Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tiger 150 motor takozları değiştirme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TİGER 150
    Arkadaşlar herkeze merhaba yeni üye oldum site gayet iyi keyifli konular var.aynı zamanda yeni scooter kullanıcısıyım 2 ay oldu tiger 150 aldım hesapta kendimi geliştircem 1 haftada geliştirdim nese konumuza geçelim
    motoru aldığım zaman gidon tuttum motoru salladım arka taraf köpek kuğruğu gibi bi sağ bi sol sallanıyo ustaya gittim dedim usta motorun arka tarafı çok sallanıyo baktı motor takozları gitmiş değişcek dedi iyi olur değiştirelim usta kaç para olur 100 tl dedi
    kaç kaç 100 tl dedim aga motor kaç para sana hayırlı işler dedim çıktım macera benim için başladı parça satan dükkana gittim dedim abi motor takozu lazım hepsimi dedi kaç tane varki abi dedim 2 altta 2 üstte 4 tane dedi ver dedim kac para 14 tl yeter dedi.şimdi 14 tl 4 adet motor takozu işcilik 86 tl arkadaş varmı böyle kolay para kazanmak kimse bana anlatmasın yok şöle yok böle diye
    eve gittim motoru aldım karşıma takımlar yanımda başladım
    1:granajları komple söktüm
    2:sele söktüm
    ve motor tüm çıplaklığıyla karşımda toplam 20 dk ilk deneyimim
    araçlarda bulunan viraj demirine benzer bi demir 2 takoz bunda
    2 takoz motor ana gövdesinde
    viraj demiri ana şaseye 2 adet 13 civata ile tutturulmuş
    viraj demirinin altında bulunan sag sol demirde motorun ana övedesine bağlı takozlarına
    25 cm kadar bi saplama civata ile tutturulmuş bu toplam 4 adet civatayı söktüğünüz zaman viraj demiri elinizde kalıyo motor 10cm kadar geri gidiyo kalıyo viraj demiri diyorum bundan iyi tabir olamaz bence nese viraj demirindeki burçlara(takoz)ağır çekiçle altı boşluk olacak şekilde vurduğunuz zaman burc çıkıyo motorun gövdesinde olana 2 çekiç oda çıktı (motorun ana gövde burclarına vurmak tavsiye edilmez ayrı konu burc yatakları kırılabilir takması da aynı çıkan yere burc u koyup çekiç ile vuruyosun ama burcları çakarken 16 17 lokma gibi veya genişliğinde bişeyle vurmak burc a zarar vermeyecek.sonra söktüğünüz gibi herşeyi takıyosunuz işlem tamam
    toplam süre 1 saat 40 dk
    evet arkadaşlar 1 saat 40 dk da kim 86 tl kazanıyo bunun muhabbetini yapalım
    usta arkadaşlara sonsuz saygılar diliyorum fiyat söylerken allah korkusu olsun istiyorum kimseyi kötülemiyorum ben büyük bir sıkıntı olmassa ustaya gitmem not:el becerim olduğu için yapıyorum el bercerisi yoksa ustaya devam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    güzelmiş ya ama bide foto koysan belki bizde deiştirriz

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı özkan öztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkeze merhaba yeni üye oldum site gayet iyi keyifli konular var.aynı zamanda yeni scooter kullanıcısıyım 2 ay oldu tiger 150 aldım hesapta kendimi geliştircem 1 haftada geliştirdim nese konumuza geçelim
    motoru aldığım zaman gidon tuttum motoru salladım arka taraf köpek kuğruğu gibi bi sağ bi sol sallanıyo ustaya gittim dedim usta motorun arka tarafı çok sallanıyo baktı motor takozları gitmiş değişcek dedi iyi olur değiştirelim usta kaç para olur 100 tl dedi
    kaç kaç 100 tl dedim aga motor kaç para sana hayırlı işler dedim çıktım macera benim için başladı parça satan dükkana gittim dedim abi motor takozu lazım hepsimi dedi kaç tane varki abi dedim 2 altta 2 üstte 4 tane dedi ver dedim kac para 14 tl yeter dedi.şimdi 14 tl 4 adet motor takozu işcilik 86 tl arkadaş varmı böyle kolay para kazanmak kimse bana anlatmasın yok şöle yok böle diye
    eve gittim motoru aldım karşıma takımlar yanımda başladım
    1:granajları komple söktüm
    2:sele söktüm
    ve motor tüm çıplaklığıyla karşımda toplam 20 dk ilk deneyimim
    araçlarda bulunan viraj demirine benzer bi demir 2 takoz bunda
    2 takoz motor ana gövdesinde
    viraj demiri ana şaseye 2 adet 13 civata ile tutturulmuş
    viraj demirinin altında bulunan sag sol demirde motorun ana övedesine bağlı takozlarına
    25 cm kadar bi saplama civata ile tutturulmuş bu toplam 4 adet civatayı söktüğünüz zaman viraj demiri elinizde kalıyo motor 10cm kadar geri gidiyo kalıyo viraj demiri diyorum bundan iyi tabir olamaz bence nese viraj demirindeki burçlara(takoz)ağır çekiçle altı boşluk olacak şekilde vurduğunuz zaman burc çıkıyo motorun gövdesinde olana 2 çekiç oda çıktı (motorun ana gövde burclarına vurmak tavsiye edilmez ayrı konu burc yatakları kırılabilir takması da aynı çıkan yere burc u koyup çekiç ile vuruyosun ama burcları çakarken 16 17 lokma gibi veya genişliğinde bişeyle vurmak burc a zarar vermeyecek.sonra söktüğünüz gibi herşeyi takıyosunuz işlem tamam
    toplam süre 1 saat 40 dk
    evet arkadaşlar 1 saat 40 dk da kim 86 tl kazanıyo bunun muhabbetini yapalım
    usta arkadaşlara sonsuz saygılar diliyorum fiyat söylerken allah korkusu olsun istiyorum kimseyi kötülemiyorum ben büyük bir sıkıntı olmassa ustaya gitmem not:el becerim olduğu için yapıyorum el bercerisi yoksa ustaya devam
    İyi yapmışsın da birazda nokta, virgül kullansan daha iyi anlardık.

Servisten ağzı yanan motorunu üfleyerek sökermiş diye bir laf var

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bizim bu işlerde zaten el becerin olması lazım. Yoksa servise ustaya her zaman para yetişmiyor.

Şimdi tartışma meselesine gelince;

Önce sen söyler misin? 1 saat 40 dk uğraşmışsın. Usta olsaydın 40 dk'yı atalım 1 saat uğraştın diyelim. Kaç lira ücret talep ederdin?

Şunları göz önünde bulundurman lazım: kira ödüyorsun, vergi ödüyorsun, işçilerine maaş veriyorsun, malzeme alıyorsun, geçindirecek ailen var falan filan filan...

Motosikleti
    TİGER 150
    İYİ SEN GİT MOTORCULARA saat başı 80 tl kazandır biz hikayeni dinleyelim ama sonra bana hak verme olurmuadam motorcuları savunuyor ya buraya uye olan hiç kimsenin motorcularla arasının ıyı oldugunu sanmıyorum sen gıt motorcuyavergıymış sor bakalım motorcuna kac para peşin vergi vermiş bu ay.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)