Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Ön cam yapalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    ben orjinalle arasında bir fark göremiyorum harika olmuş ellerine sağlık.
    ama bişey aklıma takıldı;cam düz demişsin ve civatalarla sikştırarak esneklik kazandırmışsın.peki bu zamanla oluşacak vibrasyonlarla birlikte camda çatlaklara neden olmazmı?civatalara yaylı rondela kullanarak bu sorunu çözebilirmiyiz acaba?
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben orjinalle arasında bir fark göremiyorum harika olmuş ellerine sağlık.
    ama bişey aklıma takıldı;cam düz demişsin ve civatalarla sikştırarak esneklik kazandırmışsın.peki bu zamanla oluşacak vibrasyonlarla birlikte camda çatlaklara neden olmazmı?civatalara yaylı rondela kullanarak bu sorunu çözebilirmiyiz acaba?
    cam yerine takıldıktan sonra ısı tabancası ile yüzeyi dolaşıp gerilimi alıyoruz ısı tabancası yoksada camın iç tarafına siyah renkte güneş ışık ve ısısını çeken herhangi birşey gerip 2 saat güneş altında bıraksanızda gerilimin bayağı bir miktarını alırsınız
    kolaygelsin

pinkkuvars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VOLUSİA VL800
    Saygı Hurmet Elinize Sağlık. Cesaret Verici

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ustam yahu, şu ön camı ne ile kestin?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam yahu, şu ön camı ne ile kestin?
    CNC frezede kestirdim fakat cnc olmayan yerde plotterden 1/1 çıktı alınıp mastar olarak kullanılırsa kıl testere ilede elde kesilebilir sorun olmaz sadece sabır gerekir oda sende zaten çok var

Motosikleti
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CNC frezede kestirdim fakat cnc olmayan yerde plotterden 1/1 çıktı alınıp mastar olarak kullanılırsa kıl testere ilede elde kesilebilir sorun olmaz sadece sabır gerekir oda sende zaten çok var
    teveccühünüz gürol abi...
    zaten heralde en son o şekilde olup bitecek gibi...

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    sen gel snecer ben onu sprel le keseyim bak bi dahada teklif etemmem ona göre
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Eline emegine saglik gurol abi sen bu on cami yaptigini hatirliyorum .diger parcalardaki durum ne alemde ayaklilari diyorum

Eline emegine saglik ellerinden operim
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline emegine saglik gurol abi sen bu on cami yaptigini hatirliyorum .diger parcalardaki durum ne alemde ayaklilari diyorum

Eline emegine saglik ellerinden operim
    Yakındır bombaları patlatmaya)

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Gürol Bey selamlar;

Sizden esinlenip bir iki ay önce bende böyle bir cam yapmıştım. Buradan ekleyeyim belki diğer arkadaşlara da faydası olur. Cam aparatları elimde mevcuttu. Sadece bir ara parça büktüm paslanmazdan o da camın eğimini ayarlanabilir yapmak için. Camı CNC kesim makinası olan bir reklamcıda kestirdim. Tek eksiğim o anda ellerinde 3 mm vardı ve 3 mm yapmak zorunda kaldım. Geçenlerde motosikletin brandasını çıkarırken "acı kuvvetime mani olamayıp" ucundan bir parçasını kırdım. Şimdi yenisini kestireceğim. Bunu 4 veya 5 mm hatta varsa ellerinde biraz koyu bir pleksi ile yapmak istiyorum. (normal pleksi üzerinde hem çizilmesin hem de koyu olsun diye film çekmeye kalktım ama malesef bu malzemelere film çekilemiyor. Bir türlü yapışmasını sğlayamadım cam filminin) Altta şablon fotoğrafı ve bitmiş halini gösteren bir iki fotoğraf var. Şimdi kestireceğim malzeme için çizimimi biraz değiştireceğim. Biraz daha uzun ve biraz daha yanlara doğru geniş istiyorum. Bu arada siz de istanbuldasınız bi buluşmada görüşmek dileğiyle.

Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    Yakındır bombaları patlatmaya)
    ben de meraktayım açıkçası, bakalım neler göreceğiz....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    [QUOTE=yasdal;2544091]Gürol Bey selamlar;

Sizden esinlenip bir iki ay önce bende böyle bir cam yapmıştım. Buradan ekleyeyim belki diğer arkadaşlara da faydası olur. Cam aparatları elimde mevcuttu. Sadece bir ara parça büktüm paslanmazdan o da camın eğimini ayarlanabilir yapmak için. Camı CNC kesim makinası olan bir reklamcıda kestirdim. Tek eksiğim o anda ellerinde 3 mm vardı ve 3 mm yapmak zorunda kaldım. Geçenlerde motosikletin brandasını çıkarırken "acı kuvvetime mani olamayıp" ucundan bir parçasını kırdım. Şimdi yenisini kestireceğim. Bunu 4 veya 5 mm hatta varsa ellerinde biraz koyu bir pleksi ile yapmak istiyorum. (normal pleksi üzerinde hem çizilmesin hem de koyu olsun diye film çekmeye kalktım ama malesef bu malzemelere film çekilemiyor. Bir türlü yapışmasını sğlayamadım cam filminin) Altta şablon fotoğrafı ve bitmiş halini gösteren bir iki fotoğraf var. Şimdi kestireceğim malzeme için çizimimi biraz değiştireceğim. Biraz daha uzun ve biraz daha yanlara doğru geniş istiyorum. Bu arada siz de istanbuldasınız bi buluşmada görüşmek dileğiyle.

http://img7.imageshack.us/img7/5775/ncam.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/5186/cam3g.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/6527/cam1h.jpg[/QU

Ellerine saglık dostum
    yenisini yaptırırken naçizane tavsiyem biraz daha geniş yaptır ve iki yandaki düzlüğü biraz daha radyusla derim,alltaki radyusların bitiminden yukarudaki radyusların başlangıcı aynı olsun derim yani camda yanlarda düzlük olmasın çok daha şık olacağını düşünüyorum
    istersen özelden mailini ver sana benimkinin cad çizimini yollayayım onun üzerinde yap boz

Motosikleti
    Ellerine saglık dostum
    yenisini yaptırırken naçizane tavsiyem biraz daha geniş yaptır ve iki yandaki düzlüğü biraz daha radyusla derim,alltaki radyusların bitiminden yukarudaki radyusların başlangıcı aynı olsun derim yani camda yanlarda düzlük olmasın çok daha şık olacağını düşünüyorum
    istersen özelden mailini ver sana benimkinin cad çizimini yollayayım onun üzerinde yap boz
    Aynen. Bende genişletmek istiyorum. Yeni bi çizim götüreceğim. Sizdekini dwg olarak gönderirseniz iyi olur. SW e gerek yok. 2 boyutlu çalışacağım sonuçta. Özelden mailimi atıyorum. Teşekkürler.
    Gökhan YAŞDAL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen. Bende genişletmek istiyorum. Yeni bi çizim götüreceğim. Sizdekini dwg olarak gönderirseniz iyi olur. SW e gerek yok. 2 boyutlu çalışacağım sonuçta. Özelden mailimi atıyorum. Teşekkürler.
    tamamdır yollayacağım
    benim yolladığımın üzerine senin çizimi renk değiştirip,farüstündeki radyusun Quardantından yada çizgi ortasından referans alıp üstüste yapıştırıp bir gör bakalım nekadar genişliyor kısalıp yada uzuyor delikleride tekrar çizmekle uğraşmassın
    kolay gelsin

YOLLADIM...

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    [SIZE=6]HONDA Shadow satın alacak olan arkadaşların dikkatıne !!! Piyasada İSTANBUL yapımı shadowlar dolaşmaya başladı. Haberiniz ola.... Yanlış anlamayın. İSTANBUL yapımı JAPON mallarına taş çıkarttırıyor...[/SIZE]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [SIZE=6]HONDA Shadow satın alacak olan arkadaşların dikkatıne !!! Piyasada İSTANBUL yapımı shadowlar dolaşmaya başladı. Haberiniz ola.... Yanlış anlamayın. İSTANBUL yapımı JAPON mallarına taş çıkarttırıyor...[/SIZE]
    ver gazı ver gazııııı
    yapacam o olacak valla ha

Motosikleti
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gürol Bey selamlar;

http://img7.imageshack.us/img7/5775/ncam.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/5186/cam3g.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/6527/cam1h.jpg
    3-4 ay önce bir arkadaşımın kırılan ön camının aparatları ile pleksi glas'dan cam kestirip kendime ön cam yapmıştım. Park yerinde üzerine tahta parçası düşmüş, kırıldı. Bende yenisini kendi istediğim gibi yapayım dedim.

Paslanmaz aparatlar CNC Punch tezgahta, Pleksi parça reklamcıda CNC Lazer Kesim makinada kestirildi. Çizimleri bana ait. Fotoğraftaki camı örnek aldım. Eski camlarımdan deneyimlediğim üzere biraz daha uzun ve büyük bir cama ihtiyacım vardı. Ben de bir kaç çizim yapıp en güzel gelene karar verdim. Öndeki vidalar çirki durmasın diye crom vida kapakları kullandım. Fazla uzattık. Buyrun fotoğraflar.

Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    Asya Ghost 350 cc
    ellerine sağlık çok güzel olmuş.ama bir şey dikkatimi çekti.bu kullandığın bildiğimiz cam mı? eğer cam ise,camın bu kadar esnek olacağüı ve bu şekli alacağını hiç düşünemiyorum!!! bilgi verebilirsen sevinirim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Teşekkürler..
    Malzeme pleksidir fakat 5 mm kalınlığındadır,standart 3 mm kalınlıkta malzeme kullanılacaksa pleksi tavsiye edilmez malzeme polikarbon olmalıdır..

Motosikleti
    Asya Ghost 350 cc
    teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)