Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Garaj'da Led Sis Farı Yapımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Selam dostlar ;

Üyelerimizden Audioslave (Cihan) arkadaşımla birlikte eski bozuk bir takım sis farını Led fara çevirdik ve monte ettik. Çok iyi bir iş çıktı. Ledler hazır satılıyor. Herhangi bir elektrik bilgisi gerektirmeyen basit bir işlem. Far tasının arkasını kesme işi biraz meşakatli. Biz taş motoru ile kestik hızlı olsun diye. Metal testere ile de kesebilirsiniz tabi. Farlar 1 Watt dan toplam 3 wat. İkisi 6 Watt. Parklara giden kablolara lehimledik. Biraz lehim işinden anlıyorsanız yapmanızı tavsiye ederim.

Gökhan YAŞDAL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ellerinize saglik. 3 watt ledler cok isiniyor diye kimse kullanmiyor. Yapsaydi da biri farkini gorseydik

Motosikleti
    xvs650 DragStar 2006m
    Emeğinize sağlık, garaja uğramamız şart oldu. Isınma konusu nedir Yasdal??

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Ellerinize sağlık......
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    2 gündür deniyorum. En fazla yarımşar saatlik sürüşler yaptım. Her hangi bir ısınma olmadı kasalarında. Zaten dediğim gibi bu 3 tane 1 Watt olanlarda soğutucu ihtiyacı olmuyormuş abi. Totalde 6 watt çektiğinden elektrik tesisatıma hemen hiç etkisi de yok zaten. Ben farımı 35 W xenon ile dğeiştirmiştim önceden 55 Watt vardı. Şimdi sisler ile birlikte 42 W yapıyor ki, konjektöre yüklenmesi falan söz konusu değil. Bir de elcik ısıtması düşünüyorum. Onu da takarken fotoğraf çeker paylaşırım. Garaja bekleriz tabi abi.Tanırsın, Halidun Kaya Abim hep orda zaten. Bizler de haftada 1-2 akşam kesin uğruyoruz bekleriz.
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    Gökhan YAŞDAL

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    yaa bu garaj nerede acaba cok merak ettim askerden döndüğümde motorumu komple söküp şasemi kaynak yaptırmam lazım fakat motoru söküp koyucak yerim yok 5 katada motoru söküp taşımak biraz zor geliyor açıkcası istanbulun neresindeki bu garaj ben 4.ievent de oturuyorum uzakmı bana yada yokmu başka böle yakında bana garajında yer verecek biri mayıs 20 sinde geliyorum maks. 1 hafta sonra başlıcam tadilata
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz Bostancı sanayinin hemen üzerindeyiz.
    www.motorumla.net

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu ledler en kolay pratik ve işlevsel yoludur.
    Ayrıca sabit durduğu yerde calisicak sekilde tasarlanip uretildiklerinden dolayı hareket halinde ısınma sorunu yapacaklarını sanmam yalnız titreşim den dolayı belki ömürleri biraz kisalabilir.
    Güzel olmuş elinize saglık.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ledler en kolay pratik ve işlevsel yoludur.
    Ayrıca sabit durduğu yerde calisicak sekilde tasarlanip uretildiklerinden dolayı hareket halinde ısınma sorunu yapacaklarını sanmam yalnız titreşim den dolayı belki ömürleri biraz kisalabilir.
    Güzel olmuş elinize saglık.
    Sağolasın Eyüp'cüm. Led'in komplesi 10 TL olduğundan fazla detaya girmeye gerek yok bence Bozulursa hemen değiştiririz. Kendinden yuvalı sabit bişiy olduğundan açı ayarlama mercekleme falan işleri ile uğraşmadığımızdan kolay bir uygulama.
    Gökhan YAŞDAL

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    arkadaşlar ledler konusunda birkaç sorum olucak, bende sis farı gibi bişey yapmak istiyorum. yeni başlık açmiyim. woltlarla,lens açılarıyla falan ilgili bilgisi olan arkadaşlar özelden mesaj atarak ulaşırsa çok sevinirim. teşekkürler

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    çok güzel olmuş elinize sağlık.
    konuyla alakasız ama bende çinlide olsa cruiser kullanıcısı olarak garaj grubuna katılmak istiyorum.
    :\
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel olmuş elinize sağlık.
    konuyla alakasız ama bende çinlide olsa cruiser kullanıcısı olarak garaj grubuna katılmak istiyorum.
    :\
    Mehmet Bey motosikletin milliyeti olmaz inanışındayız. Çinli motorlar olmasaydı bir çok kullanıcı motosiklete başlamaya cesaret edemezdi. Garajımız bostancı sanayinin arkasında. (Tam olarak Burada) Gönüllü bir organizasyon.
    Gökhan YAŞDAL

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet Bey motosikletin milliyeti olmaz inanışındayız. Çinli motorlar olmasaydı bir çok kullanıcı motosiklete başlamaya cesaret edemezdi. Garajımız bostancı sanayinin arkasında. (Tam olarak Burada) Gönüllü bir organizasyon.
    sevgili yasdal, bir organizasyonda bir kaç arkadaşla tanışma fırsatı bulmuştum, mt den.. gördüğüm kadarıyla garaj grubuna dahil onlarda. başıma gelen tatlı tatsız bir çok şeyden ötürü 1 senedir falan giremiyordum siteye. şimdi şimdi tekrar girmeye ve motorumla arkadaş olmaya başladım (çok üzdü beni şelepsiz) her hafta sonu göztepeye geliyorum ben, hazır gelmişken şayet yakınlardaysa (iyi bildiğim söylenemez karşıyı) uğrayıp selamlaşmak falan ister sürüşlerde arkalarda yer almak isterim.
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    Sisleri montaj yaparken ayaklarını bükmek gerekiyordu. Kasaya sürmesin diye. O işi yaparken ayağın bağlantısını kırmışım sanırım. Bir temassızlıktan dolayı farın biri daha az yanıyor. Biri beyaz biri de soluk beyaz dolaşmayayım diye dün Kadköye geçmişken Ledlerden bir tane daha alayım dedim. Yazıcı oğluna yakın bir iki elektrikçiye uğradım. Karaköyle arasında tam 2 kat fark var. 20 TL den aşağı Led bulamadım. Bu ekipmanları alırken Karaköyden almak şart demekki. Dikkat edin kazıklanmayın. Karaköyde 10 TL Ledler.
    Gökhan YAŞDAL

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Az kaldı yakında tüm ışıklandırma sistemim ledlere dönüşecek. Arka far ve stop led oldu, göstergeler led oldu. Sırada sinyaller var.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    bu ledleri ilk kullanan benim. aklın yolu bir. yalnız bunlar 5-10 metre aydınlatma sağlıyor. çünkü mercekleri evde aydınlatmada kullanılabilmesi için geniş açılı. karaköyde 30-60 derecei lensler alınırsa daha ilerisi aydınlatılabilir.

1 senden fazladır 2 kış boyunca yaptığım 13000 km yolda bunlar hep çalıştı. üstüne yağmur çamur kar yağdı. motor hep dışarıda yağmur altında kaldı. gene de bozulmadı bozulmadı arkadaş

şu 2 tane lamba normal armut lambalar kadar ışık veriyor. gayet iyi. tüketimi de çok az.

Motosikleti
    Benim asıl amacım dikiz aynasından baktıklarında farkedilmemdi. Fazlasıyla tatmin etti beni. Çok parlak bir ışık yayıyorlar. Farkedilememek imkansız.
    Gökhan YAŞDAL

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    İzninizle bir iki sorum olacak;
    1) Bende Ataşehirde ikamet ediyorum bahsi geçen garaja da haritadan baktığım kadarıyla yakınım acaba su garaj sadece chopper tarzı motorlar için midir çünkü benim CBF 150'm var.
    2) CBF 150 için de bunlar gibi 2 adet sis farı yapılıp motor koruma demirine sabitlenebilir mi çünkü bahsi geçen görünürlük probleminden dolayı bi kaza geçirdim su an bu duruma takmış durumdayım. Yani konudan hiçbişey anlamadıgım için soruyorum akü vs kaldırır mı falan gibi konular.
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Garaj'da motosiklet tarz sınırlaması yoktur, bekleriz.
    www.motorumla.net

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı dincer59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzninizle bir iki sorum olacak;
    1) Bende Ataşehirde ikamet ediyorum bahsi geçen garaja da haritadan baktığım kadarıyla yakınım acaba su garaj sadece chopper tarzı motorlar için midir çünkü benim CBF 150'm var.
    2) CBF 150 için de bunlar gibi 2 adet sis farı yapılıp motor koruma demirine sabitlenebilir mi çünkü bahsi geçen görünürlük probleminden dolayı bi kaza geçirdim su an bu duruma takmış durumdayım. Yani konudan hiçbişey anlamadıgım için soruyorum akü vs kaldırır mı falan gibi konular.
    dinçer garaj sanayi sitesinin hemen arkasında bayındır hastanesinin yan sokgında sana çok yakın her türlü motorsikleti olan arkadaşlar geliyor gelebilirsin .
    sis farı senin motorada yapılabilinir arekadşalar birbirine yardımcı olarak el birliği ile yapılabiliniyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler