Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 zc 150 zat

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar..
    Ben motor almak istiyorum iş,dershane,ev arası kullanmak için 150zc veya 150zat çok hoşuma gitti 2. el alsam bana çok sorun yaratırmı ? Ne gibi sorunlar çıkarabilir yardımcı olurmusunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Runemagick Damlar Şimdi Ona sor :D
    adamda bi motor var astarı yüzünü geçer misali =)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Zc'yi 18.000 km kullandım. Bakımlarını yaptırdıktan sonra her yola rahatlıkla gelir. Ama sıkıstırmaya,hor kullanmaya gelmez. Malzeme kalitesi berbattır. Yan ayakta oldugu yerde devrilse bile grenajları kırılır. Kısacası aşırı narindir.
    Temizini bulmak bu zamanda artık cok zor.
    Egzoz,hava filtresi kronik sorunlarıdır.
    Torku iyidir,iyi kaçar,kaçtıktan sonra 80'de tıkanır,gitmez. Maksimum 95 görür. O hızda da titresimden bi iki civata düşebilir.
    125cc karbüratörü takılınca ve 60'ı gecmeyince 100 km/2.5 litre yakar. Ama basınca 4,5 litreye kadar yolu var.
    Ben 2 ayda bir 5 liralık civata,vida alırdım. Çünkü mutlaka yolda bazıları düşerdi. Cbf nasıl yağ eksiltiyorsa bu zc'de vida eksiltir.
    Kısacası saatli bomba gibidir. Ben öneripte vebal almak istemem
    Zatı kullanmadım bilmiyorum

Çok teşekkürler peki önerebileceğin scooter varmı ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı zknnlx3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler peki önerebileceğin scooter varmı ?
    Bütçeniz nedir?

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    mümkün olduğu kadar uzak oyna........

ha birisi hayrına al bin diye verecekse o zaman olur. ozamanda yaktığı benzine yazık..

1500 liraya kadar olabilir bu kadar kötü mü herkes kötülüyor ya

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    ikisiinide kullanmıs bırı olarak soyleyeyım

zc guzeldır kıytırık bı motordur aynı zamanda yakıtı ortlam 3-4 lt dır arkada oturana ezıyettır cunkı koltuk basmak arası yok gıbıdır sıcar pozısyonda oturur buda 10 dk sonra dız agrısına neden olur . parcası ucuzdur ama bol kullanırsın . kısacası o motora 1.500 tl degılde 800 tl flan verılır kullanıp son sahıbı olursun . 1500e onun yerıne yenı model bıse almak mumkundur yenı dır hıc degılse .

zat ise cok rahat keyıflı bı okadar cok yakan kısmen elektırık sorunu cıkartan devasa bır motordur . guzeldır alınıp temız se bınılır ve malzemesı orta hallde pahalıdır yanı zc nınkı 5 se zat 7 dır . ksası motoruna ufak geldıgı ıcın cekısı pek yoktur ve 4-5 lt den assagı kesınlıkle yakacagını sanmıyorum .

sana tavsıyem tek kullanıcaksan yenı motorlardan 100 luk scooterler var onlar guzel saglam duruyor motoran mondıal falan var mondıalde loyal modelı guzel duruyor . veyatta bunun dısında yuksek modellı temız 1500 e cınlı scooter bulmak zor degıldır . cınlıden kastım mondıal ve kanunı dır gerısı hala hurda uretım yapıyor karar senın ben olsam zc ve zat almam
    satoyama bunu beğendi.

Çok teşekkür ederim tavsiyelerin için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)