Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung gt 250 r marş sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Merhaba,

Bir Pazar sabahı hyosung gt 250 r motorumla çıktım 10 dk kadar turladıktan sonra, tekrar garaja bıraktım. Ancak, 2 gün sonraçalıştırmak istediğimde marş almadı. Işıklar yanıyordu. 2 saat sonra tekrar denedik. Bu sefer ekrandaki tüm göstergeler göstermez oldu. Marştan da hiç ses gelmez oldu.

Motorumda alarm sistemi var. Ayrıca zeminden 3 kat aşağıda kapalı garajda duruyor. Soğuk yerde durması ve alarm sistemi nedeniyle akü bitti diye düşünüyorum ama başka bir sorun da olabilir mi?

Forumda acemiyim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    doğru düşünüyorsunuz abicim...
    akü takviyesi yapın...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Akü bitmiş. Yeni olmayan bir akü bir kaç gün kullanılmadığında ve özellikle soğukta çabuk biter.

Teşekkürler.

Peki bişey daha sorucam. Aküyü şarj ettirdim 1 ay önce ama ertesi gün parmağım kırıldı kontrol edemedim. Şimdi taksam yine bitik olur mu? yine bitik olacak gibime geliyor.

Yeni akü almayı düşünüyorum. Marka tavsiyeniz var mı? Abus diye bir markaya ait akü var üzerinde. Muhtemelen kendi aküsü ben de 3. sahibiyim ve kısa süre önce satın aldığım için fazla bilgi sahibi değilim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı goldenrush adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler.

Peki bişey daha sorucam. Aküyü şarj ettirdim 1 ay önce ama ertesi gün parmağım kırıldı kontrol edemedim. Şimdi taksam yine bitik olur mu? yine bitik olacak gibime geliyor.

Yeni akü almayı düşünüyorum. Marka tavsiyeniz var mı? Abus diye bir markaya ait akü var üzerinde. Muhtemelen kendi aküsü ben de 3. sahibiyim ve kısa süre önce satın aldığım için fazla bilgi sahibi değilim.
    En son bir ay önce şarj edildiyse bitmiş olabilir. Akünün durumuna göre değişir. Bahsettiğin Abus akü orjinal aküsü değil, dandik bir çinli akü. O akü zaten motoru normal kullanıyor olsan bile 1 sene kadar dayanır. Mevcut akünü şarj ettir. Eğer yine 1-2 gün içinde biterse hiç düşünme yeni akü al.

akü alarm yüzünden bitmez arkadaşım,hoysungun aküsü dandikir kendi kendine bitmiştir o
    [B]King is back baby!King is back![/B]

arkadaşlar iyi geceler kusura bakmayın bıse sormak ıstıyorum basımdan gecen bır olayı anlatıcam motorum ıle seyır halındeyken zıncır koptu ve motoru guvenlı bıyerde bıraktım aradan 1 hafta gectı gıttım motorumu almaya araç ile evin önüne çekicektik sonra çektik ve motorun ustunu örtüp 3 ay kadar çalıştırmadım 1 ay fln motorun akusu ustunde takılıydı sonra motoru çalıştırmak ıstedım marş basmıyor marsa bastıgım zaman gosterge panelındekı ısıklar sonuyor motoru'da türkiyede kullanılan dille söyliyim vurduramıyorum zincir yok bide 1 ay sonra fln çıkartıcam motorumu ne tür bakım yapmam lazım toplam 5 ay yatan motorun bakımı şimdiden teşekküürler

foruma bakarmısın yardımmm

arkadaşlarrr yardım edicek birisi yokmu yaaa bugün motorsikletim üzerinde farkettim motorum hyosung gt250r serisi ama silindirin üzerinde gv250 yazıyor 2 silindirde gv250 yardımmm acillll motoru ben 2.el aldım hiç bakmadım dikkatimi çekmedi o gv250 yazısı bu motor kazalıda gv motorumu takılmıs yoksa fabrıkadanmı gv cıkıslıı

sabree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L (2016)
    bence motorunu direkt bir ustaya götür. akünü şarj etsin eksiklerine baksın zincirini o değiştirsin. bu arada evet GV250 yazıyor bir çok parça aynı zaten tam emin değişim ama belki motor bile ufak değişiklikler dışında birebirdir.

Motosikleti
    hyosung gt 250 r
    Kardeş benim motorum 2010 model benimkindede gv 250 yaziyo ben motorumu satılıga çıkardıgım biaralar sırf buyüzden yani gv yazdıgı için pazarlık bozuldu )

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Yarın bende özellikle gidip bakıcam ne yazıyor diye ama GV 250 ile motor bire bir aynı endişe edecek bir şey yok

onuroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Diversion F
    Alıntı samet1001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarrr yardım edicek birisi yokmu yaaa bugün motorsikletim üzerinde farkettim motorum hyosung gt250r serisi ama silindirin üzerinde gv250 yazıyor 2 silindirde gv250 yardımmm acillll motoru ben 2.el aldım hiç bakmadım dikkatimi çekmedi o gv250 yazısı bu motor kazalıda gv motorumu takılmıs yoksa fabrıkadanmı gv cıkıslıı
    hepsinde gv250 yazıyor sıkıntı yok onda

Bende de aynı sorun oldu bugün marş basmiyor yani marş yiyor ama kuyruktaki kablolardan rrrrrrt diye elektirik sesi geliyo arada bi marş donuyo ama calisacak kadar uzun dönmüyor sonra yine kuyruktan o elektrik sesi geliyor yolda bıraktı beni neden olabilir bu acaba , motor boştayken gidiyor yani kitlenme filan yok ama marş yemiyor 3. Viteste iterek calisirmi dedim ama mars motoru donmedigi icin olmadı arada donuyo o da cok kisa ve masrafi ne olur motor gyosung gt 250r??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler