Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni motor aldım, çalıştırma sorunum var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaanaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    İyi günler, foruma 2 3 gündür giriyorum. Bugün üye oldum ve bir sorunumu sizlerle paylaşıyorum. İşim sebebiyle motora ihtiyacım olmaya başladı internetten bakıyordum motorlara. Dün öğlen sahibinden.com'dan bi ilan buldum satıcıyla konuştuk görüştük motoru getirdi baktık. Yol üzerinden bir motorcuya girip kontrol ettirdik sıkıntı yok gönül rahatlığıyla alabilirsiniz dediler. Ücret ödemesini yaptık bugünde notere gideceğiz. Yalnız düne kadar herhangi bir motora hiç binmemiştim ilk defa dün bindim ve merkeze gittim geldim. Herhangi bir sıkıntı yoktu. Satıcı sadece aküde problem olduğunu söyledi. Çalıştırırken aktarma yapıp öyle çalıştırma yapmam lazım. Dün gece eve dönerken eve 20 metre kala motor bi anda durdu baktım benzin bitmiş. Eve iterek götürdüm, petrole gidip benzin aldım motora döktüm. Marşa bastığımda ise çalışırken çıkardığı sesi falan hiç çıkarmadı. Marşa basarken arka freni sıkınca çalışma sesi çıkmaya başladı. Ama yine çalışmadı. Arabadan aktarma yaptım ama yinede fayda etmedi. Çalışmadı.

Dün sorduğumda aküyü şarj ettir geçer dedi. 3 5 liraya şarj edilir dedi o seni bir ay götürür dedi.

Motorda onun dışında bi problem varmıki acaba?

Ekleme: Aldığım motor "Çelik Motor Martian 150 Maxi Scooter"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    hoş geldin.yeni akü al birdaha problem yaşama
    bir dahakine 20 m yerine 2 km itme

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    akünü degiştir. sorunun ortadan kalkar. aldıgın model scooter olmalı. zamanla alışırsın huyuna suyuna. hayırlı olsun
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    öncelikle hayırlı olsun.. Kazasız belasız sürüşler. Kasksız binmemeni herkez gibi tavsiye edıyorum. Koruma ekipmanları Şart

Problemine gelince arkadasların dediği gibi akünü değiştir.. Fiyat acısından örnek olması acısından link vericem Sonuçta atla deve değil Farcob abinin dedıgı gibi 2 km itme

http://www.velomoto.com.tr/katalog-m...-aku---vlm.php

Sadece örnek daha iyisi daha ucuzu pahalısı olabilir...
    ....

Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    Bu kadar çabuk, net ve çözümü bulacağımı tahmin etmemiştim. Herkese çok teşekkür ediyorum. Hoşbulduk Umarım ilerki günlerde başka başlıklar altında aktif olabilirim

Verdiğiniz cevaplar sorunu çözmem için yeterli oldu zaten ama aklıma onun dışında takılan bir konu var. Forum olarak şehir bazında gruplanarak her şehir içinde toplantılar yapıyormusunuz. Örnek verecek olursam ben müzisyenim (davulcuyum) davulanahtari.com olarak bi foruma üyeyim orasıda medeni insanların, abilerimin yer aldığı bi forum. Orada toplantı gibi günler yapılıyor. Kimisi davulunu getiriyor kimisi trampetini getiriyor kimisi pedalını getiriyor. Neşeli sıcak bir ortam yaratılıyor. Acaba bu forumdada böyle etkinlikler var mıdır? Yoksa olacak mıdır?

Yoksa bile Konya içinde olan abilerim, kardeşlerimi çaldığım mekana her zaman beklerim.

Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    Dediğiniz gibi sorun aküdenmiş bu civarda yakında olan bi motorcuya gittim durumu anlattım baktı o da aküden dolayı olduğunu söyledi. Akü fiyatlarını sordum, seçtik ve sipariş verdi geldiğinde gidip teslim alacağım. İdareten aküyü şarj etti ve bende motoru çalıştırmak için kullanılan pedaldan aldım ne olur ne olmaz diyerekten.

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    ....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler