Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Jikle sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Merhaba

Mondial 250 MCT jikle sinde sorun var diye değiştirdiler, şimdi bakın

Jikleyi bana ters yöne çevirdiğimde çalışıyor jikle yi kendime doğru tarafa çekersem aşırı gaz veriyor, ortada bir yerde sabit çalışmaya çalışıyor , bu ayar normal midir, ben araba jikle si gibi olur sanıyordum iki hareket ama bunda 3 hareket, ustaya götürmeme gerek var mı , çünkü jikleyi sıfıra indirirsem yani ortaya çeksem hemen stop ediyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Seger 125- 16 Ybrlerin Bir no'lu düşmanı ;)
    sanırım jikleyı yanlış oturtmuşlar, cunku en asagıda kapalı ortada yarı acık en ustte tam açik seklındedir. En altta normal calısır. Ustlere dogru cekıldıgnde çalısmj duzenı bozulur ama ısıtma yapar.
    [B]Her motorcu birgün asfaltı tadacaktır [/B]:wiinkk:
    Ne manita ayrılığı ne de kavgası, hiç biri şanzıman indirme kadar yakmıyor canımı :cherry:
    [B][I]İletişim= http://www.facebook.com/Down.Corporation[/I][/B]

ErcanC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX 150
    Bende de Mondial 150 MCX var. Bende tam olarak çözemedim şu jikle olayını. Sanırsam arabada ki gibi değil. Ben en üste aldığım zaman motor stop ediyor. Alt ve orta da çalışma normal. Fakat alt ve orta da devir de ve ses de hiç bir değişiklik yok. Motor soğukken 3 konumu da denedim gaz vermezsem mutlaka stop ediyor. Bir kaç yüz metre ilerledikten sonra jikle kapalı da çalışıyor. Jikleyi açarsam motor sıcakkende stop ediyor. Mondial servisi olmayan ustaya sordum. Bi sürü şey anlattı bunun normal olduğunu ve jiklenin orta da kalması gerektiğini normalin bu olduğunu söyledi. Halen araştırıyorum. Bilgilerinize.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar jikle her daim açık durmaz motor ısınıncaya kadar açılır sonra kapatılır giderken açık olur sa motor belli bi hızdan sonra boğulur
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar jikle her daim açık durmaz motor ısınıncaya kadar açılır sonra kapatılır giderken açık olur sa motor belli bi hızdan sonra boğulur
    Benim ki jikleyi kapatır kapatmaz stop ediyor.

ErcanC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX 150
    Alıntı samsam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ki jikleyi kapatır kapatmaz stop ediyor.
    Benim kinde de jikleyi açar açmaz stop ediyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Jiklen gayet normal, olması gerektiği gibi. Motoru çalıştırmadan önce hava sıcaklığına göre tam ya da yarım olacak şekilde kendine doğru çekersin. Fazla çekersen dediğin gibi devir yükselir, çok fazla devri yükseltmeden, ısınana kadar normal rölanti devrinden biraz yüksek çalışması iyidir. Motor ısındıktan sonra da jikleyi geri ittiğinde stop ediyorsa rölanti ya da hava ayarında sorun vardır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)