Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZS600 Şasi Kesimi ve Resmi İşlemler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CM125 Custom 1993
    Merhaba arkadaşlar,

FZS600'ümün kuyruk kısmını kesip tek kişilik yapmak istiyorum. Muayeneden yeni geçtim ama 2 yıl sonra da muayeneden geçmek istiyorum. Ruhsatta sürücü dahil iki kişilik motor olarak görünüyor.

Forumdan öğrendiğim kadarıyla "münferit tadilat" olarak geçen bir işlemle motorun şasiyi kuyruktan resmi olarak kestirip gidip tekrar muayeneye girmem gerekiyor. Ama bu işlemler resmi olarak nasıl oluyor? Custom'cılar buradaysa bir el atabilirler mi?

Motorda muayenede sıkıntı yaratabilecek başka bir işlem düşünmüyorum.

Fikirleriniz nelerdir, bu işler nasıl yapılır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    dostum selam.

prosedürle çok uğraşırsın. onu ruhsata işleteceğine motoru yaksam daha iyiydi dedirtirler.

onun yerine tavsiyem sen yine kestir kuyruğu. yaptırırken bir aparat ekletebilecek şekilde 2 delik kalsın yeni kuyruk şaside. takılıp çıkarılabilen bir şey yaptır kendine şaseyi 1 kişilik yaptırırken. muayeneye giderken onu takarsın. muayenede 2 kişi oturmuyorlar alete sonuçta.

ama asıl kısmını sona bıraktım. bu işi takip eden sadece muayene istasyonu değil. eğer ruhsata işli değilse trafik çevirmesi yapan polisler aracını bağlayabilir yada ceza yazabilirler.

yine tercih meselesi. 1.5 kişilik yaptır orta karar bir şey olsun hiç bir yere işletmene de gerek kalmaz. istersen kullanmazsın o yarımlık kısmı. ama 1 kişilik olursa her yerde sıkıntı çıkar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler