Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorda Artçı ile kask içi Ses iletişimi isteyenler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    MErhaba arkadaşlar,
    hemen hemen hepimizin ortak sorunu yüksek hızda giderken arkamızdaki yolcumuz ile birbirimize sesimizi duyuramıyor oluşumuz,başımı arkaya çevirmemizinde yüksek risk oluşturuyor olması.Buna çözüm olarak bende aselsan cobra telsiz vardı değerlendireyim dedim moto telsiz kitine 100 dolar istediler.Kulaklıklarına bakayım dedim adedi 30 TL*2=60 tl fena bir rakam değil ama kulaklığın mikrofon yerleşimi uygun değil.Farklı çözümler aradım ve buldum.Şöyleki sürücünün arkasına(monta)veya cebine küçük kibrik kutusu büyüklüğünde bir devre konuyor sürücü ve artçı buralardan kulaklık mikron bağlantısı alıyor.Ama bundada 2 problem var 1.si bu ürünle rçin malı ve çok cızırtı yapıyor rüzgarda ikincisi ise yine kulaklıkla yapılıyor kask içine montesi gerekli uğraşlı bir iş.

bende 30 yıllık elektronikçi bir abiye gittim durumu izah ettim.Eğer bu işe talep olursa kaliteli malzemelerden kask içine monte edeceğimiz hoparlör ve mikronu ile yine benzer bir devre kutusu ile bu işi hallederim ,eğer farklı motorlar ilede iletişim kurmak isterseniz ekstradan telsiz gibi ama mandalsız veya mandallı çalışacak 1-2km mesafeli bir fonksiyonda eklerim dedi. maliyeti de zannediyorum 50 TL dolaylarında olur fiyatın çok üstüne düşmedik.

Eğer buna ihtiyaç duyanlar ve olursa alırım diyenler var ise buraya yazsınlar talebi görüp kendisi ile iletişime geçeyim.Adapazarında kurtuluş elektronikte yapılacak ve garantide olacaktır.devre hali hazırda olmadığı için avantajlıyız yeni özelliklerde eklenebilir dizaynı bizim ihtiyaçlarımız doğrultusunda yapılabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    güzel bir icat olur.kullanıldıgında memnun kalınırsa bende almayı düşünürüm şahsen

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Bu iyi fikir ya, ben de Adabazarlıyım artçı pek almıyorum ama alınca çok lazım alıyor bağrış çağrış saçma bir durum böyle çözebilmek daha iyi.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    valla süper olur...
    Her asker yeşil bereli olamaz

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    arkadaslar yakın takıpteyım bu konuyu
    bende boyle bırsey ıstıyorum
    fıyat 50 lıra cıvarı tutulursa bu ıyı ıs yapar

Motosikleti
    mondial 150 mr vulture
    [QUOTE=lycantrophic;2520252]Bu iyi fikir ya, ben de Adabazarlıyım artçı pek almıyorum ama alınca çok lazım alıyor bağrış çağrış saçma bir durum böyle çözebilmek daha iyi.[/
    artçı: la memeeettt
    sürücü: ne var oluummm
    artçı: cok hızlı gıdıyon layyy
    sürücü: yok layy daha fazla gitmiyo bu son.
    artçı:neeeeee???
    sürücü:hııı hııııı
    mks84 bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ben ebaydan çiftini 110 tl almıştım bluetoothlu ortalama 140 km ye kadar denedik bir sıkıntı olmamıştı vede su geçirmez artı olarak fm radyo da var gayette iyi çekiyor bu tarz yaparsanız bence çok iyi olur vede kesinlikle mandallı yapmayın sesle aktif olsun
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    takipteyim.kulanışlı olursa verimi de yüksekse alırım bende.nitekim en ucuz interkomdan 100tl ucuza mal edilmiş olur.takıldığım yer: 1takım(2kulaklık)mı ~50tl yoksa tek cihazmı ~50tl
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

Motosikleti
    1 cihaza 2 kısı

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    siz deneyin resimlerini videolarını çalışma şeklini kulaklıkların mikrofonların nasıl konumlandığını bir görelim eğer yüksek hızlarda da iyi bir sonuç elde ediliyorsa bende alırım

not: yukarıda arkadaşın kullandığı glbi fm radyo özelliğide olursa tadından yenmez

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    uğrasmayın böyle seylerle bas ağrıtır frekanstan cızıltıdan

Motosikleti
    kapalı devrede frekans olmayacgndan cızırtı ımkansz. Kablosuz motorlar arasnda kalıtelı prof. Devrede sorun olmaz ben 12km mesafelı aselsan telsz kullanyrm sorun yok

---------- Post added at 21:49 ---------- Previous post was at 21:46 ----------

fm radyo bence hos olmaz o cızırtı yapablr ama bı mp3 player ıcın soket hazırlanablr.ama ben yolda muzık dnleme taraftarı dglm risk

Motosikleti
    uğraş, uğraşki böyle bir sisteme 200-300 tl veren dostlar çatlasın iyi bir iş çıkaracağınızdan eminim ;)

Motosikleti
    berk cglr senın kullandgnın lınkını vereblrmsn bıde onu ınceleyelm

Motosikleti
    ebaydan aldım ama ortalama 1 yıl önce falan almıştım o yüzden link aktif değil fakat motors.ebay.com a girip bluetooth intercom diye aratırsan 2 li setlerin özellikleri hep aynı sadece şekil farklı en ucuz olan set halindekini alabilirsin aynı çünkü hepsi

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    aliexpress'e bakabilirsiniz,kablolusunu 17 tl'ye aldım ben...kablosuzlarıda 30 dolardan başlıyor,mümkünse freeshıppıng sipariş veriniz biraz geç gelir ama kargo parası ödemezsiniz.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aliexpress'e bakabilirsiniz,kablolusunu 17 tl'ye aldım ben...kablosuzlarıda 30 dolardan başlıyor,mümkünse freeshıppıng sipariş veriniz biraz geç gelir ama kargo parası ödemezsiniz.
    üründen memnunmusun ? kulaklık tipi ve mikrofon yerleşimi nasıl?ve eğer zahmet olmayacaksa resim yükleyebilirsen hepimize faydalı olabilir.sürekli aktif mi yoksa sese duyarlı olarakmı aktif oluyor kafa şişiriyor mu? çin malımı

---------- Post added at 02:18 ---------- Previous post was at 02:07 ----------

arkadaşlar kulaklık tipi sizce aşağıdaki resimdeki gibi mi daha kullanışlı olur yoksa ,kask içinde stroferin içine ince bir hoparlör monte edipte mikrofunuda kaskın ağız kısmına monte ediptemi daha iyi olur bu konuda herkesten fikir bekliyorum

Orjinal kulaklığını ve mikrafonunu kullanmayıp dandik bir kulaklık alıp dandik bir kaskla deneme yapabilirsiniz.Hatta bunu forumda yapan biri vardı.Kulaklığı ve mikrafonu kesip kaska monte ederseniz kullanmayacağınız zamanlarda kablolar canınızı sıkabilir.Bu 144 mph olayındaki aleti ben beğendim.Güzel bir alet gibi duruyor.

Motosikleti
    kesinlikle mikrofon vede kulaklık ayrı olsun bir dönem bundan kullanmıştım o kulaklık sanıldığı gibi durmuyor kaskı takıncakayıyor e mikrofonda oynuyor tekrar düzeltirken mikrofonu kulaklık tam oturmuyor bu sefer hem kulagınıza batıyor yada tam oturmadığı için ses iyi gelmiyor artı olarak buff balaklava vs kullandıgınızda bu tip bir kulaklık tamamen iptal oluyor o yüzden linkteki gibi bir kulaklık vede mikrofon sistemi çok daha kullanışlı olur bu arada bendeki bundan fiyatı gayet iyi bence

http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-B...andise&vxp=mtr

Motosikleti
    şimdi dostlar anladığım kadarıyla bu proje olmayacak hepimiz e-bay'dan alacağız.peki bu kulaklıklar aynı zamanda telefon görüşmeside yapabiliyormu.malum motor sürerken titreşimden zaten anlayamıyoruz çalıp çalmadığını.
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)