Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç scooteri İçin tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Herkese selam. Uzun zamandır araştırıyorum. neredeyse bütün forumları okudum.amatör ve profesyonel video testleri izledim. ehliyet sınavını geçtim . ve ehliyetime kavuşur kavuşmaz bir scooter alacağım. bir sürü elemeden sonra sçenekleri azalttım. Aradığım scooter şehir içinde çok hantal olmamalı, E-5 e çıktığımda da beni üzmemeli.ve çokda pahalı olmamalı. 16'' jantları olmalı.( boyum 1.85)kendime de limit olarak 8.000.tl ayırdım. Aradığım özelliklere uyan scooter ler :

1. Aprilia Scarabeo 200 2013 ( 2. eli varmı , Parça sorunu varmı ? )
    2. Yamaha Xenter 150 2013 ( 2. pahalı . performansı yeterlimi ? )
    3. sym hd.200i 2013 ( 2. eli varmı ? Kaliresi yamaha dan kötümü ? )
    4. Piaggio beverly 250 2006 25.000km ( son sahibi olurmuyum. ? büyük masraf çıkarırımı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    important22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha Nmax Abs
    camadan bunu beğendi.
    | 500px.com/Arranger | Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg/videos | Flickr.com/photos/132925453@N03 |

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    honda pcx de iyi bir alternatif

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    2007 Beverly 250s im var. Diğerleri hakkında pek bir bilgi sahibi değilim ama beverlynin tek problemi duramamak.
    Çok seri ve virajlı bir makinedir. Kesinlikle atletiktir. Hantal değil.
    Masraf çıkarmaz kolay kolay. Ama parçası pahalıdır. Yağını düzenli koy, her türlü gider.
    Büyük tekerlekleri kesinlikle bir avantajdır. ince yapısı sayesinde girmeyeceği delik yok gibi.
    Ben İstanbulda sürekli kullanıyordum. Uzun yolada gider. İstanbul-Antalya-İstanbul gitmişliğim var.
    Lakiiin. Kesinlikle almadan önce bin ve fren yap. Çünkü hızlandığı kadar seri duramaz. Ayrıca debriyajını kontrol et. genelde debriyaj kaçırma problemi yaşar bir müddet sonra. Sonuçta 2006 model.
    Ama taş gibi makinadır. Biz kendisine dayanıklılığından ötürü "katır" diyoruz
    Feratus bunu beğendi.

OnNumero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 2015 - PCX 150 2015
    PCX 150 tavsiye ederim.Bir günde artçı ile 600km yol yaptım ve çok memnunum.
    Feratus bunu beğendi.

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Hocam bende senin gibi scooterla başladım. İstanbul'da isen Sym fiddle Tarzı birşey alarak başla bence. Trafik gerçekten zor. Sonrasında çıtayı yükseltirsin zaten.
    Feratus bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Teslerde uzun boylulara uygun olmadığını okumuştum. Deneme amaçlı üzerine oturdum biraz küçük geldi. Kullanan bir arkadaşıma sordum. Genel olarak memnun . Ama tekerlek çapından dolayı korkulu anlar yaşadığı olmuş. ( yağmur ) bana büyük tekerlek önerdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Küçük tekerlek düşünmüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Hem butçemi aşıyor, hemde tekerlek çapı küçük.

eo93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha başlangıç olarak pahalı geliyor bana bence yamaha'dan başlanmamalı başlangıç olarak.
    Feratus bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamaha nmax derdimde çok pahalı başlangıç için. 2.elde de artık öyle paralar istiyolar ki tavsiyede de bulunamıyorum malesef

Motosikleti
    Honda spacy alpha 110
    Yamaha dan şaşma. Başlangıç için dlight olabilir.

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    biraz küçük bana

Proxy1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha N Max
    Merhaba,

Ben Yamaha Nmax ile başladım. Oldukça memnunum.
    Başlangıç için çeşitli marka/model tavsiyeleri bolca var.
    Sonuçta cebinizin durumuna ve tipini seveceğiniz bir scooter için seçim yapmak size kalıyor.

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    kymco 300İ Downtown nasıldır acaba.
    bende bu motoru araştırıyorum.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Alıntı cuma_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymco 300İ Downtown nasıldır acaba.
    bende bu motoru araştırıyorum.
    İyidir...
    Ergonomi olarak bir sıkıntı yaşamssanız (selesi biraz gömülüyor arkaya doğru, bacaklar ve kasıklar rahatsız olabiliyormuş diye okudum bilenlerden) alınabilecek bir motor.. Gücü yerinde, abs de var...

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    ben pcx de karar kılmadan önce;

aprilla ve piaggio gibi italyanları parça fiyatları yüzünden elemiştim. aradaki fark ööyle böyle değildi.
    nmax henüz satışta değildi, olsa idi abs ve ön arka disk fren olması nedeniyle alabilirdim.
    yamaha xenter ve hd200 bu listede sanırım sadece 2. elleri ucuz olduğu için var. çünkü güvenli olsun diye büyük teker istiyorsun ama abs olmayan ve arka freni kampana olan bu 2 motoru listene eklemişsin. adam gibi duramadıktan sonra o büyük tekerin esprisi ne ki? üstelik xenter 155 cc hd200i ise 171.2cc. yani listendeki en güçsüz motorlar.

tavsiyem eğer sürekli artçılı kullanacaksan bütçeni arttırıp veya 2. ellerine bakıp yamaha xmax gibi 250cc bir scooter ile başlaman. sürekli artçılı kullanmayacaksan (ki yeni başlayan birinin zaten bir süre artçılı kullanmaması lazım) pcx veya nmax gibi 125cc ile başlaman.

bence teker çapından önce en önemli kriter fren ve yakıt olmalı. 4.000 km dir pcx 125 kullanıyorum. üstündeki dandik irc lastiklerle full yağmur altında 400 km uzun yol da yaptım. e-5 ve tem e de sayısız kez çıktım. hiç üzülmedim. ama sen bu saydığın motorlardan bir araba performansı bekliyorsan zaten scooter yanlış alternatif. tekerin kaç inch olursa olsun biraz hızlandım mı yandan gelen rüzgarı yiyince şeridin içinde bir sol bir sağ dolanacak ve benzer korkulu anları sen de yaşayacaksın. sanma ki 16 inch teker alınca herşey bitiyor. eğer öyle olsa o dediğin motorlar yok satardı
    Feratus bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler