Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr 125 eski kasa değişim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 125 2005
    merhabalar.ben efe türkmaya.23 yasındayım herkese selamlar öncelikle.yıllardır takip ettiğim mt ailesine bugun katılmak nasip oldu.uzun zamandır bi motosiklet almak ıcın bekledım ve nihayet bi cbr 125 eski kasa aldım.kucuk yaslarda şehir arasında scooterla basladım .kayseriye gelişimle bu defter kısmen kapanmıştı fakat -diy bölümünüzü yıllardır takip etmekteyim
    şimdi gelelim başlıkla ilgili kısma .aslında cbr 125 almak ıstemıyordum ama bu motora bir sempatim kucuklugumden var.adana kozanda fazla büyük motor yoktu bizde bunu gördük fakat boy-kilo bu motora uygun degıl .ama yine de aldım.ustamın sat bunu ısrarına rağmen belirli değişiklikler yapacagım ve burada paylaşacağım
    değişilkliklere gelince;
    *ön-arka amortisör yükselecek
    *gidon tablası bulabilirsem değişecek.bulamazsam tornacıda dirt-bike tarzı gidon için parça eklenecek
    *fiberglass ile arka selede şekil değişikliği yapacagım (bunu kendim yapacagım kayseride bakalitçi bahri bey ile telefonda görüştüm fakat maliyet yüksek cıkıyor önemli olan kalıptır.fakat farklı bir yol izleyecegım tamamen fıber glas yerıne plastik levhalar ile birlikte parçaları birleştireceğim tamamen hayal dünyamdan cıkacak şeyler inşallah kısa zamanda başlayabilirim)
    *rks 150 kafa grenajı ve far takımını yapıp motorun grenajlarını sökeceğim.
    *elcik koruma deneyeceğim yakışırmı bilemiyorum

şimdi bu işten anlayan abilerimiz boşver uğraşma diyecektir .maddi bir kaygı bulunmamaktadır.yani ikinci elde fiyatı düşer gibi bir kaygı.tabiki diğer işler için belli bir bütçem var ve aşamam öğrencilik işte
    ama yıllardır çeşitli şeylerle uğraştım fakat okuldan dolayı imkanımız ve zamanımız olmadı .mezun olmak üzereyken farkettim ki ileride çokta zamanım olmayacak umarım başırılı şekilde tamamlayabilirim ve sizlerle paylaşabilirim.
    ve tabiki bu konuda uzman abilerimizin ve kardeşlerimizin bilgilerinden faydalanmak çok iyi olacaktır.
    okudugunuz için teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onx09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xvs 650 dragstar classic
    Hadi hayırlısı bakalım bekliyorum görmek için😃

Recep demire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Kardeşim motorun hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Senin nasıl bi projeden bahsettiğini pek anlayamadım ama bu fotoğraf sana belki bi fikir verir

Bu motorun modelini tam bilmiyorum ama senin Cbr'ın şasesi buna yakın bir şeydi galiba

Motosikleti
    cbr 125 2005
    recep bey yorumunuz icin tesekkurler yalniz attiginiz resimdeki bayagi buyuk bir motosiklet o kadar ciplak yaparsam altimda daha kucuk kalir yinede oneriniz icin tesekkuler.
    Bugun selemizi kaplattik derisi cok eskimis durumdaydi fena kayiyordu.mat bir deri ile biraz oynayarak kapladik.resimlerim mevcut fakat telefondan yapamadim.ogrenir ogrenmez yukleyecegim.iyi gunler

Motosikleti
    150-100-49cc
    Zevkler renkler tartışılır ama kesinlikle cbr125 modelini soymadan birşeyler yaparsanız daha çok yakışır dediğiniz türde şeyler commuter yani cg,boxer vb türevi motorlara yakışabilir şahsi görüşüm ama eski kasa cbr125r modeline grenajlarına repsol,movistar vb türevi kaplama,jantlar beyaz renk, 60tl ye mercek satıyorlar onlardan 2 tane, beyaz xenon, motor bloğu ısıya dayanıklı boya ile mat siyah olsa,jantlara lastik yazılarını renklendirme,açık hava filtresi. Dediğiniz tarzda düşündüm de acaba çok derme çatma mı durur diye düşünüp böyle bir kanıya vardım yine de Allah kolaylık versin iyi uğraşlar dilerim ama ss tarzında gidilirse cidden hoş şeyler çıkar çünkü tasarımı güzel olan bi motor. Biraz daha altınızda büyük dursun derseniz arka lastik ölçüsü büyütülebilir,artçılı kullanmıyorsan büyük ss lerde olduğu gibi arka sele iptal edilip yerine fiberden kapak yapılır. Birde tiger egsoz. Cidden muhteşem olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler