Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ çubuğu..

Motovento
    REKLAM ALANI
    umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    Sevgili mt üyeleri motorda yagın ne zaman koyuldugunu bilmedigimiz zaman yani kac km o yagla gittigini bilmedigimizde neye gore yag değişiminin geldigini anlarız yağ çubuğundaki yağ biraz kararmış bu normalmi ve ucundaki kademe ---| bu kadarken -- | bukadarında yağ gozukuyo yani yeni yağ koymalımıyım yoksa o yağ 1-2 hafta daha idare edermi bunu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkür ederim.
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    yağ değişimi makinanın silindir hacmi ila paralel olarak km sınırında değiştirilmelidir diye biliyorum.. ha yağ yakma veya eksiltme risk düzeyindeyse ki bu servis kitapçığında yada internet sitelerinde mevcuttur ozaman bir servise yolu gözüktü demektir.
    What goes around, Comes back arround...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ne zaman konulduğunu bilmiyorsan o yağı hemen değiştirip yağı koyduğun zamanı/ km yi not alırsın. Yeni otomobil / motor aldığımda önce yağ, yağ filtresi ve buji değiştiririm ki değişme zamanlarını kontrol edebileyim.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Yağın kararması onun çok eskidiği anlamına gelmediği gibi o kadar eksilme de önemli değil. Yeter ki yağ seviyesi minimum çizgisinin altına düşmesin. (Hatta çoğu durumda o bile o kadar ciddi sorun değildir)

Şimdi yağın ne kadar eski olursa olsun bir hafta kadar daha kullanabilirsin, ama bir an önce değiştirmende tabii ki yarar var. Vites geçişlerinde takılma vs oluyor mu?

Motosikleti
    Çelik SK125-7
    Alıntı Levsy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağın kararması onun çok eskidiği anlamına gelmediği gibi o kadar eksilme de önemli değil. Yeter ki yağ seviyesi minimum çizgisinin altına düşmesin. (Hatta çoğu durumda o bile o kadar ciddi sorun değildir)

Şimdi yağın ne kadar eski olursa olsun bir hafta kadar daha kullanabilirsin, ama bir an önce değiştirmende tabii ki yarar var. Vites geçişlerinde takılma vs oluyor mu?
    verdiğin bilgiler için teşşekürler vites gayet güzel Allaha şükür yalnız motor dururken debriyaj basılı vites geçisi yapıodum ark gecen oynadı fln dururken 1 e atıo dahada yukarı cıkamıo bide bosa atıosun anlamadım

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    senkromece zarar vermis olabilir zorlanmadan dolayı. cogu motor durdugu yerde vitesi kolay değiştiremessin pek sorun gb gözükmüyor yag değiştirdikten sonra bu sorun ortadan kalkabilir.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Motosikleti
    2008 R6
    Alıntı umtglsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili mt üyeleri motorda yagın ne zaman koyuldugunu bilmedigimiz zaman yani kac km o yagla gittigini bilmedigimizde neye gore yag değişiminin geldigini anlarız yağ çubuğundaki yağ biraz kararmış bu normalmi ve ucundaki kademe ---| bu kadarken -- | bukadarında yağ gozukuyo yani yeni yağ koymalımıyım yoksa o yağ 1-2 hafta daha idare edermi bunu öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkür ederim.
    Arkadaşım yağ çubuğunu çektiğinde motorun sıcaklığının ortam derecesinde olmasına dikkat et. Motor dinlenmiş olsun. Tüm yağın inmiş olur. Çubuğu çekip yağ seviyeni gör. Yağı işaret parmağına sür baş parmağında dağıt. Renk ve yapışkanlığına bak ( yapışkanlığı bize bir miiktar viskositesi hakkında bilgi verir). Eğer ortam sıcaklığındaki normal yağdan yapışkan ise ( zaten renkte kararmıştır) yağını değiştir. Yağ değiştirmek için KM bekleme. KM hesabı standart kullanım içindir.( arabalarda yakıt ortalaması verdikleri gibi ) Hava koşulları, kullanım ve kullanılan yağ ile birlikte yakıt yağın KM si konusunda oynamalara sebep olur.

Motosikleti
    Çelik SK125-7
    Alıntı zontar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım yağ çubuğunu çektiğinde motorun sıcaklığının ortam derecesinde olmasına dikkat et. Motor dinlenmiş olsun. Tüm yağın inmiş olur. Çubuğu çekip yağ seviyeni gör. Yağı işaret parmağına sür baş parmağında dağıt. Renk ve yapışkanlığına bak ( yapışkanlığı bize bir miiktar viskositesi hakkında bilgi verir). Eğer ortam sıcaklığındaki normal yağdan yapışkan ise ( zaten renkte kararmıştır) yağını değiştir. Yağ değiştirmek için KM bekleme. KM hesabı standart kullanım içindir.( arabalarda yakıt ortalaması verdikleri gibi ) Hava koşulları, kullanım ve kullanılan yağ ile birlikte yakıt yağın KM si konusunda oynamalara sebep olur.
    motor yatıyo bodrumda oda sıcaklıgı işi basit yarın deniycem dediginizi bilgiler için teşekkür ederim.

Motosikleti
    2008 R6
    Alıntı umtglsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yatıyo bodrumda oda sıcaklıgı işi basit yarın deniycem dediginizi bilgiler için teşekkür ederim.
    Yardımcı olduysam ne mutlu bana. Ben teşekkürederim

Motosikleti
    Çelik SK125-7
    yagına baktım yapıskanlık cok az miktarda ve değiştirmeden 1-2 hafta daha idare edecegine karar verdim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    sen motoru düz yere çek yağ çubugunu al eline 1 -2 dk bekle eline 1 damla damlat sonra 2 parmağınla bak yapışkanmı yapışkanlığı devam ediyorsa daha ömrü var demektir ama yapışkanlığı gittiyse ve su gibi incelmişse hemen değişmen lazım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)