Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

El yapimi 1956 custom Triumph projesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    yapılan işçiliğe verilen emeğe...
    yeni baştan yapılan motorun güzelliğini anlatacak kelimeler bulamıyorum...
    üstadım en kısa zaman da geliver Türkiye'ye de bu güzellikleri yapan insanı ahir gözlerle bir görelim, hasbihal edelim...
    saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    usta ben ne zamandan beri takip ediyorum bu çalışmayı çırak arıyormusun yanına .D
    birde genel bi foto koyda ballandıra ballandıra bakalım yaw

Murat ERSEL yazdığın malzemeler elektrot ıle kaynatılabılmekle beraber gazaltı kaynaga nazaran süreç daha zahmetli ve zordur.Delik oluşması,ısı yayılımı,tutunamaması,v.s.Heleki malzeme alumınyum ıse...

Jiro:Sanayi tipi işlevsel bir makina hobi amaçlı düşünülüyorsa almak yada (sıfır almak) akıl karı değil 5 ila 10.000tl arası fiyatlara satılıyor.ileride ticaret'e(üretim'e) dönerim dersen İkinci el'e yönelebilirsin.Ben oyle yaptım uygun dusebılıyor.

Yaptıgın alumınyum depoyu gorunce daha cok takdır ettım.Kaynak ve metal işciligi , dikişleri süper.İnternet'te görüyorum kaynak yaparken çarpılan hayli fazla
    Tesekkür ettim(knurl ing):tırtık degıl'mı? Tırtık , bıcagı aletı neyse... işlevsel bir aletmiş depo kapagı,basamak v.b parçalar yapmak için idael .Knurling tool'u internet'ten baktım.Burada bırkac yere sordum yok.Bakalım en kotu ıhtımalle ebay'den temin edecegim.

Alıntı Angel Spear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    immortalboss, internet uzerinde bu motosiklet mevzulari yuzunden tr'de bircok kisi ile arkadas oldum. bende sizlerle tanismak istiyorum, projelerimden bir kac tanesini turkiyede sergilemeyi dusunuyorum, o zaman tanismak icin guzel bir ortam olabilir (:
    Çok güzel olacağına hiç şüphem yok.Eğer öyle bir imkanınız olursa bir hatıra fotoğrafı çektirmek isterim sizinle.Tabi bir de şu sanat eserinin imzalı fotoğrafı olabilir.

Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapılan işçiliğe verilen emeğe...
    yeni baştan yapılan motorun güzelliğini anlatacak kelimeler bulamıyorum...
    üstadım en kısa zaman da geliver Türkiye'ye de bu güzellikleri yapan insanı ahir gözlerle bir görelim, hasbihal edelim...
    saygılar...
    isimsiz, gelicegim en az iki projemle birlikde.. cok tesekur ederim.

Alıntı sllnbs.okn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta ben ne zamandan beri takip ediyorum bu çalışmayı çırak arıyormusun yanına .D
    birde genel bi foto koyda ballandıra ballandıra bakalım yaw
    sllnbs.okn, daha once soylemisdim, beklerim (; . . . genel foto vakti gelince yayinlayacagim, ilginize tesekurler.

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptıgın alumınyum depoyu gorunce daha cok takdır ettım.Kaynak ve metal işciligi , dikişleri süper.İnternet'te görüyorum kaynak yaparken çarpılan hayli fazla
    Tesekkür ettim(knurl ing):tırtık degıl'mı? Tırtık , bıcagı aletı neyse... işlevsel bir aletmiş depo kapagı,basamak v.b parçalar yapmak için idael .Knurling tool'u internet'ten baktım.Burada bırkac yere sordum yok.Bakalım en kotu ıhtımalle ebay'den temin edecegim.
    Dogru, aluminyum alternativ akim "AC" de kaynatildigi icin carpilma riski var, dikkatli olmak gerek, bende arada bir break dance yapiyorum alu kaynatirken...

Benim knurl aksesuari grizzly tools'dan almisdim, cogu sattiklari taiwan/cin mali ama deneme amacli ivir zivirlar icin iyi bir yer..

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olacağına hiç şüphem yok.Eğer öyle bir imkanınız olursa bir hatıra fotoğrafı çektirmek isterim sizinle.Tabi bir de şu sanat eserinin imzalı fotoğrafı olabilir.
    Resim cekeriz, gezeriz.. yeterki oraya geliym... Eger bildiginiz tasarim/sanat, yada motosiklet sergileri varsa, islerimi sergiliyebilcegim, fikirlerinizi beklerim... tesekurler,
    www.sungurtekin.com

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Evet arkadaslar siradaki parcamizin adi kopek kemigi "dog bone" (benim mutis tercumem haricinde daha dogru bir karsiligi var ise lutfen katkida bulununuz)

Bu parcadan genelde iki tane olur ve gidon/handlebar'lari sabitlemek icin kullanilirlar.

Bu sefer kullandigim malseme saf pirinc.
    Ilk olarak tornada tuplerin gececegi delikeri acip olcusune getirdim, sonra dis sinirlarini belirleyip once kesip, zimparalayip en son torpu ile final formunu verdim.

http://i40.tinypic.com/vsgrye.jpg

http://i41.tinypic.com/2rm9lb8.jpg

http://i41.tinypic.com/24wxatl.jpg

Irfan Bey bu altdaki resmi sizin icin cekdim, sirlarimi paylasmak zorunda birakdiniz beni ;))))

http://i40.tinypic.com/sfcxza.jpg

bu arada o yuvarlak olan (cicek gibi) on takim damper tokmagi

ust kismi komple serbest el yapdim, simetrik bile sayilmaz, altini tornada.

http://i41.tinypic.com/2637pc0.jpg
    şimdi anlaşıldı mesele demek o aliminyum levhayı arka fon için kullanıyorsun olmadı arkadaş bu işte şike var

valla sabırsızlıkla bekliyorum dostum , bu arada tüm gün bu işlerle uğraşıyor olsaydın sanırım şu ana kadar bitmiş olmalıydı proğramın gerisinden geliyorsun , mızıkçılık yapıyorsun hadi gariii öldürcenmi bizi üstadım yauuuu

bak o kadar millet bekliyor burada çık çık çık

son yapılanlara harcanan zamanı, dökülen alınterini zaten söylemiyorum artık eee öpülecek parmakta kalmadı öpe öpe daha ne diyiiimmm
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

epeydir konuda bır hareket yok . Bu sefer nasıl bır suprız yapacaksın?

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Üstad kolay gelsin.Aklıma geldi,birde Boldor projen vardı,ondan haber yokmu?
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    alp üstad topic kurumuş yahu müsait olsan da şenlendirsen topici de gözümüzü gönlümüzü de
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    1977 cb750

mokap

piyanist_irf, greyhorse, eray_uluyazı, cok teskurler

Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad kolay gelsin.Aklıma geldi,birde Boldor projen vardı,ondan haber yokmu?
    Hatirlamadim, cafe projesi vardi bunun yuzunden ona ara vermek zorunda kaldim ama Boldor'u acaba ben mi yanlis anliyorum?? Tesekurler Ergun,

.
    .

Evet arkadaslar sonunda size bir mokap resmi yayinliyorum.
    ilk resimde 21" cant/lastik ikincisi ve ucuncude 19" kullandim
    komponentler sadece gecici olarak birbirne takilmis durumda, ama tasarim ogelerini yan gorunuslerden irdeliyebilirsiniz.

Depolarin form butunlugunu, saseyle olan pozisyonlarini, gidonun benzin deposuna paraleleligi, yag deposunun baglanti braketinin formunu (sanzimninki ile iliskisini) ve bir cok detayi bu mokap da gorebilirsiniz.

tasarimi bana ait olan camurluk desteklerini burda gorebilirsiniz, bilmem bu form size bir sey hatirlatti mi?

eray_uluyazı, forzaken, cihan54 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    www.sungurtekin.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    piyanist_irf, greyhorse, eray_uluyazı, cok teskurler

Hatirlamadim, cafe projesi vardi bunun yuzunden ona ara vermek zorunda kaldim ama Boldor'u acaba ben mi yanlis anliyorum?? Tesekurler Ergun,

.
    .

Evet arkadaslar sonunda size bir mokap resmi yayinliyorum.
    ilk resimde 21" cant/lastik ikincisi ve ucuncude 19" kullandim
    komponentler sadece gecici olarak birbirne takilmis durumda, ama tasarim ogelerini yan gorunuslerden irdeliyebilirsiniz.

Depolarin form butunlugunu, saseyle olan pozisyonlarini, gidonun benzin deposuna paraleleligi, yag deposunun baglanti braketinin formunu (sanzimninki ile iliskisini) ve bir cok detayi bu mokap da gorebilirsiniz.

http://i39.tinypic.com/33tp2eh.jpg

http://i41.tinypic.com/m98zrn.jpg

tasarimi bana ait olan camurluk desteklerini burda gorebilirsiniz, bilmem bu form size bir sey hatirlatti mi?

http://i41.tinypic.com/15i8bjt.jpg
    De get Alpppp
    sinirlerimizi yine zıplatma sabah sabah,ben yasak etmedimmi sana bu forumları kardeşim yaaa.
    tam biri bitti oh derken hadi şimdi buna kafa yoralım,stres dizboyu olsun

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    De get Alpppp
    sinirlerimizi yine zıplatma sabah sabah,ben yasak etmedimmi sana bu forumları kardeşim yaaa.
    tam biri bitti oh derken hadi şimdi buna kafa yoralım,stres dizboyu olsun
    tamam, tamam bir sure rahat birakicagim (:
    www.sungurtekin.com

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    ellerine sağlık tekrardan, arka çamurluğun nerdeyse yere kadar inmesi çok hoş olmuş.
    habe habe

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Çok tatli olmuş, nacizana bir öneri ön fren orjinal ama satyn bir disk fren fena durmaz gibi geliyor bana
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ellerine sağlık tekrardan, arka çamurluğun nerdeyse yere kadar inmesi çok hoş olmuş.
    ER6iNbay, camurluk kisalacak herhalde.. bende uzun olsun isterdim ama destekler o uzunlugu sabit tutmayabilir. tesekurler

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok tatli olmuş, nacizana bir öneri ön fren orjinal ama satyn bir disk fren fena durmaz gibi geliyor bana
    (: saka dimi!! ben yinede cevaplayim, vintage makinalarla pek ilgisi olmayanlar icin..
    rotor (disk) fren severim hem ragat dir servisi, hemde daha iyi durur, ancak rotorlar 70 lerden sonra yayginlasmisdir.. 50'lerde zaten yokdu.
    Bu projede hem parcalari, hemde uretim tekniklerini zamanina uygun gorunmesini istedigim icin senesinin parcalarini kullaniyorum.
    Bu on fren kampana sistemi sadece 55-57 arasi T110 Tiger larda kullanilmis ve cok nadir bulunuyor... Triumph'in en sexy kampana kapagi bu bence, capi standartlardan buyukdur ve izgarali hava sogutma girisi ve cikisi vardir . yaklasik 1.5 sene aramadan sonra bulabildim bunu, projenin en onemli komponentlerinden biri yani. ilerde frenin detayli resimlerini yayinlayacagim.
    www.sungurtekin.com

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    tamam, tamam bir sure rahat birakicagim (:
    Yok yok sen yine yayına devam et Alp,öpülesi eller neler yapıyor görsün cümle alem

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alp yayınladıgın resimlerin boyutu 799x449 bilgisayarima wallpaper olarak koyamiyorum cok kucuk
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alp yayınladıgın resimlerin boyutu 799x449 bilgisayarima wallpaper olarak koyamiyorum cok kucuk
    asiri buyuk yapmiyorum, konu derli toplu oluyor, ayrica ayni formatta olunca sayfa duzenide bozulmuyor, fakat senin icin elbette hd yayinlarim, hangisini dusunuyorsun?
    www.sungurtekin.com

Hocam benim içinde yayınla...İstediğini yayınla yaa.Çöp tenekesi yapsan sanatsal görünüyor.Çok güzel maşallah.Şöyle küçük parçaları ayrıntılı olarak çektiğin resimler hoş oluyor bence.

yahu kım cekıyor fotoları erol atar'mı? motor'a zaten dıyecek yokta arkadas motor manken gibi(pek fotojenık) çıkmış

bumerank?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler