Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

jawa 250 classic' den bobber için prosedür nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Jawa 250 Classic
    Elimde 2016 ya kadar muayeneli 71 model jawa 250 Klasik var. Bundan bobber yapmayı düşünüyorum.

Diyelimki iyi ustalar buldum ve yaptırdım. Kırmızı olan motor siyah olacak. Ruhsatta renk değiştirmekten başka değiştirmem gereken şeyler var mı? prosedürde neleri halletmek gerekli? Mesela motorun orjinalinde sinyal bile yok. Sinyal ekleyince muayenedden geçmez mi? Yoksa sadece ruhsattaki rengi değiştirtmem yeterli mi? vergisi değişir mi?..... aklımda deli sorular
    cevap verirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...r-projesi.html

Yukardaki linki iyice inceleyin, hasılı kelam bir şaheser yapılmış (bana göre) , sonucunda muayeneden sınıfta kalmış, şasi ve benzeri değişimlere kesinlikle müsammaha yok. linki iyice okuyunuz

tinerci forumdaşımız ile kontakt kurun sanırım en iyi o anlatır başından geçenleri.
    indianajones bunu beğendi.

Motosikleti
    Jawa 250 Classic
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...r-projesi.html

Yukardaki linki iyice inceleyin, hasılı kelam bir şaheser yapılmış (bana göre) , sonucunda muayeneden sınıfta kalmış, şasi ve benzeri değişimlere kesinlikle müsammaha yok. linki iyice okuyunuz

tinerci forumdaşımız ile kontakt kurun sanırım en iyi o anlatır başından geçenleri.
    İnceledmiştim daha evvelde ama aradığım cevabı bulamadım. Başka bir başlıkta konuşulmuş sanırım. Tinerci ye msj atacağım. Teşekkür ederim.

sergiowanni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    benim bildiğim ruhsatta renk değişimi yeniden vize demek ve ruhsatın yaprağı değişeceği için o da 180 tl..tek koltuklu yapmanıza müsade etmezler diye biliyorum çünkü iki koltuklu görünüyo motorunuz''yolcu sayısı 2'' diyo..sinyaller aynalar zaten olmalı muaynede onu zaten biliyosunuz..

bende bir jawayla uğrasıyorum su aralar..linki altta..

http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/139518-92-model-jawa-ts-350-%27yi-toparlamaya-basladim.html

eğer böyle bişey yapmak için bir çok şeyi elinizden gelmiyorsa bence hiç başlamayın..yada az para alan ama nazlı ustalara hazır olun..yada ÇOK PARA verin istediğiniz olsun,ama bu bana pek makul gelmiyo üstad..o yüzden ben fazla masraf etmeden toparlamaya calısıyorum(tavsiye ediyorum..)mesela yeni ve düz bir cafe racer sele..daha küçük yuvarlak bir far güzel elcikler yeni bir gidon,daha kalın lastikler,yeni bir çamurluk ve egzozla motorunuz cok da güze olur BENCE..SONUÇTA JAWA..bizi eğlendirsin yeter bence..iyi şanslar..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    benimde böyle bir hayalim var ama hardtail şase zor iş hocam, softtail şase belki geçer muayeneden

Motosikleti
    Jawa 250 Classic
    tüv türk ü aradım sordum bugün. kayıt açtılar, döneceğiz dediler. işteyken döndüler ama açamadım. benim jawa nın orjinalinde de sinyal yok, birşey diyemiyorlar o yüzden. yani başvuru yapıp ruhsatta tek kişiliğe çevirtilemez mi motor? istediğim, motoru şu üstteki hale getirip polisle uğraşmadan binmek. Bakalım Samsun' da şasiyi kesip kaynatabilecek usta bulabilirsek...

Bende bu siralar ayni seyi dusunmekteyim hatta birkac jawa buldum bile. Ancak aklima takilan soru sizinkiler ile ayni. Sonucta şase uzerinde oynama yapacagiz ve muayene bize sorun cikaricak mi. Bunu hala ogrenemedim eger bir bilgi aldiysaniz paylasirsaniz sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)