Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet alarmı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle böyle bir site kurduğunuz için hepinizi tebrik ederim.
    Hiç morosiklet kullanmamıştım fakat sizin sitenizi ziyaret ederken motorsiklet merakım uyandı. ve burada bilgilerden faydalanarak kendime zongshen 200 GY-A motorsiklet aldım ve bu sitedeki bilgilerden faydalanarak hiç yardım almadan motorsikleti ( hayatımda hiç kullanmamış olamam ragmen fakat bisiklet ve araba kullanıyordum)) kullanmaya başladım.Motorsikletler hakkındaki herşeyi sizin sitenizden öğrendim bunun için hepinize teşekkür ederim.
    Sizlerden alarm konusunda bilgi istiyorum motorsiklet alarmı aldım taktırmak için motorcuya gittim ve motorcu bana alarmı tam olarak motoru çalıştıp -stop edecek şekilde bağlarsa morun beyninin bozulabileğini ve bu parçanın pahalı olduğunu söyledi ve alarmı düz olarak sadece alarm çalışacak şekilde bağladı. uzaktan kumanda beyne zarar verir mi? ve ne şekilde bağlanır? öğrenmek istiyorum.
    Hepinize selamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    -Arkadaşım o kadar şeyi öğrenmişsin bunuda aratıp bulabilirsin tabiii.
    -Evet öyle bir şeyler söyleniyor.Beyni yanıyomuş kafası karışıyomuş ve bir çok şey...
    -Kim doğru söylüyor ya da kandırma amaçlımı yapılıyor bunları anlamış değilim. Madem böyle hatalar oluyor ne için konuluyor bu alarm dalgası.Ya da bu beyin dedikleri şey yeniden programlanamıyormu. Sonuçta otomatik çalıştırma gibi bir şeye neden ihtiyac duyuluyor.daha arabalarda böyle bir şey yokken motosiklete koyulmuş ama düzgün çalışan yok herhalde..Hala 2-4 zamanlı kavramı konuşulurken böyle şeyleri boşverelim.Alarmıda olsa alarm çaldığında zırt diye çıkıp bakacakmısın gecenin bir vakti veya her hangi bir yerde..
    -Bizim burada 15 dk döküntü bir sahin arabanın (mercedes olsa bir yere kadar ama ben hiç görmedim mercedesin alarmının çaldığını garip vallahi) alarmı çaldı balkona çıkıp sahibi gelsin diye atalarına kadar övgü dolu sözler söyledim ama nafile en son arabanın akü bitti adam ondan sonra geldi bir de mahallenin sakinlerinden beyler bir el atında çalıştıralım dedi.Bu ne pişkinlik... (sniper ci olacam artık.tek atış.)
    -Motosikletten de örnek vereyim. Fazla uzaktan değil yan komşunun motoru çöp kamyonu geçtiğinde- egsozu patlak araba geçtiğinde - korno çalan ya da ona benzer bi şey oldugunda iğrenç bir ses yayıyor ortaya ama nedense hep gece 12den sonra yapıyor ve hemen 1.katta oturan sahibi çıkıpta bakmıyor.

-----------------------------------------------
    Bana alarm demeyin çıldırıyorum...
    Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    bu yaz mondial 125mt scooterın beyni yanmış alarm yüzünden fazla kurcalamadan olmuş sanırım. motorcu sağlıklı birşey değil dedi (ben değil)
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    ya uzaktan çalıştırma gereksiz bişe.topiclerden birinde okumuştum.birisi arkadaşının motorunu ödünç alıp kullanıyo.sonra yerine parkedip alarmı kurıyım derken çalıştırıyo kumandayla.motorda vitesteymiş meğer,marşa basınca fırlayıp gidiyo.düşüyo motor öyle duruyo.birisine çarpabilirdide.bence gereksiz bişe.alarm konusuna gelince motosiklet için gerekli ama öyle zırt pıtr çalıp çevreyi rahatsız edicekse olmaz.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Fren diskine bağlanan, motorun çok az bile olsa hareket etmesi halinde çalan alarmlar var, onlardan almayı düşünüyorum (motoru alınca tabii ). Beyin problemi yaratmaz hem

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    uzaktan çalıştırıp ne yapacaksın zaten? nasıl olsa yanına gidecen binmek için uzaktan binmeyi düşünmüyorsun değil mi
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    ben alarm taktırdım iyikide taktırmışım az şiddetli bişe olduğunda 4 defa calıp sususuyor ama şiddetli olduğunda sürekli ötüyor
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Evet bende alcam motora alarm..Ama çalıştırma ve stopu bağlatmııcam senin ki gibi...Çünkü o alarm kiti cebince yanlışlıkla açılsa motor çalışır ve vınnnnnnn...Allah korusun valla.Kaş yaparken göz çıkarmayalım
    0 Rh (+)
    06 - 09

dogma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD 250E-9
    Arkadaşlar, khutuck arkadaşımızın bahsettiği "fren diskine bağlanan alarm" yani alarmlı disk kilidi bence en doğru çözüm. Küçük bir parça hem geceleri kullanılır hem de gezdiğiniz yerlerde motorun yanından bir süreliğine ayrılırken. Hem de "montaj" sorunu gibi bir şey de yok.
    Bu arada mondial 125 mt nin beyni yanmış dedi biri sanki!!
    Arkadaşlar bu gibi ufacık ve ucuz skooter motorlarda elektronik beyin falan olmaz. Şahin vb arabalarda olmadığı gibi..
    dogma .

alarm

Arkadaşlar motorsiklet hırsızlıkları genelde kısa süreliğine bir yer gidince bir dükkana girince gerçekleşiyor. kısa devreyle motor çalıştırılıp çalınsa bile
    uzaktan kumanda ile motor stop ettirilebiliyor ve alarm çalmaya başlıyor.
    Bu tür hırsızlıklardan korunmak için gerekli olduğunu düşünüyordum.
    Ayrıca motor viteste olursa, yan ayak açık olursa kesinlikle çalıştırılamıyor.selamar

Motosikleti
    Hussar125
    Ayrıca motor viteste olursa, yan ayak açık olursa kesinlikle çalıştırılamıyor.selamar[/QUOTE]

Bu sistem scooterlarda sadece yamaha BWSlerde var sanırım
    0 Rh (+)
    06 - 09

seco@ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    yamaha ybr ye bağlayan oldumu hiç ben takmayı düşünüyorum acaba uyarmı *
    Ybr
    10 xx xxx

Baki(Almanci) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1100 XX
    Slm Arkadasim !

Sana tavsiyen bosver sen Alarmi ! Ona vercegin parayi güzel güvenilir celik zincirli kilit al ve biraktigin yerde bir dakikada kitle. En garantilisi bu.

Slamlar

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    güvenlik sorunlarınıza kesin çözüm sunacağım.
    pek yakında.
    beni izlemeye devam edin...
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

pioneer rm 200

2 günlük motora alarm taktırdım beyni yandı dediler bir gün sonra 80 ytl aldılar benden garantiye sokmadılar

heytbecom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    bende seni bekliyodum Gurzan dedim nasıl olmuş yazmamış buraya.
    -Arkadaşlar yakın zamanda gerçekleşecek bir sistemin ilk kullanıcısı ile aynı çatı altındasınız.Dikkat edin listenize ekleyin yakın zamanda ticaret hayatında göreceğiz...
    -motorum olmasada seri imalattan bir örnek gönderirsin dimi Gurzan....: benim dül düle takarım.Bütün mahalledeki arabaların var hepsi durduk yere ötüyolar bizimki sus pus oturuyor...
    Otomot.NET Kurucusu - Tamindir.com Çalışanı - Siyahinazuma.com sahibi

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    Benim motorda alarm takılı ama beyinde falan bir sorun olmadı hemde direk marşa bağlı servis kendisi bağladı.
    20 ytl ye disk kilidi satıyorlar bence güvenli ve sağlam.(alarm yok)
    17.5 ytl alarmlı kilit.(disk yada herhangi bir yere girmiyor)
    kendi imalatın ortaboy kilit 5 ytl 1 metrelik çelik halat 5 ytl alsana 10 ytl lik kilit
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    heytbecom, durbecom
    hemen afişe etmebecom
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Hussar125
    Alıntı orkan adlı üyeden alıntı
    2 günlük motora alarm taktırdım beyni yandı dediler bir gün sonra 80 ytl aldılar benden garantiye sokmadılar
    Alarmdan kaynaklanan sorunlar garantiye girmiyor
    0 Rh (+)
    06 - 09

firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    geçenlerde baotian marka olan alarmlı ve uzaktan çalıştırmalı motor yolda kaldı.

adamcağız elle servise götürdü 150kiloluk motoru.sorun kablolardandı.yani böyle fazla ayrıntı şeyler beyne ve kablolara zarar verebiliyor.kabloların yanması büyük ihtimalle uzaktan kumanda ile alakalı.

o yüzden motorunuzda uzaktan kumanda yoksa hiç taktırmayın.!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler