Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

CBF 150 Bir garip ses hikayesi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Merhaba arkadaşlar başıma gelenleri kısa ve öz bi şekilde anlatmak istiyorum ve nacizane tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Geçen hafta 2006 model ybr 125 imi satıp ertesi gün anes motordan sıfır cbf 150 aldım.Motoru teslim aldım ve eve dönüş yolunda arka frene bastığım zaman tekerin her turunda tak tak tak diye bir ses geldiğini fark ettim.Motor yeni geçer diye düşünerek 600 km kadar bu şekil kullandım ancak geçmedi.Bende anesin yolunu tuttum şimdi sırasıyla yapılan işlemleri anlatayım.
    İlk etapta konuyu pek önemsemeyip sadece fren balatalarını temizleyip sorun çözüldü diye motoru teslim ettiler motorla iki tur attım ses yine vardı hemen geri döndüm bu sefer tekrar servise sokup arka fren balatasını değiştirdiler ve yine sorun çözüldü diyerek teslim ettiler.İki tur attıktan sonra ses yine peydah oldu bu sefer işin ciddiyetini fark ederek arka tekeri söküp balans makinasına taktılar.Ve jant yamuk diyerek videosunu çektiler ve yeni jant getirip taktılar ve teslim ettiler İki tur daha attıktan sonra ses yine geldi hemen servise geri gittim ama artık akşam olmuştu bana böyle biraz kullan ses kesilmezse tekrar gelirsin diyerek jant değiştirildi diye bir fatura kesip gönderdiler tabi garanti kapsamında.Ertesi gün sesin tekrar çoğalması üzerine tekrar servisin yolunu tuttum bu sefer ilk etapta kampana kısmını komple değiştiler iki tur atıldı yok ses gene vardı usta başı çaarıldı fikir alındı ve depodaki sıfır makinalardan birinin jantı söküldü benim motora takıldı tekrar bi tur atıldı ve yine olmadı aynı ses yine var en son çare değişmeyen tek şey olan teker saplama mili de değiştirildi ve bana teslim edildi iki tur attım ses yoktu galiba bu sefer oldu dedim teslim aldım motoru.Ve servis müdürü bu seferde ses tekrar olursa hondaya mail atacağız ya teknisyen gelip bakacak yada motoru fabrikaya geri göndericez diye şimdi ses yine var yarın götürücem bakalım ne olacak siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında önerileriniz nedir ?
    ya sev ya terket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    lanet olsun diyorum hocam sıfır motor alıp bunlara maruz kalmak üzdü beni...

sıfır alacak arkadaşlara önerim...ama eski kasa temiz 2.el alınması taraftarıyım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    2010 dan sonra honda cbf olayını iyice ele ayağa düşürdü kanısındayım.
    ya sev ya terket...

Motosikleti
    Alıntı mrsago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2010 dan sonra honda cbf olayını iyice ele ayağa düşürdü kanısındayım.
    bana gelen bilgi ise arka tekerin sıkıntısının nakliyeyle alakası olduğu....yanlış bir ambalajlama sözkonusu olup aliminyum kasalara konan cbf 150 ler arka lastik jantı çoğunun yamuk olduğu söylendi...bu yamukluk doğal olarak balatayıda etkiliyor...anladın dimi dostum bu kadar basit bir olay...yani mal ayıplı geliyor...bazı makinalarda (yine yeni kasa) yine yanlış nakliye ile alakalı deposu ezik geliyor...üst tarafından ezilmiş vaziyette geliyor...ben yeni kasa alan arkadaşlara diyorum ki deponusun üst kısmını (benzin kapağının az gerisini) elinizle kontrol edin pürüz varmı diye...

Ben Şov tivideyim...kuryemiz var...buyur gel sor...yeni kasa almış...18 binde makinası...2000 km sonra bakıma gidiyor her zamanki gibi...içinden çıkan yağ 600 gr...400 gr yalan olmuş...

bizim Honda bayi demiş ki senin motora silindir atmışmıydık... yani rezillik dizboyu...paranla rezillik...garanti kapsamında motoru bırak piston silindir sekman atılsın vs ben şahsen gelemem böyle işlere...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    cbf 150 ler sorunlu. Hele yeni modeller dahada sorunlu. Bi konu açmıştım.çin malı japonlar diye.arkadaşların çoğu demiştiki çinde üretiliyor diye honda kaliteden ödün vermez. Aynı kalite üretirler falan filan. AL SANA KALİTE! hiç bi japon malını japonlardan daha iyi üreten olmaz. Bu maksatla çin malı japonlar 5 para etmez ve öteki çim malları 10 üzerinden 5 ederse hondanın çin malları 10 üzerinden 6 eder. Şimdi kimse burda çıkıpta çinde üretilen hondalar japoponun ürettigi hondalarla aynı kalitedirler diye masal okumasın! Herşey ortada. Yeni cbf lerde kronik olarak % 80 inde tekleme ve arka kampanada çözülemeyen ses sorunları var. Yağ yakması tartışılır. Sevgiler saygılar.

Motosikleti
    kurye arkadaş motoru satmaya niyetli ben ybr ye dönücem diyor...160 bin km piston silindir istememiş...

ben eski kasa taraftarıyım...en azından alırsın kafan rahat olur 200 gr fazla yağ koyarsın 2000 km sonra huzurla servise gidersin...

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    yağ yakma olayı karmaşık bi olay metehan o kısmı tartışılır zira tartışa tartışada bitmiyor benim sattığım ybr de 500 km de 200 gram yağ yakıyordu 60 bine dayanmıştı
    ya sev ya terket...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    geçen gün sana cbf başlığında yazmıştım..ben ne yaptıysam o sesi bulamadım o halde de arkadaşım razı oldu ona sattım 4bindekı motoru..insallah servıs sorununu çözer..en azından epey ilgilenmisler..bu bile takdire sayan..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    kullandığım aldığım cbflerde sorun vardı bunu her seferinde dile getirdi... sinirlenen oldu kızan oldu benim motorum yakmıyor diyen oldu.... ama en son dağıtım izninde benim motorum yağ yakmıyor diyen victorist in motorunun da 1000 km dolmadan 400 grm yağ yaktığını tespit etmiştik gözleri önünde... akabinde stop etme olayları yağmurda yolda kalma olayları geldi.... cbf in sorunlu halini bilen ve bile bile sorunları çözmeden satmaya devam eden hondayı kınıyorum.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Bakın Görün Arkadaşlar Demekki Japonda Hata Yapabiliyormuşş..
    (Afedersiniz) Ulan Eyer Bu Motor Çin Malı Olsaydı Yerin dibine Sokardınız Be Ayıp BE Bunu yapanlara
    Şimdi Aslında Bu başlığığı Hemen Kaydetmem Lazım Yarın Çin Mallarına Bo.. atan cbf ciler olursa Al bak senin motorunda Çıkıyor bi anormallik demek lazım + sı yağ yakıyor
    Sado

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    sıfır cbf 150 almış eli anahtar tutan bir kardeşiniz olarak konusu geçen aynı olayın benimde başıma geldiğini söylemek isterim , sıfır aldığım honda cbf 150 m de arka firenin stabil tutmadığını aldığım il günden itibaren hissetmekteydim ve , tekerin devir hızına istinaden tık tık tık diye firene bastığımda seslar geliyordu , gözlemlemelerim sonucu arka jantın göbek kampana kısmının gözle anlaşılacak ve görülür şekilde yamuk olduğunu gördüm ,

servise gittim (pendik güngör motor) balataları değiştiler fakat ben sesin kesilmeyeceğini biliyordum sorun balatada değildi, ama jantı o gün değiştirmeyeceklerini bildiğim yine geleceğimi bile bile değişmiş balatalarla geri döndüm ki ,

bir hafta geçmeden , yeni balatalar kampanaya tam alıştığı anda yine tık tık, ses yapmaya başladı ve firen yine stabil tutmuyordu , yine gittim ve durumu kendilerine izah ettim, doğru söylediğimi gördüler, ve ellerinde arka jantın olmadığını 15 gün sonra tekrar gelmemi söylediler,

15 gün sonra gittim ve arka jantı komple değiştiler sorun düzeldi, hata bariz fabrikasyon hatasıydı ki kampanayı o şekilde yamultamazsınız

ama onun dışında motorumda en ufak tekleme, yada yağ yakması gözlemlemedim ama ileride olurmu bilemem anında satar gider çinli alırım , honda gibi köklü bir kuruluşun ürünlerinde hata olma oranı en asgari düzeyde olması gerekir diye düşünürken,

bu gibi konuları okudukça midem bulanmakta , böyle sıkıntı çekilecekse yerim ben onun hondasını , bu işlemler olduğunda motorum 1000 km deydi bu sebepten 3 sefer servise gittim bir gidişim karamürselden pendiğe en az 70 lira , feribotu,yakıtı, kılı tüyü , sıfır aldık içimiz rahat diye düşünürken insanın başına gelene bakın yauuuu

gidelim çin malı alalım o zaman...
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 ler sorunlu. Hele yeni modeller dahada sorunlu. Bi konu açmıştım.çin malı japonlar diye.arkadaşların çoğu demiştiki çinde üretiliyor diye honda kaliteden ödün vermez. Aynı kalite üretirler falan filan. AL SANA KALİTE! hiç bi japon malını japonlardan daha iyi üreten olmaz. Bu maksatla çin malı japonlar 5 para etmez ve öteki çim malları 10 üzerinden 5 ederse hondanın çin malları 10 üzerinden 6 eder. Şimdi kimse burda çıkıpta çinde üretilen hondalar japoponun ürettigi hondalarla aynı kalitedirler diye masal okumasın! Herşey ortada. Yeni cbf lerde kronik olarak % 80 inde tekleme ve arka kampanada çözülemeyen ses sorunları var. Yağ yakması tartışılır. Sevgiler saygılar.
    adem, yaşın kaç, kaç yıldır motorun var, ya da var mı, varsa kaçıncı motorun bilmiyorum. ama benim ybr'm var, 2012 model. ilk motorum da 2009 ybr'ydi. ikisinin de ilk sahibi benim. ilk motorumu canını çıkarırcasına kullandım, 4. vitese kadar redline giderdim. 22.500de sattım, sattığım kişi ise hala kullanıyor motor 30000 civarlarında ve "hala aldığım günkü gibi" dedi geçenlerde bana. bakımlarını hiç eksitmedim... hiç yolda bırakmadı. sağından solundan ses gelmedi, bi yeri kendiliğinden patlamadı. piyasaya bak, kuryelerin altındaki cbf'ler hep yenidir ama ybrler eskidir. ybrnin yaşı eskir kendi eskimez. o da çinli bir japon modeli... ama 2 harf farkla... adı CbF değil YbR
    kısacası malın nerede üretildiği önemli değil, işçilik ve malzeme önemli audi bile arabalarının belli parçalarını artık çine ürettiriyor.

cbf150 ve 1000rr (sadece 2008) hondanın yüz karasıdır. ancak bunu hondaya mâl etmemek gerekir. her cbf bir olacak diye birşey de yok, ama cbf'nin malzeme kalitesi ortada. bu işi en iyi Mete abi bilir, ayrıca sorarsan İrfan abi de malzeme kalitesi üzerine yorum yapacaktır.
    not:marka taraftarı falan değilim, başımdan geçen film gibi bi hikaye sonucu ilk motorum ybr oldu ve isteklerimi karşıladığı için yeni kasasıyla değiştirdim. imkanım olursa (bunları marka fanatiği olmadığım için yazıyorum lafı uzattığım için affola) nc700s ya da er6f/n alacağım...
    iyi forumlar
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır cbf 150 almış eli anahtar tutan bir kardeşiniz olarak konusu geçen aynı olayın benimde başıma geldiğini söylemek isterim , sıfır aldığım honda cbf 150 m de arka firenin stabil tutmadığını aldığım il günden itibaren hissetmekteydim ve , tekerin devir hızına istinaden tık tık tık diye firene bastığımda seslar geliyordu , gözlemlemelerim sonucu arka jantın göbek kampana kısmının gözle anlaşılacak ve görülür şekilde yamuk olduğunu gördüm ,

servise gittim (pendik güngör motor) balataları değiştiler fakat ben sesin kesilmeyeceğini biliyordum sorun balatada değildi, ama jantı o gün değiştirmeyeceklerini bildiğim yine geleceğimi bile bile değişmiş balatalarla geri döndüm ki ,

bir hafta geçmeden , yeni balatalar kampanaya tam alıştığı anda yine tık tık, ses yapmaya başladı ve firen yine stabil tutmuyordu , yine gittim ve durumu kendilerine izah ettim, doğru söylediğimi gördüler, ve ellerinde arka jantın olmadığını 15 gün sonra tekrar gelmemi söylediler,

15 gün sonra gittim ve arka jantı komple değiştiler sorun düzeldi, hata bariz fabrikasyon hatasıydı ki kampanayı o şekilde yamultamazsınız

ama onun dışında motorumda en ufak tekleme, yada yağ yakması gözlemlemedim ama ileride olurmu bilemem anında satar gider çinli alırım , honda gibi köklü bir kuruluşun ürünlerinde hata olma oranı en asgari düzeyde olması gerekir diye düşünürken,

bu gibi konuları okudukça midem bulanmakta , böyle sıkıntı çekilecekse yerim ben onun hondasını , bu işlemler olduğunda motorum 1000 km deydi bu sebepten 3 sefer servise gittim bir gidişim karamürselden pendiğe en az 70 lira , feribotu,yakıtı, kılı tüyü , sıfır aldık içimiz rahat diye düşünürken insanın başına gelene bakın yauuuu

gidelim çin malı alalım o zaman...
    iyide irfan kardeşim bu değişen 3 üncü jant üçüdemi yamuk olur ?
    ya sev ya terket...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kymco Grand Vista 250/CBF 150
    bu 2.cbf'im Allah'a sükür cok memnunum istisnalar kaideyi bozmaz arkadasim

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakın Görün Arkadaşlar Demekki Japonda Hata Yapabiliyormuşş..
    (Afedersiniz) Ulan Eyer Bu Motor Çin Malı Olsaydı Yerin dibine Sokardınız Be Ayıp BE Bunu yapanlara
    Şimdi Aslında Bu başlığığı Hemen Kaydetmem Lazım Yarın Çin Mallarına Bo.. atan cbf ciler olursa Al bak senin motorunda Çıkıyor bi anormallik demek lazım + sı yağ yakıyor
    cbf arızaları bilinen bi gerçek, ayrıca bi iki marka hariç çinlilerin elle tutulacak, savunulacak yanı yok. japonlara mundar deme
    iyi forumlar
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf arızaları bilinen bi gerçek, ayrıca bi iki marka hariç çinlilerin elle tutulacak, savunulacak yanı yok. japonlara mundar deme
    iyi forumlar
    Yok Ben Hiç bir zaman Çin Malı Motorları Savunmuyorum ama Öte Yandanda 4.5 Milyarlık cbf yide savunmuyorum
    Evet Çin Mallarındada Çok Kötü Mallarda var ama Arada Kaya gibilerde Çıkıyor hani mc-x Windy s salcono wolf s gibi gibi ve 3.000 tl civarı
    Tabiki Japaon daha kaliteli ama 124 cc ye de 4.500 Çok Para Be kardeşimm
    Sado

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı mrsago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide irfan kardeşim bu değişen 3 üncü jant üçüdemi yamuk olur ?
    eğer fabrikasyon hata ise sadece 3 ü değil 3000 tanesi bile hatalı olabilir neyseki değiştiler bu hondayı karalama kampanyası değildir , sözüm ortayadır , ybr , cbf tartışmasına meyil vermeyelim arkadaşlar her iki markanın da artı ve eksileri bulunmakta,

jantı yamuk çıktı diye hondaya çamur atmak bana mantıksız geliyor , ama yağını ve bakımlarını aksatmayan biri olarak motorda sıkıntı yaratırsa o zaman üzerinde düşünürüm , bu kişisel fikrimdir
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    cbf150 yi tek gecerim
    hala cbf150 yi çok seviyorum
    Mustafa Kemal Atatürk

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    2011 modelde 5000 km de piston sekamn atılanını bende gördüm
    2011 model ybr de de sibob vuranı da ...
    son çıkan modellerinde daha düşük kaliteli parçaları olduğunu düşünüyorum.
    parça fiyatları da bir değişik geldi. rialli de felan eski kasaların granaj fiyatları neredeyse yarı yarıya .
    yeni kasa ccr 125 in ön amortisor ve çamurluğu eskisinden dada ucuz. kimisi üretilmediğinden diyecek ama 2008 yılındaki fiyat ile 2012 yılındaki fiyatına bile bakınca 2012 yılında son modeli daa ucuz. ilginç...
    iyi ki 3990 dan 4150 lira yaptılar 200 lirada lastik almam lazım mantığı ile 3000 tl ye 10 bin km de mişlen sıfır lastiği ile maalettiğim makinam için mutluyum
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adem, yaşın kaç, kaç yıldır motorun var, ya da var mı, varsa kaçıncı motorun bilmiyorum. ama benim ybr'm var, 2012 model. ilk motorum da 2009 ybr'ydi. ikisinin de ilk sahibi benim. ilk motorumu canını çıkarırcasına kullandım, 4. vitese kadar redline giderdim. 22.500de sattım, sattığım kişi ise hala kullanıyor motor 30000 civarlarında ve "hala aldığım günkü gibi" dedi geçenlerde bana. bakımlarını hiç eksitmedim... hiç yolda bırakmadı. sağından solundan ses gelmedi, bi yeri kendiliğinden patlamadı. piyasaya bak, kuryelerin altındaki cbf'ler hep yenidir ama ybrler eskidir. ybrnin yaşı eskir kendi eskimez. o da çinli bir japon modeli... ama 2 harf farkla... adı CbF değil YbR
    kısacası malın nerede üretildiği önemli değil, işçilik ve malzeme önemli audi bile arabalarının belli parçalarını artık çine ürettiriyor.

cbf150 ve 1000rr (sadece 2008) hondanın yüz karasıdır. ancak bunu hondaya mâl etmemek gerekir. her cbf bir olacak diye birşey de yok, ama cbf'nin malzeme kalitesi ortada. bu işi en iyi Mete abi bilir, ayrıca sorarsan İrfan abi de malzeme kalitesi üzerine yorum yapacaktır.
    not:marka taraftarı falan değilim, başımdan geçen film gibi bi hikaye sonucu ilk motorum ybr oldu ve isteklerimi karşıladığı için yeni kasasıyla değiştirdim. imkanım olursa (bunları marka fanatiği olmadığım için yazıyorum lafı uzattığım için affola) nc700s ya da er6f/n alacağım...
    iyi forumlar
    Yaşım 32. Kaç yıldır biniyorum? İlk okul 4 te mobilet sürmeye başladım.11 yaşlarında filan. 3 tane titanım var. Honda titan. İkisi anadolu motosiklette üretilen motor kısmı % 99 japon olan, birisi brezilya malı 2005 toplam 3 tane titanım var. İkisi çalışır vaziyette garaja yatırdım bugün. 2005 titan es. İ kullanıyorum şuan. 10 yıldır honda titan biniyorum. 7 yıldır formu takip ediyorum. Üye olmak 2011 de nasip oldu. Yukarda yazdıklarımı hala gene idda ederim. Hiç bir çinde üretilen japon malları, japonların ürettikleriyle kıyas edilemez. Nedenmi? Neden konu başlığı ve yukarda yazdığım açıklamalar. Ben kör değilim görüyorum, anlıyorum ve buraya yazıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)