Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Seyhan 250 Custom

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar ben Mehmet. Elimde 2005 model Seyhan 250 var.
    Satışa koymuştum ama vazgeçtim resimleri oradan aldım yeniden telefona.

Yurtdışından (HongKong) birkaç parça siparişi verdim 21 gün önce. Dün Türkiye'ye girdiğini, bugün dağıtıma çıktığını PTT Takip'den öğrendim.

Gidon

Stop lambası (sola plakalık yapılıp üstüne bu lambayı kullanmayı amaçlıyorum)

Sinyaller

Ve arka çamurluk

Parçalar bunlar. Henüz teslim edilmediler. Gözle göremedim. Umarım kaliteli ve güzellerdir.

Yapmak istediklerim parçaların montajıdan sonra,

-Motoru mat siyaha boyamak.
    -Jantları siyaha boyamak.
    -Kontağı motor bloğunun oraya sağ ön tarafa almak.
    -Arkaya olabildiğince kısa amortisör takmak.
    -Arka çamurluğu arka tekerleğe 1-2 cm ye kadar yakınlaştırmak, arka amortisör ve şase ile bağlantısını kesmek. Yani sadece tekerleği tutan arka maşaya, çatala monte etmek.
    -Arka çamurluktan bağımsız havada kısa ve küçük artçı koltuğu yapmak.
    -Kısa siyah egzozlar.
    -Motor bloğunu siyaha boyamak (ustalar motoru yakabileceğimi söylüyorlar eğer boyarsam)

Aklımdakiler bunlar şuan.

Sorularım ise;

-En büyük dert muayene. Ustalar dahil herkes geçiremezsin muayeneden diyorlar. Orjinal çamurluğu falan olmadan geçmeyeceğini söylüyorlar. Bu konu hakkında beni aydınlatabilecek birisi var mı acaba.

Ve "şu öyle olmaz, onu öyle yaparsa olmaz ve ya şöyle yapmalısın, böyle yapabilirsin" gibisinden önerilerinizi ve uyarılarınızı esirgemeyin lütfen. Deneyimli birisi değilim sonuçta.
    Salih_T ve sergiowanni bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cftc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha YBR 125 - 2007 Honda CBR 125R
    Hocam öncelikle projende başarılar dilerim,mat siyah boya için plasti dip kullanabilirsin hem ucuz hemde kaliteli bir malzemedir.
    Diğer maddelerin hakkında bir bilgim yok maalesef.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    parçaları takmaya başlamadan önce muayene yaptırın...
    2 sene sonraya da kim öleee kim kala...
    sergiowanni bunu beğendi.

Alıntı cftc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle projende başarılar dilerim,mat siyah boya için plasti dip kullanabilirsin hem ucuz hemde kaliteli bir malzemedir.
    Diğer maddelerin hakkında bir bilgim yok maalesef.
    Teşekkürler plastidip'i düşündüm iyi fikir o. Benim bildiğim ruhsatta siyah yazan motoru mat siyah yaparsan sorun olmuyor. Doğru mudur?

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parçaları takmaya başlamadan önce muayene yaptırın...
    2 sene sonraya da kim öleee kim kala...
    (: Lefkoşa'da (Ulukışla) askerlikten yeni geldim bende zaten. Sardık bakalım buna merak.
    ferhatkars bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    hocam benim bildiğim far ayarı frenleri sinyalleri vs çalışıyorsa geçer, bazı memurlar costum olduğundan onaylamayabiliyor. siz en iyisi yapın ne yapacaksanız muayeneye giderken takarsınız biraz eski haline döner sonra çıkartırsınız burası türkiye

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benim bildiğim far ayarı frenleri sinyalleri vs çalışıyorsa geçer, bazı memurlar costum olduğundan onaylamayabiliyor. siz en iyisi yapın ne yapacaksanız muayeneye giderken takarsınız biraz eski haline döner sonra çıkartırsınız burası türkiye
    Başka bir seçenek yok gibi gerçektende çok tuhaf bir durum.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Hadi kolay gelsin.. keyifli bir uğraş.. imkan bulunca bende yapmak istiyorum..

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi kolay gelsin.. keyifli bir uğraş.. imkan bulunca bende yapmak istiyorum..
    Teşekkür ederim.

Parçalarım az önce elime geçti.

Çok hoşuma gitti hepsi. Sinyallerin bu kadar devasa olacağını hiç düşünmemiştim.
    Salih_T, Artes ve sergiowanni bunu beğendiler.

Gidon değişimiyle alakalı resimli teknik doküman sağlar mısınız? Bende gidonumu değiştirmek istiyorum.

Alıntı mmysgr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon değişimiyle alakalı resimli teknik doküman sağlar mısınız? Bende gidonumu değiştirmek istiyorum.
    Bütün işlemleri resimlemeye çalışıcam.

Artes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süpersin aynı düşünceleri paylaşıyoruz sinyaller ve plakalık muhteşem, çamurluk plastikmi? + olarak motor blogunu üstündeki grenajı zımpara ile çıkarıp olduğu gibi bırakmayı düşünüyordum mesela bende tabiki bu tarz şeyleri yapmış olanlarda var aramızda onlar daha doğrusunu söyleyeceklerdir

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Sinyal olarakta şuda hoşuma gidiyor

Alıntı Artes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süpersin aynı düşünceleri paylaşıyoruz sinyaller ve plakalık muhteşem, çamurluk plastikmi? + olarak motor blogunu üstündeki grenajı zımpara ile çıkarıp olduğu gibi bırakmayı düşünüyordum mesela bende tabiki bu tarz şeyleri yapmış olanlarda var aramızda onlar daha doğrusunu söyleyeceklerdir

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Sinyal olarakta şuda hoşuma gidiyor

http://www.hollywoodreporter.com/sit..._6_jax_a_l.jpg
    Ah zaten o dizi bitirdi beni! Bitmeyeydi iyiydi. Dediğin güzel durabilir evet düşünmeli.

Çamurluk plastikmiş evet.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler