Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

El yapimi 1956 custom Triumph projesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Angel Spear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı bsabora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yaptığın herhangi bir sipariş içinmi yoksa projenin parcasımı
    bu projenin parcasi. Siparis uzerine olsa, zarar ederim herhalde, elle yapdigim icin cok uzun suruyor..
    www.sungurtekin.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alp neden clutch handle i celik levhadan yaptin , aluminium olsa daha hafif olmazmi.

Birde son low gloss satin yuzeyi nasil yaptin , direk el zimparasi ilemi?
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alp neden clutch handle i celik levhadan yaptin , aluminium olsa daha hafif olmazmi.

Birde son low gloss satin yuzeyi nasil yaptin , direk el zimparasi ilemi?
    Dogru, olabilir ancak bu bir nevi prototip ve celik aluminyuma gore daha hata afedici (yaparken) cokda saglam. ama aluminyum olsa hem hafif olur dedigin gibi hemde daha cabuk/ragat islenir. ilerde aluminyumla da yapacam bi tane.

finisi bi cesit zimpara ile elle yapdim, ama zimpara kagit degil bez "Emery cloth" diye geciyor. zimpara gibi cesitleri var.
    www.sungurtekin.com

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Angel Spear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogru, olabilir ancak bu bir nevi prototip ve celik aluminyuma gore daha hata afedici (yaparken) cokda saglam. ama aluminyum olsa hem hafif olur dedigin gibi hemde daha cabuk/ragat islenir. ilerde aluminyumla da yapacam bi tane.

finisi bi cesit zimpara ile elle yapdim, ama zimpara kagit degil bez "Emery cloth" diye geciyor. zimpara gibi cesitleri var.
    o bitmiş halindeki zımpara olayına bende hasta oldum acaba ne gibi aletler ile ve zımpara ile daha detaylı açıklama imkanınız varmıdır?
    ANGARAJ

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o bitmiş halindeki zımpara olayına bende hasta oldum acaba ne gibi aletler ile ve zımpara ile daha detaylı açıklama imkanınız varmıdır?
    bu arada sen naptın kırmızı jawayı yunus kardeş..hatırladınmı beni ?

Motosikleti
    xs 650
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada sen naptın kırmızı jawayı yunus kardeş..hatırladınmı beni ?
    sayın fearlesboyy konuya dikkat edelim lütfen,kırmızı jawa ve yunus kardeşiniz burada değil,yanlış topikdesiniz ilginize teşekkürler
    http://deryaatmaca.blogspot.com

Tropiksera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova 125 (2007) Yağı : 10w40 Kask : LS2
    Alp ;
    Yaptığın işler şapka çıkarılır cinsden
    Bu zamana kadar yaptıklarını açıkladığın ve fotolarınla ilham verdiğin için çok teşekkürler.
    Eline koluna yüreğine sağlık..
    Nefesime gücü bahşet mevlâ , bir kuç daha atsam olur evvel Allah.

Motosikleti
    1977 cb750
    sagol Tropiksera ,

selam GaCCaLL, bu finishi en kolay kirmizi scotch-brite ve wd40 ile elde edersin, exile cycles bu teknigi kullanir tum motorlarinda.. googlelarsan bulursun bir cok bilgi/resim..
    GaCCaLL bunu beğendi.
    www.sungurtekin.com

Alp merhaba fotograftaki ters fren kolu'mu?Kalıp hazırlayarak'mı yaptın?Yapımı ıle ılgılı baska fotograflar varsa paylasırsan memnun olurum.

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alp merhaba fotograftaki ters fren kolu'mu?Kalıp hazırlayarak'mı yaptın?Yapımı ıle ılgılı baska fotograflar varsa paylasırsan memnun olurum.
    bildigin normal debriyas kolu...
    ilk resimi, parcalari birbirine kaynatmadan evel cekdim. celik levhalari once kestim, birbirne kaynattim ve tasladim, egeledim sekil verdim, zimpara bezi ile purussuz hale getirdim. hersey serbest el. kalip falan yok, CNC, freze ivir/kivir'da yok, tamamen yontma tas devri ;)
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    www.sungurtekin.com

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Angel Spear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagol Tropiksera ,

selam GaCCaLL, bu finishi en kolay kirmizi scotch-brite ve wd40 ile elde edersin, exile cycles bu teknigi kullanir tum motorlarinda.. googlelarsan bulursun bir cok bilgi/resim..
    Bir sorum daha olacak türkiyede ben bu Scotch-brite'tan göremedim hiç alışveriş marketlerinde falan..
    Şu ürünmüdür acaba??
    ANGARAJ

Gaccal
    nam-ı deger scotch brayddd elyaf disk olarak gecer numaraları vardır 300-320 gibi
    nalburlarda bulabılmen mumkun
    zımpara yada taşlama makinalarına takarak kullanırsın.

angel spear
    aklımda ters fren kolunu kullanacagın kalmıs .Ters olmasada gizleniyor(kelepce yok) gayet guzel.eline saglık.israr edersen bunuda ters takabilirsin :p
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    1977 cb750
    Bir sorum daha olacak türkiyede ben bu Scotch-brite'tan göremedim hiç alışveriş marketlerinde falan..

Şu ürünmüdür acaba??
    Evet, o urun. bir cok cesidi var, elle kullanabilecegin pad seklindede alabilirsin. kirmizi orta derce gibi. mavi, mor gri vs.. farkli sertlikleri var.

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaccal
    nam-ı deger scotch brayddd elyaf disk olarak gecer numaraları vardır 300-320 gibi
    nalburlarda bulabılmen mumkun
    zımpara yada taşlama makinalarına takarak kullanırsın.

angel spear
    aklımda ters fren kolunu kullanacagın kalmıs .Ters olmasada gizleniyor(kelepce yok) gayet guzel.eline saglık.israr edersen bunuda ters takabilirsin :p
    greyhorse tesekurler,
    GaCCaLL bunu beğendi.
    www.sungurtekin.com

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    Muhteşem bir iş çıkartmışsınız. Parçaların tamamı nerdeyse elinizden geçti. Ustalığınız karşısında saygıyla eğiliyorum. İş bittiğinde Airbrush da yaptırdınızöı... tadından yenmez...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı maltintash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhteşem bir iş çıkartmışsınız. Parçaların tamamı nerdeyse elinizden geçti. Ustalığınız karşısında saygıyla eğiliyorum. İş bittiğinde Airbrush da yaptırdınızöı... tadından yenmez...
    Sahsi fikrim vintage motorlarda bobber olsun cafe racer olsun airbrush pek gitmiyor. Bu motorlar o donemin hatiralari ile dolu. Airbrush ise daha modern islilikler icin.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahsi fikrim vintage motorlarda bobber olsun cafe racer olsun airbrush pek gitmiyor. Bu motorlar o donemin hatiralari ile dolu. Airbrush ise daha modern islilikler icin.
    Doğrudur... bu tarz motorlarda bartı airbrush elbette gitmez. Ancak Pinstrip tarzı airbrush desenler yapılabiliyor:=)

Motosikleti
    1977 cb750
    Alıntı maltintash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekur ederim maltintash,,
    .
    .

bazi seyler cok uzun surer ama motorun genel gorunumunun sade ve temiz olmasi icin gerekli islemlerden biri;
    Gizli depo baglanti cepleri...

alistirma.. depo tuneli ve baglantilari daha once belirtigim gibi daha kalin aluminyum levhalardan yapdim..

detay, buralar strese magruz kalan bolgeler oldugu icin cift kat kaynak gectim..

uc tane daha ve tamamdir..
    yasdal bunu beğendi.
    www.sungurtekin.com

Motosikleti
    1977 cb750
    Gidon barlarinin ust yoke baglantilari, daha once yayinladigim dogbone/damper kolu/gidon componentlerinin birlesmis hali...

Gidon bari bitimi

detay: Barlarin sonunun egimi ust yoke'in orjinal formuna tamamlaniyor..

Mokap, bildiginiz gibi frezem/cnc'im yok ama herseyin tamamen elle sekillendirilmesi parcalara farkli bir kisilik katiyor. Bence tek problem uzun surmesi...
    seyyid47 bunu beğendi.
    www.sungurtekin.com

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    son resim gerçekten çok güzel duruyor
    habe habe

Motosikleti
    1977 cb750
    ER6iNbay, destegin icin tesekur ederim.
    .
    .

Benzin deposunu 15psi hava basincina getirerek kacaklari tesbit ettim, ve sirasiyle aluminyum yuzeyleri kaynattim..

Tasarladigim depoya uygun bir kapaga ihtiyacim oldugundan, minimalist dusuk profil bir kapak yapdim tornada, elbete kapaga gore bide bung..

seyyid47 bunu beğendi.
    www.sungurtekin.com

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler