Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hangi motordan almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba;ben 59 yaşındayım şimdiye kadar bisiklete bindim artık yoruldum bundan sonra motorsiklete binmek istiyorum.tek başima bineceğim.motordan pek anlamam birkaç kişiye sordum yamaha bws 100cc veya honda aktive 100cc önerdiler dört zamanlı motorlar duman çıkarmıyomuş.ben eksozdan duman çıkarmayanı,az yakan olsun istiyorum.yamaha bws 100cc veya honda aktive 100cc kaç zamanlıdır.siz hangi motorları tavsiye edersiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

öncelikle hoş geldiniz sayın ağabeyim...
    ilt tecrübeniz olması ve acemilik dolayısı ile ,çin malı ucuz ve yedek parçası cep yakmayan bi motor almanızı öneririm.
    şimdiden hayırlı olsun .

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Pek emin değilim ama BWS iki zamanlı diye biliyorum. Yamaha, Honda, Sym, Kymco'nun 4 zamanlı 100-125 cc arası , 3 yaşını geçmemiş , kurye/paket işinde kullanılmamış bütün scooter'larını alabilirsiniz. Kask ve ehliyeti ihmal etmeyin, ikisinin de ihmali pahalıya patlar.

Motosikleti
    hyundai 125
    abi bws nin oturumu rahat deyil,ben 75 kiloyum bacaklarım arada rahat deyil,hafifden yanlara açıyorum,hyundaı motorum ondan çok daha rahat oturumu,ve bws çok benzin yer honda ya göre, honda active tam sizin aradığınız motor,koklarbenzini,olmadı listeye honda beat,oda olmadı suzuki an 125
    kadir 1973

hoşbulduk; honda kinetix önerenler var 4 zamanlı, motoru dumansız diyolar sizce o nasıl? honda kinetix,.yamaha bws 100cc veya honda aktive 100cc lerin fiyatları ne kadardır.çin motorları arıza yapıyo diye tavsiye etmiyolar.vergisiz motor almak istiyorum

Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı motoadem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba;ben 59 yaşındayım şimdiye kadar bisiklete bindim artık yoruldum bundan sonra motorsiklete binmek istiyorum.tek başima bineceğim.motordan pek anlamam birkaç kişiye sordum yamaha bws 100cc veya honda aktive 100cc önerdiler dört zamanlı motorlar duman çıkarmıyomuş.ben eksozdan duman çıkarmayanı,az yakan olsun istiyorum.yamaha bws 100cc veya honda aktive 100cc kaç zamanlıdır.siz hangi motorları tavsiye edersiniz.
    hocam 59 yasındaysanız, rahat etmek istiyorsanız ufak scooterlar yerine 250lik bi chopper alın. çinli bi çapır bile fazlasıyla işinizi görür. daha güvenli olur dahada rahat kullanırsınız..
    Now the world is gone. Im just one.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    bw's 100'ler iki zamanlıdır. yeni modelleri 4 zamanlı fakat onlar henüz ikinci ele düşmemiştir. iki zamanlılar fazla yakar, ve yağlı benzin kullandığı için duman yapar.

yukarıda tavsiye edilen modellere ek olarak honda spacy.

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    İhtiyacınızı tam belirlerseniz seçmesi daha kolay olur. Ucuz yakıtı az demişsiniz demekki size en fazla 150 cc tek silindir bir motor lazım.
    Kullanım rahatlığına gelince otomatik ve vitesli motorlar var. Scooterların hepsi otomatik.
    Ağırlıkla şehiriçi ulaşım için kullanacaksanız scooterlar otomatik vitesleri ve bagaj avantajları ile cazip motorlar. Cup motorlarda tercih edilebilir. Cuplar zaten en az yakan sınıftadır.
    Şayet bütçeniz yeterliyse honda innova hem satışta hem kullanımda çok ekonomiktir.
    Biraz daha bütçenizi arttırabilirseniz 150 cc bir scooter alabilirsiniz.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hoşbulduk; honda kinetix önerenler var 4 zamanlı, motoru dumansız diyolar sizce o nasıl? honda kinetix,.yamaha bws 100cc veya honda aktive 100cc lerin fiyatları ne kadardır.çin motorları arıza yapıyo diye tavsiye etmiyolar.vergisiz motor almak istiyorum
    abi sana honda kinetix 4 zamanlı diyen adama bakma sen daha anlattığı motorun kaç zaman lı olduğunu bilmiyor kesin sana bu modeli satmaya çalışıyordur sen aktiva bak o 4 zaman lı rahat edersin sonuçta kaliteli az yakar şehir içi gezersen bi depoyu doldur sana baya gider
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    today 50 al istersen 50 cc 55 km hız yapıyor sorunsuz zaten yaşınız 59 muş hız yapmazsınız öneririm today50 yi 4 zamanlı 120-140 kuruş yakar km de
    HONDA TODAY 50CC

scooter almayı düşünüyorsanız pahalı diye düşünmesseniz hondanın tüm modellerini önerebilirim..

Yok eğer çin malı alırsanızda mondial öneririm..

Motosikleti
    nx4 falkon
    Tabi ki siz bilirsiniz ama bence çin malı almayın.Madem rahat etmek keyif sürmek istiyorsunuz bence çin malına hiç bulaşmayın hele ikinci el bi çin motorunu hiç düşünmeyin ama sıfır olabilir.Yoksa bisikletinizi çok ararsınız.Honda innova beat activa veya suzuki an 125 işinizi fazlasıyla görebilir.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    scooter konusunda deneyimli biri olarak istekleriniz 4oğrultusuda size önerebileceğim 4 zamanlı, az yakan ve sorunsuz scooter lar şunlar.

kymco agility 125, honda beat 100, honda activa 100, yamaha cygnus rs 125, suzuki an 125. seçenekler çoğaltılabilir ama bütçede önemli tabi.

hepsi güzel scooter lar, ama benim burda ilk tercihim kymco agility 125 tir. gerek serilik olarak, gerek sorunsuzluk bakımından çok sağlam bir scooter. ama dediğim gibi diğer marka ve modellerde çok güzel ve sorunsuz modeller beğenize göre herhangi birini gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. bws 100 2 zamanlı dır yakıtı 4 zamanlılara göre biraz fazladır ve benzine yağda katıldığı için ayrıca yağ masrafınız olacaktır ama evladiyelik bir scooter dır.

sakın çin malı bir scooter almak gibi hata yapmayın keza alanların durumu ortada....

ben bir buçuk en fazla iki bin fiyatlı motor düşünüyorum çin malı düşünmüyorum,hızla işim olmaz, scoter olacak, yokuşta o bana binmeyecek beni dağlara götürecek, yakıtı az yedek parçası ucuz olacak ,değiştirmek istediğimde benden başka müşterisi olacak, 4 zamanlı olacak.bir de bana tavsiye ettiğiniz motorların ne malı olduğunu yazarsanız çok sevinirim.amcanız sizi yoruyor ama bilgisi olmadığı konularda dostları yoruyor insan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    ben bir buçuk en fazla iki bin fiyatlı motor düşünüyorum çin malı düşünmüyorum,hızla işim olmaz, scoter olacak, yokuşta o bana binmeyecek beni dağlara götürecek, yakıtı az yedek parçası ucuz olacak ,değiştirmek istediğimde benden başka müşterisi olacak, 4 zamanlı olacak.bir de bana tavsiye ettiğiniz motorların ne malı olduğunu yazarsanız çok sevinirim.amcanız sizi yoruyor ama bilgisi olmadığı konularda dostları yoruyor insan
    Hoşgeldiniz aramıza.Babam yaşındasınız ve babamda geçenlerde bisikletini tamir ettirmeye gidince 200 TL masraf çıkarmışlar.O da bisikletten emekli olup motora geçmeye karar verdi.Ramzey otomatik vites scooter aldı.Yamah BWS'nin kopyası bir motor.Babam bana sormadan almış ama 1.250 lira verdiğini duyunca ben de bisikletten iyidir iyi yapmışsın dedim.Babamın bir de yazlıkta kymco 100'lük cup motoru var.Şimdi onu buraya getirip diğerini yazlığa götürmeyi planlıyo.Babamın arkadaşlarında da cup tarzı motorlar var.Bu motorlarda yarı otomatik şanzıman var.Yani debriyaj yok ve direk vites değiştiriyosunuz.Babam arkadaşlarıyla arasıra dağ bayır , çevre köyleri geziyolar.Ben size kesinlikle çin malı motorlardan uzak durmanızı tavsiye ederim.Size en uygun motor kymco activ100.Hem 98cc olduğu için vergiden muaftır.Sıfır fiyatı 2.500 lira.Scooterlar daha lükse kaçıyo ve fiyatları daha yüksek oluyo hem de dağ bayır gezmek için pek uygun değiller.Daha çok şehir içi kullanıma uygun.Kymco markası scooterlar konusunda en sorunsuz motorları üreten firmalardır.Ama yine de benim size tavsiye kymco activ100.Biz aynısını 4 yıldır babamla kullanıyoruz , şimdiye kadar bi kere bile arıza çıkarmadı.Babam geçen yazlıkta yağını değiştirmek için servise gitmiş.Servisteki usta bu motoru almakla çok iyi yapmışsın , bunlar japonlardan bile sağlam demiş.

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    bana kalırsa 1500-2000 e rahat honda today bulursun japon malı 4 zamanlı 50 cc 3.7 bg yokuşta kalmaz hız yapmaz (55 km max.) dere tepe hertürlü çıkar(bizzat denedim) hafiftir al kucağına götür işini rahatlıkla görür yedek parçası ucuz olmaz sonuçta japon malı bunlar pahalı biraz çinlilere göre ama sorun yapmayacağından bişey olmaz 7 yaşında benim motor şimdiye kadar sıfır hata... yani benim tavsiyem budur karar senin tabikide alacak olan sensin...
    HONDA TODAY 50CC

AHMADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 zamanlıyı boşverin seriliği yüzünden kaza yapabilirsiniz temiz bir yamaha nouvo işinizi görür kanaatindeyim
    I Like My Stylee BodyBuilding !!

4 Ever Yamaha

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    adem bey, kymco agility 125 taiwan malı olup en büyük scooter üreticilerinin başında gelir ve scooter konusunda sorunsuzluğu ve sağlamlığı ile tanınır.

1500-2000 tl arası çok temiz agility 125 bulmanız mümkün, diğer modellere göre altının yüksek olması ve sorunsuz olması artısı diyebilirim. hondalarda disk fren yok, suzuki ve yamaha çok küçük lastikli ve yere çok yakın. agility 125 hem güçlü, hem sağlam ve üretimi devam eden bir scooter olduğu için önerim agility 125 olacaktır. uzun süre dağ, bayır, yaz kış kullandım, cross lastiği takıp dağlara tepelere çıktım hiç bir sorun çıkarmadı. yine söylüyorum, diğer verdiğim modellerde çok kaliteli ama 125 cc de uygun fiyatta agility 125 bence en kullanışlı ve en iyi model.

hepinize önerileriniz için teşekkür ederim.ben honda activa 100cc almaya karar verdim.şimdi gelelim temiz bir 2.el activayı nerden ve kaça alabiliriz

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    valla activa 2.el temizi biraz zor gibi çünkü activalar pizzacı motoru hepsinde onlardan var iyi araştırmak lazım bence
    HONDA TODAY 50CC

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)