Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

6 beygir marine motor gaz yemiyor (cigleyi açınca yiyor)

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar motorsiklet değil ama ustaların olduğu bir site olduğundan konuyu açıyorum.

6.hp dıştan takma 4 zamanlı İtalyan Selva marka 2006 model bir deniz motorum var. İkinci el aldım.

Karbüratatörü yeni temizlettim. Boşta gazı yiyor. Viteste gazı verince önce stop edecek gibi oluyor sonra biraz gaz yemeye başlıyor. Ama 6 beygir gibi değilde 3 beygir gibi bir güç ve hız üretiyor. Seside ona göre az tabi.

Bugün yolda giderken sinirden CİGLEYİ BİR ÇEKEYİM DEDİM. Şaşırıtıcı şekilde cigle açıkken motor birden gaz yemeye başladı. Sesi arttı. Hızı%25 artı. neredeysenormal gibi çalıştı. 6 beygir gibi olmasa da 5 beygir motor gibi gitmeye başladı. Cİgle açık giderken stop eder diye beklerken 25 dakika boyunca böyle gittim birşey olmadı.

İhtimaller hakkında bilgi verirseniz sevinirim?

Bir de marine motorcular bu işlerden fazla anlamıyorlar. Servisten yeni çıkmıştı halbuki. İstanbul Anadolu yakasında vakti olan ilgilenecek bir motorcu ustası biliyorsanız özelden ulaşabilirsiniz.

Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    karburatör ile hava filtresi bağlantısında sorun var başka bişi yok dostum.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bizdede 4 metre emma tekne ve 9.9 yamaha motor var
    yazın şaşırtıcı derecede denizin ortasında istop etti sonra bida etti sonra geri dönmeye çalışırken gazı yemedi tekleme yaptı istop ve tekleme bi arada oldu neyse karaya çıktık

sorun yakıt beslemesinde bu kesin
    bizdeki sorunsa çok ama çok basitmiş bunların yakıt tankları dıştaya birde ponpa yaptığın hortum var o hortumu ters takmışız bu kadar basitmiş meğer üzerinde ok işareti varmış motor yakıtı ememiyomuş

ilk önce yakıt besleme bağlantılarını kontrol et .dediğim gibi hortumu kontrol et
    bunların deposunun dibi dikkatli bakarsan çok cabuk kumlanır karbüratörüne pislik çekmişte olabilir
    karbüratörün de ayarsızlıkta olmuş olabilir
    Mustafa Kemal Atatürk

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Silindire Hava Fazla Alınıyor Yani karizma zaferin dediği gibi yada Karbüratör temizliğinden soonra hava alabilecek yerler iyice skılımamış olabilir...

Anladım teşekkür ederim. benim yapabileceğim birşey değil sanırım. servise tekrar götüreyim. Götürdüğüm yer istanbulda büyük bir marine servisiydi. Bu zamanda usta bulmak çokzor sanırım.

Başka görüşleri olan varsa paylaşırsanız sevinrim tabiki.

patron_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero xl 1000
    Karbüratördeki iğneyi bir kademe kısalt.. ;D

birşey daha var aslında. cigleyi yarım çekince yine gazı yiyiordu ama tak tak tak diye bir ses geliyordu motordan. tam çekince o sesde gelmiyordu. o ses nereden geliyor olabilir acaba?

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    benzin pompasından olma ihtimali yüksek.jikleyi çektiğinde emiş manifoltundaki vakum artae pompa bozuksa bile daha rahat benzin gelmesine neden olur sen benzin pompasına vede karbüratora bir bak.
    benzin pompasından olup olmadıgını anlaman için motorun ustunde kalacak ve kot farkından dolayı benzini kendiliğinden akabileceği bir kaptan karbürator benzin girişine benzin ver yani benzin beslemesini yerçekimi yapsın. eğer bu durunda sorunsuz çalışıyorsa sorun benzin pompasındandır. benzin pompası vakumlu tip ise pompa sağlam olsa bile bir yerlerinde çatlak hortum falan varsa sağlıklı çalışmaz.

Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin pompasından olma ihtimali yüksek.jikleyi çektiğinde emiş manifoltundaki vakum artae pompa bozuksa bile daha rahat benzin gelmesine neden olur sen benzin pompasına vede karbüratora bir bak.
    benzin pompasından olup olmadıgını anlaman için motorun ustunde kalacak ve kot farkından dolayı benzini kendiliğinden akabileceği bir kaptan karbürator benzin girişine benzin ver yani benzin beslemesini yerçekimi yapsın. eğer bu durunda sorunsuz çalışıyorsa sorun benzin pompasındandır. benzin pompası vakumlu tip ise pompa sağlam olsa bile bir yerlerinde çatlak hortum falan varsa sağlıklı çalışmaz.
    Çok teşekkür ederim. Biliyorsunuzdur sanırım bu motorların deposu harici depo. Önce hortumun ortasındaki pompayı elle sıkarak vakumlayıp benzini yukarı pompalarız. SOnra kendiliğinden gider. Motorda ayrıca pompa varmı bilemiyorum. Motorun yanına gider gitmez depoyu kaldırıp bir deneyeceğim.

ARKADAŞLAR BANA ANADOLU YAKASINDAN MOTOR TAMİRCİSİ LAZIM. İLLAKİ MARİNE MOTOR TAMİRCİSİ OLMASINA GEREK YOK. AMA VAKİT AYIRABİLEN BİR USTA OLMALI.
    Az önce telefon açıp bakımdan çıkan servise sordum karbüratör değişecek dedi. Başından savdı yani. Karbüratör dünya para. O paraya ikinci el başka motor alınır. karbüratörün tamirinden anlayan biri lazım. özel mesajla da bilgi verebilirsiniz. saygılar.

güncel.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)