Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Racing tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakusa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alfa,
    trafikte bunlari yapmadigini duymak guzel... Endo mu,bak simdi den soyliyim, her ne kadar yavas giderken yapilan birsey olsa da dusunce en azindan bileklerini sakatliyorsun ona gore ... Iyi bir eldivenin ve ceketin olsun ustunde eger denersen...
    Bu arada ben de 184 e 82 kiloyum ve R6 kullaniyorum hatta 192 ye 120 kiloluk bir arkadasim var burada r6 yarisan.. Motosiklet te yeteri kadar guc var sen merak etme... :
    Burak 03 R6
    WERA #996

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

RaCe_ soyacagin zaman banada sole beraber soyariz bende bi gsxr alirim :D olm kisa boylu adama rs 125 yakissin gsxr750 ye ayagi yetismez zati kisa adamin dimi yane? rs 125 e bindigimde cocuk bisikletine binmis gibi oldum harbi bayag buyuk geldim alete..

burakusa endo biraz sakat bi olay ama cok zevkli dimi ya? sen nasil yapiyosun? ben arka yavastan kalktimi kolumu dumduz yapip itiyorum yani kendimi cekebildigim kadar geriye gekiyorum kafami falan cekebildigim en geri cekiyorum..
    debriyaj sıkılı tabı o arada frenide motorun dikligine gore hafıf yada sert pompalıyorum. adamin teki dunya rekoru kırmıs 250 metremiydi neydi.. millet neler yapıyo ya.. adamlarda para bol deneme serbest... neyse bende motora minder baglar sagina soluna ole denerim deniceem seyi

off 192 ye 120 kilo ha alet kaldiriyo he vay be.. motor kaldirir kaldirmasina uzerinde 2 kisi varkende kaldiriyo sonucta ama mesela sizin yarislarda bole 50-60 kg lik adamlarda vardir onlarla kapisirken sorun olmuyomu?

ya bide biz burda 2 arkadas harbici pist yarislarina damlamak istiyoruz. ne yapmaliyiz nereye basvurmaliyiz. sanirim 125 liklerle basliyoruz. sora hersene 1 kadememi atlaniyo ole die biliyorum. senin gibi bir tecrube bizi aydinlatirsa seviniriz. bide ortalama nekadar paramiz gider? (cok )

ya bide bole hiz denemesi felan yapabilecegimiz yer varmi istanbulda? trafige kapali yada bole havaalani tarzi?? edirne yolunu tavsiye etmisti biri pek kullanilmayan bir otoban varya oraya gittim yolda kaplumbag bile vardi yani ot bitmeye baslamis.. yani sole ucak pisti tarzi bisi olsada tehlikesiz kazasiz belasiz ucursak aletleri...

Motosikleti
    Honda X11
    Alıntı -=AlfaHeliX=- adlı üyeden alıntı
    ...yani sole ucak pisti tarzi bisi olsada tehlikesiz kazasiz belasiz ucursak aletleri...
    Pazar sabahı 7:00 gibi TEM e çık, boş oluyor. Ben öyle yapıyorum ;)

tem nereydi yaw cikaramadim.? biraz aptalcasyim galiba.. hehe tamam hatirladim bikere gidip parali yola girmistim oradan ok.. dedim lan bu yol niye bole bos felan bi baktim giseler alala adam dedi para vericen bende baktim ole sapsal gibi sora verdim.. . harbi ora bos olabilir. ya su sabiha gokcen var bizim buraya yakin oraya kacak gocek girsek kafamiza ucak inermi acaba

he bide biyer biliyom ama bayag uzak susurluk yolunda ucak pisti var. ciddiyim ya 8 serit yol bu nato geregi ole her yere pist acilamiyo ya orayi onun icin ole yapmislar.. cok gereksiz biyerde dumduz upuzuun biyol ve 8 serit anlam verememeistim..

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    abi valla bana cbr 600 f tam geliyo. sele yüksekliği çok güzel ya..
    racing racing ve racing.............

burakusa girmio galiba bu aralar soru sormustumda cevap alamadim

RaCe_ soyacagin zaman banada sole beraber soyariz bende bi gsxr alirim :D olm kisa boylu adama rs 125 yakissin gsxr750 ye ayagi yetismez zati kisa adamin dimi yane? rs 125 e bindigimde cocuk bisikletine binmis gibi oldum harbi bayag buyuk geldim alete..
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    burakusa endo biraz sakat bi olay ama cok zevkli dimi ya? sen nasil yapiyosun? ben arka yavastan kalktimi kolumu dumduz yapip itiyorum yani kendimi cekebildigim kadar geriye gekiyorum kafami falan cekebildigim en geri cekiyorum..
    debriyaj sıkılı tabı o arada frenide motorun dikligine gore hafıf yada sert pompalıyorum. adamin teki dunya rekoru kırmıs 250 metremiydi neydi.. millet neler yapıyo ya.. adamlarda para bol deneme serbest... neyse bende motora minder baglar sagina soluna ole denerim deniceem seyi

off 192 ye 120 kilo ha alet kaldiriyo he vay be.. motor kaldirir kaldirmasina uzerinde 2 kisi varkende kaldiriyo sonucta ama mesela sizin yarislarda bole 50-60 kg lik adamlarda vardir onlarla kapisirken sorun olmuyomu?

ya bide biz burda 2 arkadas harbici pist yarislarina damlamak istiyoruz. ne yapmaliyiz nereye basvurmaliyiz. sanirim 125 liklerle basliyoruz. sora hersene 1 kadememi atlaniyo ole die biliyorum. senin gibi bir tecrube bizi aydinlatirsa seviniriz. bide ortalama nekadar paramiz gider? (cok )

ya bide bole hiz denemesi felan yapabilecegimiz yer varmi istanbulda? trafige kapali yada bole havaalani tarzi?? edirne yolunu tavsiye etmisti biri pek kullanilmayan bir otoban varya oraya gittim yolda kaplumbag bile vardi yani ot bitmeye baslamis.. yani sole ucak pisti tarzi bisi olsada tehlikesiz kazasiz belasiz ucursak aletleri...
    -----------------------------------------------------------------------------------------------

burayi bidaa okusada cevap verse.. su pist yarislari olayi..........

Peril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    önce ehliyet,
    sonra eğitimi,
    en son da istediğini al ... :

Alıntı -=AlfaHeliX=- adlı üyeden alıntı
    burakusa girmio galiba bu aralar soru sormustumda cevap alamadim

burayi bidaa okusada cevap verse.. su pist yarislari olayi..........

Alfa,
    Endo yapmayi simdi burada anlatirsam,insanlarin bunu cikip deneyeceginden korkuyorum. Stunt olayi her nekadar zevkli olsa da cok tehlikeli.
    125 cc lik motorla yarislara baslamak cok mantikli. Cunku kucuk motorda cornering(viraj alma) ogrenmek cok daha kolay. Benim yaristigim organizasyonda ilk yilda 1000 cc haric herhangi bir klasmandan baslayabilirsin. Turkiyede bu islere nasil baslanir nerelere basvurulur maalesef bir bilgim yok ama egitimsiz baslamamani tavsiye ederim.

Soruna gelince, ewet 120 kiloluk biriyle 60 kiloluk biri ayni motorda olunca inanilmaz bir acceleration farki oluyor ama bizim yaristigimiz seviyede kilonun onemine ben inanmiyorum. Zaten yaristigimiz pistlerin cogunda duzlukler kisitli (500- 600 m) en fazla 24-250 km ye cikabiliyoruz ve aninda bir sonraki viraj icin cok buyuk hiz kesmemiz gerekiyor. Bu yuzden 120 kiloluk iyi bir surucu 60 kiloluk normal bir surucuyu virajlarda rahatlikla gecebiliyor.

Eger yarismaya baslamak istiyorsan, sana bol bol okumani tavsiye ederim, eger Turkiyede varsa Keith Code`un Twist of the Wrist II kitabini al. Yoksa ingilizce versiyonunu internet ten alabilirsin. Ondan sonrasi yavas yavas pratik. Kesinlikle disari cikip bir sefer de ROSSI olmayi deneme. ROSSI olmak yillarca hergun pratik yaptirmayi gerekiyor.

Eger kabiliyetin varsa zaten zamanla parlamaya baslarsin.
    Para meselesine gelince. Herhalde en pahali sporlardan birisi. Benim bu sene ilk senemdi ve sadece 4 haftasonu yaristim(toplam 12 yaris) toplam harcadigim para motosikletimi aldigim paradan daha fazla... Bu arada 1 kezde kaza yaptim..

Eger daha genis bilgi istiyorsan bu islere Amerikada nasil baslandigini sana daha detayli aciklayabilirim ama maalesef Turkiye kismi icin bir yorumda bulunamayacagim...

Umarim bir gun bende kendi ulkemde yarisma firsati bulurum....
    Burak 03 R6
    WERA #996

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    nie kıs çıtır? bizde ehliyet mi var. bak bi titanı eskittik bile.-))))))

burakusa, hocam dogru soluon walla millet gider dener bisi olur uzulmeyelim sora..
    ya gercekten cok para isteyen bi spor. ama sponsor alamazmiyiz. millet ustunde bole goodyear feln reklamı cekiyo e bende iste hacı bakkal tupcu necati felan die bisiler yaparim
    ya sanirim biraz kabiliyet var ole sarkarak felan viraj donuyorum ama... :D
    ya aslinda en onemlisi kendinden emin ve korkusuz olmak.. yani olume gitmek diil korkusuz dedigim.. anladin sen :D

cıtır, kız du bi alalim motoru alacaz ehliyeti yanliz egitimi nerde alacam bide ne egitimi? racing dedin heralde cunku egitilecek bi yanım kalmadı sırf racing bilmiom eeee ne egitimiyse artik sen biliosan sen gosterirsin bize ehe

RaCe_, olm bea biz daha titan bile eskitemedik.. varsa yoksa emanet..
    bu aralar hatun gezdirmelik bi racing bulmam lazım birindende arkadaslarda yok meydanda kiralayan yer biliosanız soleyin.. sole sesi guzel bi racing olsa yeter bide tipide gusel olsun hatun bindirecez

[quote="-=AlfaHeliX=-"]burakusa, hocam dogru soluon walla millet gider dener bisi olur uzulmeyelim sora..
    ya gercekten cok para isteyen bi spor. ama sponsor alamazmiyiz. millet ustunde bole goodyear feln reklamı cekiyo e bende iste hacı bakkal tupcu necati felan die bisiler yaparim
    ya sanirim biraz kabiliyet var ole sarkarak felan viraj donuyorum ama... :D
    ya aslinda en onemlisi kendinden emin ve korkusuz olmak.. yani olume gitmek diil korkusuz dedigim.. anladin sen :D

[

alfahelix,
    Ewet cok fazla gerekiyor.. Sponsor olayina gelince, burada eger yarislari ilk5 de bitirebilirsen malzemesini kullandigin firmalardan(lastik,yaris plastikleri,frenler, vs.) belli bir miktarda para alabiliyorsun. Mesela Yarisi 1. bitirdiginde adamlar neredeyse sana yeni bir lastik alacak kadar para veriyorlar..
    Korkusuzluk konusuna gelince bu bayagi komigime gitti. Bana sorarsan bende dunyanin en korkusuz adamiyim, ama 40 kisinin ortasinda saatte 220 km ile 1. viraja girince korkusuzluk isi biraz degisiyor.
    Demek istedigim, oraya cikan herkez korkusuz herkez kazanmak icin piste cikiyor ama pistte kalabilipde gazi en uzun acik tutan ve en az frene basan kazaniyor...
    Ilk senende kendi butcenle kendini gostermen lazim, ondan sonra eger iyiysen ve hala vucudundaki heryerin 100% calisiyorsa sponsor bulma sansin yuksek...
    Burak 03 R6
    WERA #996

hmm. ole diyosun yani.. ilk sene kotu.. yaburda pistte yokki.. gidip hazarfendemi yarisacaz.. off of. burak hocam bilet alıp yarın geliom yanına bıktım buranın bole cins cins islerinden bi yarıslara baslayalım diyoz olaylara bak.

ya gecen gun altili oynadim 3-5 milyonluk bisi ilk ayaktan son anda kupondan cikardigim at geldi geri kalan takır takır oturdu 8 milyar küsur verdiya tam motor parası son anda cıkardıgım at geldi bea.. neyse her hafta 1 kere oyniim bakalım belki motoru belese cekeriz..

ya bide benim dedigim korkusuzlugu pek anlatamadım galiba. ya sole soliim biraz daha aciklyici olsun..
    seni suan rossi yle bile yarısa soksalar ben 1. olcam demelisin. dedigim korkusuzluk bu.. eger bunu dusunerek cok iyi konsantre olursan yapılmayacak seyde diil bana kalırsa...

swalbard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alfahelix : bu korkusuzluk dediğin şey ''kendine güveni olan'' diye bir şey olması lasım :tongue: i:

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    abi valla ben titanı o kadar yatırmaya uğraştım yattmıyo şerefsis makina viraj alırken.

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Bu konuyu açan arkadaşımız acaba yaşıyormu merak ettim
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Hortlatmasana ödüm koptu
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    kardeşim sen hem pencere kenarı hemde şoför mahalli istiyon,yok öle bişey.Zongshen marka racingler var 250 cc çin işi racing al onu idare et sonra ünv.kazan bitir babo doktormuş sana alır bitane suzuki,sen abini dinle krallar gibi bin motırına
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

RAPTOR666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kıçımı başımı dağıttığım motor SKYTEAM ST 200 TR
    bu konuyu açan adam bence ölmediyse kendisi doktor olup 750 liyle tek teker dünya turuna çıkmıştır arkasına hatunda atmıştır bu cevapları okuyacaanı sanmam
    (( :KONYA MT İÇİN DOKANDIRIN : ))
    BİR AĞAÇTAN BİNLERCE KİBRİT ÇIKAR , BİR KİBRİT BİNLERCE AĞAÇ YAKAR

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alfa, ben de pistte F3 otomobili kullanmayı göze alırım (F1 pistte bile yemez), ama F3'le trafiğe çıkmam R1 dediğin aletin MotoGP'dekilerden bir farkı olduğunu sanmıyorum. Güç/ağırlık oranı F1'dekilerden fazla olan, ama virajlarda çok daha az yanal ivme (G yükü) üreten bir motosikletle senin gibi bir hız tutkununun trafiğe çıkmaması lazım. Hızı sevmek başka şey, canına kastetmek başka şey.

183 boyundayım, ama CBR125 almayı planlıyorum. Hyosung Gt250r almaya bile çekiniyorum, çünkü ben de hız seviyorum. 30hp'lik alet 200km/h hıza çıkabiliyor, o hızda bir yere "sürtmek" çok zevkli değildir sanırım.

Bence önceki tecrübelerini fazla dikkate alma, ehliyetini ve TÜM korumalarını al, hız yapmak için boş otoyolları tercih et. Ömrünü uzatırsın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler