Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

-Asya nostalji- Egzoz patlama yaptı ve marş basmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar daha geçen haftalarda motorda yağsızlıktan dolayı sorun yaşamıştım.
    Yaptırdıktan sonra egzozda patlamalar oluyordu çalışırken ama hemen sonra geçiyordu. Dün ve bugün hareket halinde de gaza basınca patlama sesleri geliyordu. Biraz önce de markete gittim dönerken çalıştırdım fakat marş almadı. Egzozdan pısstt diye ses geliyo ve çalışmıyor motor. Ayaktan da aynı ses geliyor egzozdan elden basınca da.

Acaba ne olabilir sorun hallebilir miyim yarın sabaha kendim yoksa ustayı çağırayım mı bak böyle oldu diye. Sebebini anlayamadım bir türlü.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

dostum aynı sorunu bende yasadım nostajide ayaklıgı yarım saat tekmeledikten sonra anca calısıyodu tamirciye gittim akü ölmüş dedi aküyü değiştirdim şimdi ayaktan bile ilk seferde alıyor

Bende ayni makinayi kullaniyorum. Dostum bunlarin yagini benizini eksik etmeyeceksin yoksa sikinti yapıyor böyle. Bence ugrasma gotur ustaya

Yagi falan hepsi yeni degisti daha 500-600 km anca oldu benzin de var acaba bujilerde mi sorun var dedim nasil bakabilirim oraya ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

Aku de iyi onda da sikinti olmadigindan eminim :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:29 ----------

Evet götürdüm şimdi ustaya o da anlayamadı sorunu. Motor karbüratörden geçmeden egzoza veriyor siboplar değişebilir tarzında bir şey söyledi. Nedir aslı astarı bilen var mı acaba ?

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Benzer bir sorun bende yaşadım. Motor durmadan 30 km önce falan egzozda bi patlamalar oldu özellikle gazı kestiğimde oluyordu.Ve aniden durdu motor çalıştıramadım bir türlü
    Bikaç bişey değişti garantiden. 170 falan tutuyodu hesapladığımda. 3bin bakımıyla beraber 50 liraya hallettik. nedenini bilmiyorum ustada anlamadı.

6bindeyken yine benzer bişey oldu marş basmadı sabah. Bugün servisen aldım motoru. Marş motoru değişmiş. Yaptırdığınızda eğer usta detaylı bişey söylerse burda yazarsanız sevinirim. Anladığım kadarıyla marş motorumuz falan dandik biraz. Dikkat etmek lazım biraz

Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer bir sorun bende yaşadım. Motor durmadan 30 km önce falan egzozda bi patlamalar oldu özellikle gazı kestiğimde oluyordu.Ve aniden durdu motor çalıştıramadım bir türlü
    Bikaç bişey değişti garantiden. 170 falan tutuyodu hesapladığımda. 3bin bakımıyla beraber 50 liraya hallettik. nedenini bilmiyorum ustada anlamadı.

6bindeyken yine benzer bişey oldu marş basmadı sabah. Bugün servisen aldım motoru. Marş motoru değişmiş. Yaptırdığınızda eğer usta detaylı bişey söylerse burda yazarsanız sevinirim. Anladığım kadarıyla marş motorumuz falan dandik biraz. Dikkat etmek lazım biraz
    Aldım ben de motoru. Usta reflekte yaptıktan sonra motoru bu başıma geldi bundan önce hiç böyle bir şey olmamıştı dediğine göre hararet yapmış. Bir tane contası yanmış. Onu değiştirdi şimdi ne patlama kaldı ne de başka bir şey. Tabi şüphelenmiyor da değilim onun yüzünden mi oldu yoksa normal mi diye

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    usta rektefe sırasında egzantirik ayarını tam yapmadıysa, asırı sınma ve egzos patlatma ondan da olabilir.

suan normal ise sorun yok, tam emin olmadan ustanın günahını almayayım

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta rektefe sırasında egzantirik ayarını tam yapmadıysa, asırı sınma ve egzos patlatma ondan da olabilir.

suan normal ise sorun yok, tam emin olmadan ustanın günahını almayayım
    Acıkcası bilmiyorum yaptı mı yapmadı mı kontrol edebileceğim bir şey mi peki ?

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı BulutOkcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acıkcası bilmiyorum yaptı mı yapmadı mı kontrol edebileceğim bir şey mi peki ?
    eski hali için söylemiştim. suan sorun yok ise düzgündür.

kontrol etmek baya mesaketli bir işlemdir
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Gookcen59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cr1 KUBA
    Bunların yağını eksit etmediğin sürece uzun yol bile gidersin şarköye gidip geldi bu motor ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)