Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

fren hidrolik gösterge camı kırıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    deliberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck125
    arkadaşlar ön fren hidrolik camını kirlı gözüküyodu siliyim derken cam catladı ve hıdrolik kutusu ön frenl mandalıyla aynı yerde yani değiştirmeye kalkarsam ön fren mandalıda değişecek buna gerek varmı yoksa sadece camı değişiyormu bu göstergenin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    O camın yedek parça olarak satılması mümkün görünmüyor.
    Serviste usta uğraşmak isterse bir şekilde orayı kapatabilir tabii ki ama CK 125 parçalarının da ucuz olacağını düşündüğümden sanırım komple değiştirmen daha kolay olacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    cam yuvarlak ise saat tamircileri aynı ebatta cam kesebilir.Ben kameramın koruyucu camını kırmıştım,yaklaşık 8-9 mm çapında,Camı kesip yapıştırma için 10 Tl vermiştim.

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    o hidrolik camlarını bir kere elledinmi gidiyor ya içindeki hidrolik sıvısı camı çok garip bir yapıya çeviriyor tırnağınla çizsen çatlıyor
    En mantıklısı savaş abinin dediği gibi saat camı en dayanıklı cam o olur ama güzel ölçü almak lazım
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    kardeşim git komple değiştir çünkü bir saatçide kestirceğin yada yama yapılması sağlıklı sonuç yapmaz çünkü basınç hidrolik yani adı üstünde frene her batığında tehlike sen farketmtezsin sızdırır bi basarsın frene fren yok yada en iyi hitimalle sızar motoru eritir sıvı git komple değiştir

Motosikleti
    kymco ck125
    servise göturdum usta kırılan yere bi yapıştırıcı surdu sonrada bir sprey sıktı orası kapandı ama benımde içime kusku düştü hidrliğe yapıstırıcıdan beya sıktığı sıpreyden hidrolik özellini bozarmı acaba

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    İki teker üzerindeyiz, uydurma tamir olmaz. Git komple değiştir, vereceğin çok para değil.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bencede parcayi degistir o sprey iceri gittiyse sen komple fren yaginida degistir bence.

Baska parca olsa tamamda fren sakat sakasi yok.
    We are many...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Riske edielcek bir iş değil, 15-20 tl fiyatı olsa gerekir.

50 tl olsa nolur gerçi, motordaki en önemli şey.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    kymco ck125
    fiyatını sordum 140 ytl cıktı yahu baska bır modelinki uyarmıkı acaba

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Orada basınç yok.Sızdırmıyorsa devam.Arada kontrol et.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı deliberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatını sordum 140 ytl cıktı yahu baska bır modelinki uyarmıkı acaba
    sök parçayı eline al..motor parçası satanlara git..salak rolü oyna..motoru bilmiyorum de arkadaşımın de...bana verdi geçersen sor diye dedi de..yalan (malesef durum bu) söyle,çünkü....
    çoğu parçalar birebir aynıdır.ama aynı parçayı mesela hondaya 100 tl ye mondiale 25 tl ye takarlar...
    bazı tamirciler pahalı parçanın yerine, uyacağını bildiği halde ucuzunu vermezler...daha çok kazanmak isterler...ama sen uyanık ol al eline parçayı değişik motorların yedek parçalarıyla kıyasla..sana garanti veririm ki aynısını çok daha ucuza bulursun....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    O camın olduğu yerde basınç olmaz için rahat olsun. Sadece sızdırmaması önemli, daha sık kontrol et. ;)

Motosikleti
    kymco ck125
    uya bılecek baska bır marka varsa paylasırmısınız

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    elindeki parçanın kendisini ve ölçülerini bilmediğimden şu olur diyemem ama yuklarıda yazdığım yolu denemeni öneririm...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cam yuvarlak ise saat tamircileri aynı ebatta cam kesebilir.Ben kameramın koruyucu camını kırmıştım,yaklaşık 8-9 mm çapında,Camı kesip yapıştırma için 10 Tl vermiştim.
    hemşerim ne güzel söylemiş. Orada basınc yok anlattığınıza göre japonla yapıştırmış olmuş ama parçayı söktür git bir saatçiye rica et cam kestiriver motorun orjinal parcasını değiştirme

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saatçilerde her ebatta cam ölçüsü var. Kumpasla camın yuvasını ölç saatçiye git hem mika var hem de cam hangisini istersen onu al 5 Tl.

Motosikleti
    ooo viraGOO
    servise göturdum usta kırılan yere bi yapıştırıcı surdu sonrada bir sprey sıktı orası kapandı ama benımde içime kusku düştü hidrliğe yapıstırıcıdan beya sıktığı sıpreyden hidrolik özellini bozarmı acaba

bizde genelde bu uygulamayı yaparız hidrolik özelliğini bozmaz camdan farkı olmaz problem yaratacağını tahmin etmiyorum
    bende kendi motoruma aynı uygulamayı yaptım

ama sağlıklı olan yenisini alıp takmaktır

için rahat olsun herhangi bi problem yaşatmaz sana o 401 ve sprey

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    O sıktığı sprey ve öncesinde sürdüğü vıcık sıvı benim hayatımda gördüğüm en iyi plastik yapıştırıcısıdır..Sıvı japon vs. türünde tabir ediliyor sanayilerde

Arabanın ortadan ikiye kırılan arka cam sileceğini yapıştırdı, taş gibi, o kadar diyeyim..

Şaka bir yana o camda basınç yoktur haberin olsun..O yapıştırıcı da eğer sızdırmıyorsa devam yola..Bir ihtimal hidroliğe kaçma durumu var sıkılan zımbırtının ama o da düşük ihtimal..Arkadaşların dediği gibi için rahat etmesi için en iyisi komple değişim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim git komple değiştir çünkü bir saatçide kestirceğin yada yama yapılması sağlıklı sonuç yapmaz çünkü basınç hidrolik yani adı üstünde frene her batığında tehlike sen farketmtezsin sızdırır bi basarsın frene fren yok yada en iyi hitimalle sızar motoru eritir sıvı git komple değiştir
    peki beyim,
    silerken kırılan cam ultrasonik emniyet mi ihtiva ediyordu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)