Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

CBR 125 Turbo?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    CBR125 isteme nedenlerim:

-13hp olması (daha ilk motosikletim olacak, canım da 600le başlamak için çok kıymetli).
    -4 zamanlı olması
    -Çin malı olmaması, kaliteli bir marka olması
    -140km/h'yi aşamaması (kendimi kontrolüm zayıf, Fiat Albea 1.2 ile bile 170'e çıkıyorum)
    -4500 ytl olması (cebimde 15 milyar yok, olsa da 125r alıp modifiye edeyim demem)
    -Görüntüsünün (görece) güzel olması (lastikler ve aynalar dışında)

30hp bile istemiyorum. 600rr istemiyorum. gsxr1000 istemiyorum. Racing görünümlü UFAK bir motor istiyorum. CBR125 isteklerimin çoğunu karşılıyor. Karşılamadığı noktalar aynaları ve lastikleri, ayrıca az bir miktar daha beygir gücü. İstediğim motor 20hp'lik bir cbr600, ama sanırım o alete ulaşmak da zor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BoneXXX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Gun Bende Esecegim...
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    Aynaları cbr600'le değiştirmek mümkün mü peki?
    Yabanci bir forumda degistirildigini okumustum ama direk uymuyor biraz uydurmak gerekiyormus, Almanya'da ve Ingiltere'de bu motorlar acayip tutuldu ve ve degisik sekillerde modifiye ediliyor. Aynalar degistiriliyor, kasayla, tekerlerle, egzosla falan filan... Yurt disinda kisi basina dusen gelir daha fazla ve insanlarin daha fazla bos zamani oldugundan dolayi bu is ekonomik ve eglenceli oluyor. Ufak ufak motorunu modifiye ediyorsun guzel sey. Ama Turkiye'de olunca isler farkli cok ugrasirsin, motorunu rezil edebilirler ufak tefek seylerlede modofiyeden ziyade motoruna aksesuar almis olursun o kadar, BBRR' nin dedigi gibi Hyosung GT250R'a bir goz at istersen, arada 3000 YTL'lik fiyat farki var ama ikinci el dusurebilirsin belki, taksit olaylarini arastirirsin. CBR125 alanlar 2 tur atip satiyolar, GT250R uzun sure isini gorur 1-2 sene kullanirsin ileride yukseltirsin. Olaylari olc, tart istersen ...
    [b]***BIR GUN BENDE ESECEGIM...[/b]

Motosikleti
    Hyosung'a baktım, görüntü olarak biraz "eski" gibi, ayrıca Kore malı olması da rahatsız edici. İstanbul'da 2.el 1000km altında iki cbr buldum, 3-3,5 milyar civarına alınabilirdi.

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    Arkadaşım senin bahsettiğin motor zaten mevcut. Neden CBR 125 alıp hem motora hem kendine eziyet etmek istiyorsun anlamadım.

Senin istediğin hem racing, hem turbo, hem 125, hemde bisiklet gibi olmayan Kalın tekerlekli motorlar var.

Aprilia RS 125 http://www.mr7.co.uk/images/bikespics/RS125_Angle.jpg
    Gilera GFR 125
    Gilera CX 125
    Gilera MX 125 (Bunun lastiği geniş değil)
    Sadobey

Motosikleti
    Gilera veya Hyosung gibi Türkiye'de yeni sayılacak firmalardan motor almaya çekiniyorum. Belki doğru bir karşılaştırma değil, ama geçen yıl aldığım ekran kartı Türkiye'deki distribütörü kapandığı için bir aydır servislerde geziyorken aynı şeyin motorumun başına gelmesini kesinlikle istemem, Ducati, Honda veya Suzuki gibi köklü ve canı sıkıldığında Türkiye'yi terketmeye kalkmayacak bir firmadan satın almak isterim.

Aprilia RS125 ise forumlardaki yorumlara bakılırsa benim için fazla hızlı, ayrıca iki zamanlı olduğu için yakıt tüketimi konusunda problemli.

Not: http://www.bikepics.com da Gilera'nın söylediğin modellerinin 2002'den yeni bir resmi yok?

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostum sen bu motoru sevmissin ama benim de tavsiyem Aprilia RS 125. Bak 125 cc lik hiz motorlarinin dunya yarislarinda Aprilia Rs hep basta buna alisirsin ama inan bana o butun yapmak istedigin modiye masraflarini bu motorda yapmadan elde edeceksin. Motorun gucu Honda dadan daha iyi gercekten.Aprilia bir dunya markasi ve Avrupanin lider motor firmalarindan biridir. Honda CBR 125 ben CBR e binebiliyorum diyen cocuklar icin yapildi. Bu motorda hic bir aksam racing standtarlarina uymuyor. Aprilia ayni motor ve ayni fiyat ama daha kaliteli. Tabiki secim senin ama biz tecrube ile soyluyoruz. Bizim grupta tada var CBR125 ve ne oldu cocuk daha 2005 modeli satmak istiyor. Dogruya dogru Honda CBR 125 bu para etmez. Yazik gunah parana yinede secim senindir bu zevk meselesi onemli olan senin bundan zevk alman tabiki. Firsatin olsada iki motora binebilsen o zaman anlarsin ne demek istedigimi. Simdiden kazasiz belasiz surusler.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

bandit07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM MIO
    Sende Derbi al 23 beygir

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    başlığı teknik bilgiler bölümünde tartışalım.....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Aprilla ve derbi 125 benim fikrime gore pahali ve yaramaz motorlar.Aprilia RSV1000'e hastayim ama 125RS 8000 YTL imkani yok, 6500 den fazla etmez. Cok yakin fiyata Hyosung daha iyi. Kore mallari dunyaca kaliteli markalardir, mesela Hyundai ve LG en basit iki ornek dunya capinda tutulmus markalar. Hypsung'un yeni distrobutoru yedek parca konusunda baya garantili konusuyor, bundan sonrasi artik arz-talep meselesi bence...

Su motora nasil eski tip gozukuyor dedin yaw

psr10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    ıkı zmanlı motorlarda olur sadece turbo ve arabalarda 125 lık motor da utrbo olmaz fantazı yapmayalım

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Optimum fiyat-fayda aralığında bir seçim yapman gerekiyor.Sitemizin eski-usta müdavimleri konuyu gayet net açıklamış. Bence dikkate almalısın.Turbo normal bir motordan,normal bir çalışmayla %50'den fazla güç üretemez.Bunun üzerine çıkabilmek için bar basıncını çok yükseltmek gerekir.Buda sadece özel değil çok özel parçalara ihtiyaç duyan bir çalışmadır(Dövme pistonlar vs.).Bu iş sana extra bir motor parasına malolur.Bence sen arkadaşları dinle.Seçimini ona göre yapmalısın.Kolay gelsin.

Motosikleti
    Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Mümkünse Hyosung'un Türkiye distribütörünün telefonunu veya sitesini yazabilir misiniz? Sıfır ve 2. el fiyatlarını öğreneyim

Ayrıca Gilera'nın resimleri eski gibi geldi, motor hala üretiliyor mu? 2005 modelini bulamadım google'dan. bikepics.com'da da yok 2005'leri?

DEĞİŞTİRME
    : http://www.metromotor.com.tr/ Hyosung'un Türkiye temsilcisiymiş sanırım, ama web sayfalarının parasını ödememişler Nasıl güveneyim şimdi ben bunlara

Motosikleti
    Hocam http://globalmotor.com.tr/
    metro isi goturemedi, global ustlendi.... Ve cok gararnti verici aciklamamalr yaptilar, en iyisi sen bir telefon ac hatta aklindaki seylerin listesini yap sor . Birde edindigin fikride burada paylasirsan bircok kisiyede yol gostermis olursun. Sagol...

johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konuu kafadan cıkarmak en iisi bnce!!!
    Nie dersenis,malietinide bi kenara attım;
    Turbo motorlarda (özellikle sonradan yapılan) turbo her ne kadar iyide ayarlansa bir bosluk yapar!!bu onun ayarklandıı dewirde dewree girerken yaptıı ufak kesintidir we ondan sonra ivmelenme daha güçlü olur...
    Bence bir motosiklette gaz werilirken kesinti yasanmamalıdır...arabada bu o kadar hissedilen bişey deil ama hafifi bir motorda bu dengeyi kaybetmeye bile yol acabilir...
    Yaani en güzeli sayın arkadasım,
    ona harcıyacaın meblayıda üstüne koyup (ki bayaa bişi olur bu) 20 25 bg lik bir motor al bnce...dengeli güwenli we garanti kapsamında olursun ...ii günler...

Motosikleti
    Hyosung hakkında bir sorum var. GT 250R'da vites yapısı olarak

VİTES YAPISI
    1 Aşağı 4 Yukarı

Diyor. Bu ne demek? 5 ileri mi?

http://www.globalmotor.com.tr/urunde...102&product=10

Sadobey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun Marauder JL 150
    psr bahsettiğim motorlar 125 liktir 2 zamanlıdır ve turbo dur.

khtuck Gilera Türkiye de yeni bir firma değil. İlk motorum 125 cc 1993 model bir racing ti. Gilera çok eski Türkiye'de hatta scooter sevenler Gilera Runner ın performans ve hızını bilirler.

Java hariç Türkiyede bütün motorlar. 1 aşağı 4 veya 5 yukarı şeklinde vitese sahiptir. Motorun 5 vites oldugunu nlatmak istemişler.

Bu hyosung un racingleri çok güzel görünüyor. Çok hoşuma gitti.
    Sadobey

Motosikleti
    Gilera'nın yeni firma olduğunu söyledmedim, hala üretiliyor mu çünü 2003'den yeni bir modelinin resmini bulamadım.

CANGO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    al bitane cbr 125 hiç uğraşma derim turboyla felan. ufak cc ler modifiye kaldırmaz. üstelik ilk motorunsa bence sade kalmasında yarar var. ileriye doğru motoru büyütürsün hem tecrübende olmuş olur. motorda tecrübe çok önemlidir. helede race merakın varsa tecrübenin önemi dahada artar.

murtisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSF Bandit S '05
    Khutuck haklısın orda bak...İlk 500 km olmadan gözü büyüklere takılmıyor değil insanın.Bu konuda biraz sabır bence.Nasıl olsa zamanla büyüteceksin motorunu.Pardon o zaman ben yanlış algılamışım
    murat

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Khutuck

Motorda geri vites olmayacağına göre 1+4=5 vites demek oluyor herhalde. Ansiklopediye bakmak lazım
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler