Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

25 TL ye LED çakar yapabilirsiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CRF250L
    Selamlar,

5 dakika içinde yaptığım amatör LED flaşör uygulamasını paylaşıyorum.

Maliyeti ortalama 25TL. Aliexpress'den T6 Cree LED diye aratırsanız flaşör özellikli LED el fenerleri çıkacaktır. (piller hariç 6 dolar). Aciliyeti varsa türkiyeden de alabilir ama 50-60TL ye satılıyor.

Bu feneri gidona sabitlemek için koçtaştan iki adet hortum kelepçesi aldım. (2.5TL)

Kelepçeler ile gidon arasına fotoğraflarda görebileceğiniz gibi tek tarafı yapışkanlı bant koydum. Söktüğümde gidon çizilmiş olmasın, paslanmasın.

Evet şık durmuyor ama fark edilmemi sağlıyor. Kepekçeleri rutuş boyası ile siyaha boyayabilirsiniz.

Ayrıca bilerek 45 derece ile yere konumlandırdım, fark edileceğim diye kimseyi rahatsız etmeyeyim. Bu açıyla bile yeterince dikkat çekiyor.

Denemek için tek tarafa yapmıştım, muhtemelen diğer tarafa da yapacağım.

https://goo.gl/photos/Ns2DX4M8KJ1rjWR48

Sorunuz olursa yardımcı olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SUPER SHADOW 250
    güzel ucuz yöntem düşünülebilir teşekkürler

Motosikleti
    Moto Guzzi Griso (2007) HD Sportster XL (1997)
    Olmamış be dostum. Tamam pratik şipşak yapayım demiş ve yapmışsın ama estetik yok olmuş. 60 tlye anahtarlı sis farları var. Bi işte onun tesisatı var o kadar. Neyse Güle güle kullan

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 tane cree u7 90 tl ona vereceğin parayı buna ver

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    AliExpress te sis farları var anahtarlı onlara çakar devresini nasıl oluştururuz açtığımız zaman nasıl çakar olur ve hem çakar hem normal yapmanın yolu var mı

Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı sarph35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmamış be dostum. Tamam pratik şipşak yapayım demiş ve yapmışsın ama estetik yok olmuş. 60 tlye anahtarlı sis farları var. Bi işte onun tesisatı var o kadar. Neyse Güle güle kullan
    Teşekkürler, açıklamada belirttiğim gibi hoş görünmediğinin farkındayım. Kampcı olduğum için elimde fener zaten vardı bununla çakar yapabilirmiyim dedim 5 dakikada yaptım Ancak CRF250L ye uygulanan sis farı uygulamalarının hiç biri bana göre hoş durmuyor. Bunun avantajı çok ucuz olması, garantiyi bozmaması (akü bağlantısı yok) ve istediğim anda sökebilemem (sökmem 10 saniyemi alır). Ayrıca fiyatına göre gayet kaliteli bir malzeme.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler