha rahat edersiniz.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Çok uzun değilsen pcx.

Motosikleti
    Yamaha NMAX
    Ben de sizlerin söylemiş olduğu seçenekler yüzünden bu modeller arasında gidip geliyorum, teker çapı, abs sistemi, yakıt tasarrufu vs. Ümraniye çakmak köprü yakınındayım, tepeüstünden teme bağlanıp 2. Köprüden ya da direk 1 köprüden gitmeyi düşüyorum. Bende de xcity ağır basıyor. Eğer bu modelleri kullananlar varsa aranızda değerli yorumlarınızı beklerim. Mesela ABS mi önemlidir yoksa büyük teker çapı mı? Abs li motor kullanmadım daha önce çünkü, farkı bilemiyorum o yüzden. Bu arada boyum 1.78

Tekrar teşekkürler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    İşe gidip gelmek için Pcx öneririm, hem ekonomik, hem ufak. Her türlü araya dereye girer, kıvraktır rahat ettirir. Daha büyük hacimde de Xmax 250 ABS öneririm, ama fiyatı 16 bin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı tahirorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Evim Ümraniye'de iş yerim Şişli'de, 2 yıl trafik çilesi çektikten sonra artık motor almanın zamanı geldi 32 yaşındayım, 78 kiloyum. Ortaokul lise dönemlerinde vitesli(honda titan), scooter(kinetic honda) çok kullandım. 7-8 bin motosiklet için ayıracağım bütçe var; kask mont vs. toplamda 10 bin civarı olacak bütçe. Tercih sırasına göre Xcity, Nmax, PCX var aklımda. Sizin tecrübelerinizden yola çıkarak bana öneriniz ne hangisi olur?

Şimdiden teşekkürler.
    sym gts evo joyride olabilir honda ps 150 de boyunuz ne bilmiyorum 1.80 altı ise ps 150 gayet şık ve güzel bir motordur.

markalara çok bakamyın honda kymco sym yamaha hepsini kullandım ah vespa da hepsi birbirine yakın araçlar sizin seçiminizi oturun motor hangisi güven verir ona göre alın 250 cc motor enine geniş olucna trafikte aralardan geçmek kolay olmuyor her zaman emniyette size tam bir şerit düşmez bu sebeple pcx honda sym 150-200 cc arası olarak incelemenizi tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

Şİmdi gördüm arkadaşların paylaştığı xcity de çok yerinde bir tercih olucaktır sürücünün belini dayayacağı küçük çıkıntı sizi sürekli kendinizi ileri itmekten alı koyar büyük tekerlekte çukur tümseklerde daha güvenlidir pcx dense bu daha iydir ayrıca siperlik kış zamnalarında gögsnüzü boynunuzu belinizi koruamk için çok önemli madem almışken iyi motor diyorsunzu siperlik olan model tercih edin

İyi sürüşler

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    kymco xciting 250 derim ben. Trafikte orman kanunu geçerli olduğu için ne kadar büyük o kadar iyi.

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Aprilia scarabeo 200 de olabilir. Bir tanıdığım hergün Şişli KüçükÇekmece arası kullanıyor gayet memnun olduğunu söylüyor.
    MimTolga bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Alıntı tahirorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Şimdiden teşekkürler.
    2.000 tl'lik Mondial scooterım var , yıllardır İstanbulda heryere gidiyorum , fazla kasmana gerek yok yani

Motosikleti
    2014 ybr esd
    al bi xmax250abs.beyfendi gibi git gel.ağırlığın olsun yolda

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    pcx al aga beğenmez memnun kalmazsan bana sövebilirsin...ama artcı alırsan üzer çekişi azalır...artcım yok pratik seri şık makina diyorsan pcx efsanedir...

Motosikleti
    Yamaha NMAX
    NMAX olarak tercihimi yaptım. Yorumlarınız için tekrar teşekkürler. Köprü yollarını kullandığım için rüzgar rahatsız ediyor biraz, uzun tur camı almak istiyorum fakat orijinali biraz kısa gibi geldi bana, farklı marka ya da özel yapım bulabileceğim bir yer var mı bildiğiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler