Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

mondial 150 re triger kayışını kırdıysa.....

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGER2009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 RE / 48 KG 536
    Merhaba arkadaşlar son çare belki bir bilenine rastlarım diye size yazıyorum.::(( mondial 150 re model bir scooter kullanıcısıyım yaklaşık 4 sene önce aldım 20.000 küsürda triger kayışı kırıldı yolda kaldım tamirci bir arkadaştan yardımcı olmasını rica ettim oldu da ancak triger kayışını koparmadan düz yolda 110 gören hız ıbrem artık 60 ... 70 km / h geçmez oldu servise götürdüm yanlış kayış takılmış dediler yeni kayış takıldı sadece şu an 80 km/ h hız görebiliyorum kırsal alanda ve 20 km üstünde hergün yol yapmaktayım bu arıza nasıl giderilir bakabilecegim bir başlık bulamadım lütfen yardımcı olun saygılar
    BEYAZ ADAM PARANIN YİYECEK OLMADIĞINI ANLADIĞI ZAMAN ÇOK GEÇ OLACAK.....OTURAN BOĞA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Trigger kayışı yok senin motorda, hızını etkileyecek kayış varyatör kayışıdır yanlış takılması, ön varyatör bagalarını yerine doğru oturmadan takarsan olur, varyatör çalışmaz. 80km hız normal ama biraz daha artsın istersen bujini hava filtreni değiştir, buji tırnak aralığını ayarla, subab ve karbüratör hava ayarı yaptır. Daha da hızın artmamışsa, elektrik sistemine ait bütün parçaları değiştir. Motorun ateşlemesi güçlenir daha fazla devir çevirir, düşük devirlerdeki torku da artar.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trigger kayışı yok senin motorda, hızını etkileyecek kayış varyatör kayışıdır yanlış takılması, ön varyatör bagalarını yerine doğru oturmadan takarsan olur, varyatör çalışmaz. 80km hız normal ama biraz daha artsın istersen bujini hava filtreni değiştir, buji tırnak aralığını ayarla, subab ve karbüratör hava ayarı yaptır. Daha da hızın artmamışsa, elektrik sistemine ait bütün parçaları değiştir. Motorun ateşlemesi güçlenir daha fazla devir çevirir, düşük devirlerdeki torku da artar.
    teşekkürler Mengu16 önerini uygularım sagol
    BEYAZ ADAM PARANIN YİYECEK OLMADIĞINI ANLADIĞI ZAMAN ÇOK GEÇ OLACAK.....OTURAN BOĞA

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    parçalanan kayışın üzerindeki kod neydi acaba? yine yanlış kayış takılmış olabilir belki.
    kayışdaki 1 karınca genişliğindeki mesafe bile kalkışlarda ve son hızda farklılıklar yaratabiliyor.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

Motosikleti
    Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parçalanan kayışın üzerindeki kod neydi acaba? yine yanlış kayış takılmış olabilir belki.
    kayışdaki 1 karınca genişliğindeki mesafe bile kalkışlarda ve son hızda farklılıklar yaratabiliyor.
    arkadaşım bu bilgiye ihtiyacım vardı sagol ben öncelikle orjinal kayış bilgilerime ulaşayım ve uygun kayış takıp hız durumuma bir kez daha bakayım yardımın için tekrar sagol

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)