Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150 ZC motor kitlendi...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 ZC
    Motor daha bir buçuk aylıktı bayiden sıfır olarak almıştım aldığımdan beri soğuk havada motoru çalıştırdığımda tek marşla çalışıyordu fakat mesela bir yere gittim motoru 5dk stop ettirdim sonra çalışmıyor yarım saat sonra motor soğuyunca çalışıyordu servise götürdüm bujisini değiştirip bıraktılar yine aynı sorunu yaşadım.Arkadaşın dayısının motor tamircisi olduğunu duyunca direk oraya gittim dedim ne yapmamız gerekir diye.Adam dedi karbüratörü temizlemek gerekir dedi.Bende garantide sorun çıkarmı diye söylediğimde merak etme anlamazlar dedi.Karbüratör temizlendi ve yola çıktım 15 dk sonra motor kendini kitledi marşa basınca ses dahi çıkmaz hale geldi.Garanti götürdüm bıraktım.Motoru sökeceklerini ve garantiye girip girmediğini bana haber edeceklerini söylediler.

Asıl yardımlarınızı istediğim konu,
    Acaba tamirci karbüratör bağlantısında bir hata yaptıdamı motor piston kitledi.
    Yoksa bu marş almamalar yüzünden olacağı vardıda o güne mi denk geldi.
    Sizce garanti karbüratörün sökülüp takıldığını anlar mı ?

Yardımlarınızı düşüncelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    motor karbüratörden doalyı kitlenmezki.. yağsız kalmıştır motorun bundan dolayıda kitlenmiştir. hiç yağına bakmışmıydın?

tarcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    samunlara anahtar değdiği anlaşılır sanırım keşke direk servisiyle muhhatap olsaydın

Kardeş ne desek boş motor fabrikasyon sorunluda olabilir, piston yatak, arızası vardır , yağsız kalmış olabilir, yada rodajda çok fazla zorlamış olabilirsin, ayrıca motorda çabak yada metal artığıda soruna yol açmış olabilir bir arkadaşın başına gelmişti, son sözü servis söyler inş para almadan yaparlar..

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    farklı sebeplerden motor kilitlenebilir fakat karbüratörden değil! Normalde soğukken jikle ile çalışıp sıcakken jikle istememesi normal diye biliyorum. Soğukken "tek marşla" çalışıp da sıcakken çalışmaması zengin karışımdan olabilir diye düşünüyorum.
    112ciyiz

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    motor kitlendiğini nereden biliyosun ??

geç çalışma probleme manifolt çatlağı yada ateşleme azlığıdan olur
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    motor kilitlenmesi ilginç...
    servisle sürekli irtibat halinde ol derim...
    ve özellikle fabrika ile görüş...
    mağdur olduğunu dile getir....

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ayak marşına basabiliyomusun. basabiliyosan motor kilitlenmemiş demektir.
    karbüratörlede motor kilitlenmez, öyle bir ihtimal bile yok (hava filtresinden taş geçip ordan silindire gittiyse bilemem belki olabilir)
    yağsız kaldığı için kilitlenebilir, motor kaç kmde, yağı hiç değiştimi
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    g.olsun ne diyim büyük ihtimalle garantiye giricek ama yinede garantiden parça gelene kadar seni bekleticeklerinden baya bi motorsuz kalıcaksın gibi geliyor
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Mondial 150 ZC
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor karbüratörden doalyı kitlenmezki.. yağsız kalmıştır motorun bundan dolayıda kitlenmiştir. hiç yağına bakmışmıydın?
    Motor un yağında felan hiç bir sorun yok yağı da var ilgin için teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:49 ----------

Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kitlendiğini nereden biliyosun ??

geç çalışma probleme manifolt çatlağı yada ateşleme azlığıdan olur
    Servise götürdüm motor kitlemiş dediler.İlgin için teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:51 ----------

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayak marşına basabiliyomusun. basabiliyosan motor kilitlenmemiş demektir.
    karbüratörlede motor kilitlenmez, öyle bir ihtimal bile yok (hava filtresinden taş geçip ordan silindire gittiyse bilemem belki olabilir)
    yağsız kaldığı için kilitlenebilir, motor kaç kmde, yağı hiç değiştimi
    Ayak marşıda iş görmüyor.Serviste baktı yağı var dedi..Motor 1600 km de 700 km civarı ilk bakıma götürdüm yağı orada değişti.

Motosikleti
    Alıntı 7den77ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak marşıda iş görmüyor.Serviste baktı yağı var dedi..Motor 1600 km de 700 km civarı ilk bakıma götürdüm yağı orada değişti.
    iş görmüyo derken hiçmi dönmüyor yoksa döndüğü halde motormu çalışmıyor
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Mondial 150 ZC
    Bugün servisi bir arim bakim noldu garantiye girip girmediği hakkında bir görüşme yapim dedim eleman bazı parçaların garantiden geçip bazılarının geçmediği bir bir cümle kullandı daha sonra yüzyüze görüşme istediler gelin konuşalım dediler bu aralar işlerim yoğun gidemiyorum bu haftasonu gidip bakayım insallah pahalıya patlamaz...Bazı parçaların garantiye girip bazılarının girememesini hala anlamadım :S

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:57 ----------

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iş görmüyo derken hiçmi dönmüyor yoksa döndüğü halde motormu çalışmıyor
    hiç dönmüyor kardeş...

Motosikleti
    Alıntı 7den77ye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün servisi bir arim bakim noldu garantiye girip girmediği hakkında bir görüşme yapim dedim eleman bazı parçaların garantiden geçip bazılarının geçmediği bir bir cümle kullandı daha sonra yüzyüze görüşme istediler gelin konuşalım dediler bu aralar işlerim yoğun gidemiyorum bu haftasonu gidip bakayım insallah pahalıya patlamaz...Bazı parçaların garantiye girip bazılarının girememesini hala anlamadım :S

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:57 ----------

hiç dönmüyor kardeş...
    enteresan, motor daha yeni ve yağda var, kilitlenmemesi lazım. Krank filan kırıldı desem o da anlattığın duruma göre pek olası durmuyor. Merak ettim bende şimdi.
    Garanti işi ise kullanıcı hatasımı değilmi ona bakarlar. Yağında sorun olmadığına kullanıcı hatası olabilecek pek birşey yok. Ama kıllık yapabilecekleri bir konu daha var, kitapçıkta yazan kmlerde servise gidip bakım yaptırdınmı? Yaptırmadı isen yine kullanıcı hatası diyebilirler.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Mondial 150 ZC
    Yardımların için sağol bayağı aydınlandım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:17 ----------

500 km yerine 700 km de gittim 1500 km diye bilmiğim ikinci bakıma daha götürmemiştim :S

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)