Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

KTM 640 Adventure

Motovento
    REKLAM ALANI
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı ramazan_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araclarda kacak akım rolesi diye bir role yoktur lütfen insanlari yanlis yönlendirmeyin.
    O parca benim bildigim kadariyla diod, bu parcaya giren tum kablo renklerini soylermisiniz.
    Üstat, kablo renklerinden de sonuca varamazsın. Markadan, markaya kablo renkleri değişiklik gösterir.
    Arkadaşın yapacağı tek şey bence kablo takip etmesi veya renk kodu kitapta varsa ona bakması.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat, kablo renklerinden de sonuca varamazsın. Markadan, markaya kablo renkleri değişiklik gösterir.
    Arkadaşın yapacağı tek şey bence kablo takip etmesi veya renk kodu kitapta varsa ona bakması.
    En doğrusu olur burdan sallamak serbest. parçayı detaylı çekersen abi yardımcı oluruz

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Kablo renklerinin farkli olabilcegini ilk basta dusundum ve ktm 640 serisinin tüm modellerinin tesisatlarina baktigimda hepsinin ayni renklerdeki kablo tesisatina sahip olduklarini ogrendim.yabanci forumlara bakabilirsiniz ktm 640 adventure tesisatlari üretim boyunca hic degismemis,bu sebeble kablolara herhangi bir degisiklik yapilmamissa eger kablo renkleri ile o parcanin ne oldugunu bulabiliriz.
    Motosikletiniz model yılınıda yazarsaniz manual kitabindan bakim tam bilgi verebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimseyi yanlış yönlendirme gibi bir amacım yok ve ATP elektronık öğrencisiyim büyük fabrikalarda staj yapmış biri olarak TAHMİNİMİ SÖYLEDİM.
    K.bakmayım biraz sert bir tavırla cevap yazmısım size :( forumda kimsenin bilerek yanlis cevap yazacagini dusunmuyorum.Genel olarak forumda sorunlara verilen cevaplar biraz sallamasyon oluyor ve kisinin motosikleti daha fazla zarar görüyor,bu yüzden biraz sert bir cevap atmısım size tekrardan k.bakmayin
    Yamaha YBR 125 150.000 km, Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    K.bakmayım biraz sert bir tavırla cevap yazmısım size :( forumda kimsenin bilerek yanlis cevap yazacagini dusunmuyorum.Genel olarak forumda sorunlara verilen cevaplar biraz sallamasyon oluyor ve kisinin motosikleti daha fazla zarar görüyor,bu yüzden biraz sert bir cevap atmısım size tekrardan k.bakmayin
    sıkıntı yok haklısınız çok atan havada tutan var bu yüzden bence tahminimce gibi ekler kullanılması lazım

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Kablo renklerinin farkli olabilcegini ilk basta dusundum ve ktm 640 serisinin tüm modellerinin tesisatlarina baktigimda hepsinin ayni renklerdeki kablo tesisatina sahip olduklarini ogrendim.yabanci forumlara bakabilirsiniz ktm 640 adventure tesisatlari üretim boyunca hic degismemis,bu sebeble kablolara herhangi bir degisiklik yapilmamissa eger kablo renkleri ile o parcanin ne oldugunu bulabiliriz.
    Motosikletiniz model yılınıda yazarsaniz manual kitabindan bakim tam bilgi verebilirim.
    Zaten ben KTM'in için söylememiştim. Genel bir şey söylüyorsunuz zannettim.
    YıBıR'ı görünce yanılttı.
    Kılavuzda renk kodları var mı?
    .............
    Varmış tabii, dikkat etmemişim.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Cevaplar için sağolun. Yoldan geldim ilk işim atölyeye gidip bakmak oldu.

Turuncu. Siyah. Kırmızı. Kırmızı beyaz. Sarı.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Ekarademir, o röle mootrun solunda mı kalıyor.?

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ekarademir, o röle mootrun solunda mı kalıyor.?
    Biniş yönümüze göre sağda. Sağdaki farın arkasında bi yerlerde. Ama sabit değil boşta duruyor.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Beş kablo geliyor diyorsun.

Ama renkleri uyan dört kablolu 42 nolu parça var.
    Rölenin renkleri kırmızı, turuncu, kırmızı-beyaz, gri(yeşil) olabilir.
    Şemada yeşille, griyi ayıramadım.
    Parçayı göremedim mi acaba?

Sizin modelin (yıl) kılavuzu indirdiniz mi? Sitedeki şemayla karşılaştırın isterseniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

42 nolu parça marş taşağını çektiren (enerjileyen) röleymiş.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Dört kabloda olabilir. Siyah ve turuncu birbirine bağlı. Tek yuvaya giriyor sokette.

http://i.hizliresim.com/6Jv7G7.jpg

Ben zaten bunu kısmen iptal etmişim. Kırmızı beyaz marş otomatiğine gidiyor. Elektrik gelmiyor diye düz kablo çekmiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:55 ----------

Klavuzları indirdim ama kaç gündür bilgisayarı açamadım. Dün eve geldim uyudum şimdi kalktım çıkıyorum. Bi bugüb akşam boşum gibi. Kahveye çağırmazlarsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:57 ----------

Herşeyi bitirdim. Motoru çalıştırdım ısındı. Süper gaz yiyor. Ekipmanlarımı giydim ortaayaktan indirdim. Tam dönderip bineceğim ki. Gazı sona dayadı. Gaz teli kısa geldi. Herşey sökülüp yeniden değişecek.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Bu gün malum siteye ADV.lere baktım. Hiç kalmamış, zamanında iyi satmışlardı. Şaşırdım.
    Bir tane vardı.
    Ekarademir bunu beğendi.

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dört kabloda olabilir. Siyah ve turuncu birbirine bağlı. Tek yuvaya giriyor sokette.

http://i.hizliresim.com/6Jv7G7.jpg

Ben zaten bunu kısmen iptal etmişim. Kırmızı beyaz marş otomatiğine gidiyor. Elektrik gelmiyor diye düz kablo çekmiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:55 ----------

Klavuzları indirdim ama kaç gündür bilgisayarı açamadım. Dün eve geldim uyudum şimdi kalktım çıkıyorum. Bi bugüb akşam boşum gibi. Kahveye çağırmazlarsa

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:57 ----------

Herşeyi bitirdim. Motoru çalıştırdım ısındı. Süper gaz yiyor. Ekipmanlarımı giydim ortaayaktan indirdim. Tam dönderip bineceğim ki. Gazı sona dayadı. Gaz teli kısa geldi. Herşey sökülüp yeniden değişecek.
    O parçaya giden kırmızı ve kırmızı beyaz kabloyu kısa devre ederseniz motor boşta olmasa da debriyaj çekili olmasa da marş yapar, o parça marş rölesini destekleyici bir röle ve aynı zamanda motorun boşta değilken veya debriyaja basılmadığında marş yapmamasını sağlayan röle.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı thepope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O parçaya giden kırmızı ve kırmızı beyaz kabloyu kısa devre ederseniz motor boşta olmasa da debriyaj çekili olmasa da marş yapar, o parça marş rölesini destekleyici bir röle ve aynı zamanda motorun boşta değilken veya debriyaja basılmadığında marş yapmamasını sağlayan röle.
    Adamlar zamanında düşünmüş yapmış. Ama ben onu iptal ettim. Zaten sanırım o parça bozuktu. Ben düğmeden giden kablo bozuk diye düğmeden marş otomatiğine kablo çekmiştim. Yani o parçayı iptal ettim.

Motorda bi elektirik kesme sorunundan bahsetmiştim. Bugün motorun göğsü toplayıp yerine takarken yine gitti elektirik. Bende kablo demetini salladım, elektirik gelip gidiyordu. (far sürekli açık ordan anlıyorum) Nerden yaptığını bulmak için demeti açıp açıp baktım. Bi yerde temassızlık var belli ki.

Kornaya giden kabloda sorun varmış. Bende baya şaşırdım.

Yukardaki fotoğrafta görünen 2 tane sarı mavi ve gri kablo kornaya takılıyor. Sarı mavi kablolar kontaktan gelen elektirik. Biri direk kontağa bağlı. Diğeri ise kornanın fişinde fotoğrafta görüldüğü şekilde birleşip tesisata gidiyor. Ordaki birleşme yerinde kablolar çürüdüğü için bazen temas ediyor bazen etmiyormuş. Birde ısınıyordu baya onu farkettim.

Kabloları biraz kısaltıp yeniden birleştirdim ve fiş taktım. Isınma olmuyor artık. Elektirik kesilme işide olmuyor.

Ben bunda zaman boşuna başka yerlerde aramışım sorunu.

Akşamüstü motoru topladım. Bayada heyecanlı şekilde tabi. İki haftadır binmiyorum özlemişim. Kardeşimin ve kuzenimin yardımıyla atölyeden çıkardım. Çalıştırdım ısıttım güzel güzel. Ekipmanlarımı giydim. Orta ayaklıktan indirip tam üstüne bineceğim. Döndürürken direksiyonu çevirince gaz verdi motor kendi kendine. Bağırmaya başladı.

İnternetten gaz teli sipariş etmiştim. Eski gaz teline göre kısaydı ama olmuştu. Hatta direksiyonu çeviripde bakmıştım kısa gibi değildi. Ama kısaymış. Tüm hevesim kursağımda kaldı. Vardır bundada bi hayır. Usta olan arkadaşımı aradım cg için olan gaz tellerinden aldım. Yarınki gezi iptal oldu motorla uğraşmaya devam. "Neyse zaten hava yağacak gibiydi" diyerek kendimi avutuyorum.

Sanayiye gitmişken bikaçta dipsiz ampül ve düy aldım. Hararet lambası ve boş lambasını yapmamıştım. Onlarıda yapayım bari grenajları sökmüşken.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Bu gün malum siteye ADV.lere baktım. Hiç kalmamış, zamanında iyi satmışlardı. Şaşırdım.
    Bir tane vardı.
    Maraştan vardı 1 tane 3 lü çanta setli param olsa valla alır kenara koyardım ha..
    ANGARAJ

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bir tane vardı.
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maraştan vardı 1 tane 3 lü çanta setli param olsa valla alır kenara koyardım ha..
    Ben aldığımda 3 ilan vardı. Maraş'takini gördüm hatta benimkiyle aynı modeldi sanırım. (tip olarak) Şu aralar uğraşsamda herkese tavsiye edebileceğim bi motor. Titreşim hariç hiç bi sorunu yok.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacağımızdan değil, öylesine bakmıştım.
    Tembellikten bir yere çıkamıyorum, ş.içi hamallık yapmamak için almam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:09 ----------

Kablolar oksitlenince taşıyacağı akımı sağlamıyor.
    Kabloyu komple değiştirmek istersen araç kablo alınırsa bazıları kalaylı da oluyor, kolay kolay oksitlenmez.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alacağımızdan değil, öylesine bakmıştım.
    Tembellikten bir yere çıkamıyorum, ş.içi hamallık yapmamak için almam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:09 ----------

Kablolar oksitlenince taşıyacağı akımı sağlamıyor.
    Kabloyu komple değiştirmek istersen araç kablo alınırsa bazıları kalaylı da oluyor, kolay kolay oksitlenmez.
    Sadece birleşim yerinde sıkıntı vardı. Diğer kablolarda sorun görünmüyor.

Ben motoru kurcalamasam iyiymiş. Bugünde gaz telini hallettim. Kısa bi tur yaptık arkadaşlarla civarda. Döndüğümde baktım ki silindirin kenarlarında yağ var. Yukardan bi yerden inmiş. Depo olduğu için gözükmüyor nerden indiği. Bunun yağ şasede dolaşıyor ve deponun altında şaseye hortumlar giriyor. Sanırım depoyu takarken orda bi yerde hata yaptım yağ kaçırmaya başladı.

Az önce eve gelirkende baya yağmur altında geldim. Tam motoru yerine koyarken elektirik komple gitti. Bikaç saat yağmur altındada kalmıştı motor. Bi yerlere su girdi heralde. Şase yapıp sigortayı attırmışta olabilir. Artık onada yarın bakacağım.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Geçmiş olsun, elektrik şeması ile ilgili bir şey olursa bakarız.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece birleşim yerinde sıkıntı vardı. Diğer kablolarda sorun görünmüyor.

Ben motoru kurcalamasam iyiymiş. Bugünde gaz telini hallettim. Kısa bi tur yaptık arkadaşlarla civarda. Döndüğümde baktım ki silindirin kenarlarında yağ var. Yukardan bi yerden inmiş. Depo olduğu için gözükmüyor nerden indiği. Bunun yağ şasede dolaşıyor ve deponun altında şaseye hortumlar giriyor. Sanırım depoyu takarken orda bi yerde hata yaptım yağ kaçırmaya başladı.

Az önce eve gelirkende baya yağmur altında geldim. Tam motoru yerine koyarken elektirik komple gitti. Bikaç saat yağmur altındada kalmıştı motor. Bi yerlere su girdi heralde. Şase yapıp sigortayı attırmışta olabilir. Artık onada yarın bakacağım.
    şasede ne yağı dolaşıyor nerde dolaşıyor ? şasede ki hortumlar hava sirkilasyonu hortumları hava filtresini besliyor. yağ farklı yerden akmış olmalı. Motorun hiç bir yerinde dolaşan yağ hortumu yok. Sadee derbiyaj kapağında ve yağ filtresine 2 adet kısa çelik hortum var. Onlarda gözlemleyebileceğin yerde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:42 ----------

kırmızı işaretlediğim nokta da çelik yağ hortumu olması gerek. 1 bağlantıda motorun sağ tarafında altta yağ filtresi kapağında.

Maviyle işaretlediğim su hortumları

Sarıyla işaretlediğim yerde de hava hortumu olması gerek.

Bi tanede silindir üst kapağından şaseye giden kalın hava hortumu vardı.
    GaCCaLL ve RoofRoof bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Biri bana demişti bunun yağ şasede dolaşıyor diye. Birde nette okumuştum. Ondan öyle dedim. Şaseye bağlı yağ filtresi ne işe yarıyor ?

http://i.hizliresim.com/G9469V.jpg

Deponun altına yani silindirin kapağa doğru çelik hortum gidiyor. Orda bi yerden yada üst kapaktan atıyor o zaman yağı.

Birde marş koluna oringi bulamadım. Çapı uyan normal oring taktım yinede kesmedi koldan attığı yağı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

http://i.hizliresim.com/gOYNbZ.jpg

Bölge işaretlemeye başladım yine. 20 km yol yapıp motoru durdurduğum yer 10 dk olmadan böyle oldu.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)