Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Scooter tavsiye ustalardan yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda PCX
    aklımda olan bir kaç model var
    -Kymco agility city 125
    -Kymco süper 8
    -Honda spacy 110

bu üç motora bakıyorum daha önceden motor sahibi olmadım ama sürmüşlüğüm var eşin dostun scoterini alıp gezioduk falan ama şimdi iş kendimize almaya geldi
    hemen balıklama atlamayayım dedim hangisini alsam beni yedek parça bakım yakıt yönünden mutlu eder
    Şüphesiz en yakışıklı aralarında bana super8 gönül ondan yana ama benim için ilk olay yakıt ve yedek parça bakım maliyeti ortalama yılda 10-12 bin km yaparım diye tahmin ediyorum ve yılda 1 kere ankaradan bursaya bursadan ankaraya gidebilirim diye düşünüyorum
    şimdi bu modellerden hangisi beni en çok mutlu öder vereceğim paranın hakkını verir?
    2011-13 model ikinci el bir motor alacağım internette ortalama 3000-3500tl arası fiyatlara bu söylediğim motorlar var
    ikinci el motor alırken nelere dikkat etmek gerekir
    Km çok etkili midir mesela bi tane 2000-3000km de var bi tane 15bin kmde aralarında 700-800 tl fiyat farkı var ikiside temizse o farkı vermeye değer mi?
    başka marka model öneriside alabilirm sym kymco ya eş değer bi motor diye biliyorum ondada bu ayarlarda motor olabilir
    Konuma cevap veren bilgi paylaşan herkese şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda PCX
    yok mu kimseden cevap?

Mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125 & Yamaha WR 125R
    Ben daha geçen hafta City 125 aldım. Çok memnunum açıkcası. Diğer seçeneklerini bende düşündüm , ama City nin yanında diğerileri oyuncak gibi kalıyor. Büyük jant olayı da ayrı bir keyif. Scooter a biniyor gibi hissetmiyorsun. Daha büyük , daha kullanışlı oluyor. Tek kötü tarafı yakıtı. Diğerlerinden fazla yakıyor. Ama çok önemli değil benim için. Bu keyife değer diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda PCX
    Alıntı Mechanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha geçen hafta City 125 aldım. Çok memnunum açıkcası. Diğer seçeneklerini bende düşündüm , ama City nin yanında diğerileri oyuncak gibi kalıyor. Büyük jant olayı da ayrı bir keyif. Scooter a biniyor gibi hissetmiyorsun. Daha büyük , daha kullanışlı oluyor. Tek kötü tarafı yakıtı. Diğerlerinden fazla yakıyor. Ama çok önemli değil benim için. Bu keyife değer diye düşünüyorum.
    yakıt diğerlerine göre fazla derken mesela super8 ile bunun arasında ne kdr yakıt farkı olur malum öğrenciyim yakıt benim için ilk sırada

Mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 125 & Yamaha WR 125R
    %5-%10 dan fazla değildir.

Motosikleti
    Honda PCX
    koca sitede super 8 kullanan yok mu ya bide ondan bilgi alsak

ByThe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Honda'dan vazgeçme yakıtta cimri ve kaliteli parçalara sahip bir motor.

Motosikleti
    Honda PCX
    Alıntı ByThe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda'dan vazgeçme yakıtta cimri ve kaliteli parçalara sahip bir motor.
    kuryelere pizzacılara dürümcüler hepsi spcy110 kullanıyor yakıtı falanda iyi demkki bunca insan tercih ediyor
    Bilen birilerinden fikir alsak netleştiricem kafamda

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    bütçen ne kadar ?

Motosikleti
    Honda PCX
    3-3,5 arası

Motosikleti
    Honda PCX
    yok mu sitede spacy 110 super8 sahipleri?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    super8 fazla yakıyor diye başka forumlarda da okumuştum. spacy110 daha ekonomiktir kesin ama tipi çok çirkin yahu. pizzacı kebapçı motoru olması kötü bişey değil ama şahsen fazla da yaksa super8 derim ben. sym fiddle2 de alınır. kymconun servisi yedek parça sıkıntısı olabilir. Geçen hafta kymco like125 sordum yok seneye yaza anca gelir diyorlar. Böyle satış mı olur? müşterinin istediği modeli getirmezsen gider başka marka alır. kmyco servislerinden de millet şikayetçi.

Motosikleti
    Honda PCX
    şimdi herkes göreceli konuşuyor yakıt fazla tama fazlada ne kadar 100 kmde 5-6 litre mi yakıyor yoksa100 kmde 20 krş mu yakıyor?
    yakıt neye göre fazla bu cc hacmindeki motora göre mi size göre mi? bi sürü etken var bana göre kmde 15-20 krş belki normal ama başkasına göre çok fazla olabilir
    bu motoru kullanan kişiler 100 kmde ortalama kç litre benzin tüketttiklerini yada tam dolu depoya kaç km gittiklerini söyleyebilirler mi

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    O listede en azını spacy yakıyor.today kullanan arkadaşım şimdi spacyle aynı litre benzini yakıyor bilginize
    ve malesefte o motorların içinde spacy en kalitelisi

Motosikleti
    Honda PCX
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O listede en azını spacy yakıyor.today kullanan arkadaşım şimdi spacyle aynı litre benzini yakıyor bilginize
    ve malesefte o motorların içinde spacy en kalitelisi
    spacynin kalite olayını çok duydum ama malesef sıfır bile alsak eski bir yüzü var motorun
    neyse artık yapacak bişey yok kalite yeek parça yakıt önemli benim için

alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    sana 2006 vespa satalım.. scooter alacaksan vespa alacaksın. hem fıyatıda uygun tertemız ıstersen fotolarını cekıp sana yollayabılırım... temız bakımlı ve suan yenı sahıbını beklıyor.

Motosikleti
    Honda PCX
    eyv vespa motorları biliyorum kalitesi olsn herşeyi kendini kanıtlamış bi motor ama düşündüklerim arasında değil bahsettiğim 3 modelden birini alıcam

alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    ozaman activa al. alırsanda vespa 1, honda 2.. diğerlerini düşünme bile... benden tavsıye ama senın secımın. sımdıden hayırlı olsun.

Motosikleti
    Honda PCX
    Alıntı alidgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozaman activa al. alırsanda vespa 1, honda 2.. diğerlerini düşünme bile... benden tavsıye ama senın secımın. sımdıden hayırlı olsun.
    büyük ihtimal honda spacy olucak zaten duyumlarım motor hakkkında söylenenler beni spacy tercih etmeme yönlendirdi bakalım temiz bişey denk gelince alıcaz beklemedeyim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    spacy 3lt yakıyorsa kymco 4.5lt yakıyor. yani o derece fark olduğunu söylüyorlar. kuruş hesabı ise baştan beri yanlış bir ölçüm şekli. vespanın adı markası para ediyor hiç gerek yok.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)