Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kranktan Ses Geliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Motorumdan(Keeway Supershadow) 20.000km'de krank sesi geliyor krank vuruyor tık tık tık diye neyapmam lazım?İkinciside 1.viteste motor hızlanınca kendini ileri atıp geriçekiyor aralıklarla sorun 1.viteste bunu nasılçözerim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Bu ses her zaman var mı yoksa kalkarken filan mı maksimüm?
    Veya rölantide var mı ses..??
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Rolantide daha belirgin oluyor normal giderken ses duyulmuyor

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    KRANK sesı oldgunu kım soledı sıze?

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    krank boşluğu yada krank vurma sesine benziyor sizce ne olabilir bir usta kranktan geliyor dedi.

Motosikleti
    motora cok asırı devır yaptırmısmıydınız vıtes aralıklarında?
    yagsız kalmısmıydı?
    devır artınca rolanti dısında yanı sesın pozısyonu nasıl oluyor pekı?

Bence bu yine kronik subap ayarı sesi gibi
    [COLOR="Blue"]Varmak Değil Yolda Olmak[/COLOR]:cat:

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Ses rolantide daha fazla,rolanti dışında herhangi bir ses duymuyorum sadece yüksek devirde gidonda biraz titreme oluyor.

Motosikleti
    hocam sızın soledıgınız gıbı dıcektım bende konuyu okuduktan sonra dıkkatımı cektı ses şık şık dıye degılde tık tık.

Motosikleti
    klr 600
    Bence sübap sesi olma ihtimali daha yüksek o dediğiniz 1. Viteste kasılmada ya elektirik arızasından ya karbüratör arızasından düşük bi ihtimalda çok bozuk sübap ayarından olur ama bunu her viteste yapar sizin 1. Viteste farketmeniz muhtemelen 1. Viteste yüksek devirlere çıkmanızdandır

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı wert_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu yine kronik subap ayarı sesi gibi
    Sübap sesikesinlikle değil sübap şakırtısını 10 metreden duyarım bu resmen vuruyor hatta usta ses yeni başlamış dedi ses ilerleyebilir ama ilerlemeyedebilir dedi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:56 ----------

Alıntı moto-x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sübap sesi olma ihtimali daha yüksek o dediğiniz 1. Viteste kasılmada ya elektirik arızasından ya karbüratör arızasından düşük bi ihtimalda çok bozuk sübap ayarından olur ama bunu her viteste yapar sizin 1. Viteste farketmeniz muhtemelen 1. Viteste yüksek devirlere çıkmanızdandır
    Sadece 1.viteste yapıyor diğer viteslerde yüksek devirde yapmıyor özellikle denedim.Bu arada sübap sesi üst kapağın altından gelir bnm dediğim ses alt motor kısmından geliyor.

Motosikleti
    Egerkı ses şık şık tabırı cayızse daha ince bir ses var ise sübaplardan olur subap yayları,sübap gayd ları ve titreşime maruz bırakır, ama ses bıraz daha kalın yanı bıraz tok bır ses ıse muhtemelen arıza krank ıle alakalıdır krank rulmanı,yatakları,krank uzerındekı biyel kolunda kı bosluk yuksek devirde rezonans(salınıma) girer ve titreşim seviyesınıde arttırır.

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Krankın değişmesimi lazım yoksa boşluklar alınarak yada bakım yapılarak tamir yapılabilir mi?Motorda aslında titreşimyok denecek kadar az yani titreşim 80de 90da başlıyor

Motosikleti
    şu şekilde söliyim tamir olayı şu şekilde olur parçanın,biyel kolu,rulman yada krank uzerındekı dişlide ise sorun değişmesıne gerek yok ucuz bır malıyetle halledılır ancak krank ın genelınde bır arıza var ıse bunların yerıne degıstırmek daha mantıklıdır.tavsıyem degıstırmek cunkı ılerleyen zamanda salınımı artar ıse sılındır pıston uzerınde olumsuz etkı yapacaktır.

Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sübap sesikesinlikle değil sübap şakırtısını 10 metreden duyarım bu resmen vuruyor hatta usta ses yeni başlamış dedi ses ilerleyebilir ama ilerlemeyedebilir dedi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:56 ----------

Sadece 1.viteste yapıyor diğer viteslerde yüksek devirde yapmıyor özellikle denedim.Bu arada sübap sesi üst kapağın altından gelir bnm dediğim ses alt motor kısmından geliyor.
    Valla aynı sorun bendede vardı bi subap ayarı yapıldı geçti şimdi yine bozuldu ayar yaz-kış değişimi yüzünden yine ayarlatıcam yine geçicek

Bence umarım ne senin motordan gelen ne de benim motordan gelen ses krank sesidir bide krankla uğraşmayalım

1.vitesdeki o sorunda büyük ihtamalle arkadaşın dediği gibi karbüratör kaynaklı, pislik yada su oluşmuş olabilir
    [COLOR="Blue"]Varmak Değil Yolda Olmak[/COLOR]:cat:

Motosikleti
    titreşim olayı farklı arkadasın dedıgı gıbı tıtresım ince bır subap ayarı ıle gıderılebılır.sahsen yazın yanı sıcak havalarda subap ayarlarını kendı motorumda bıraz gevsek yaparım hafıf ses olur ama sıkı olmaz.titreşim ile ses olayını ben bırbırıne baglamıyorum ıkısınıde farklı sebeblerden yapma ıhtımalı daha yuksek.

Krank boşluk yaptığında uğultu yapar baştan öyle bir ses duydunuz mu.
    Hız düşer 128 yapan 110 hıza düşüyor.

Benim Cgl 125'in krankı bugün değişti bu arada.

Bende hiç krankın vurduğunu falan duymadım.

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    Motorumdan(Keeway Supershadow) 20.000km'de krank sesi geliyor krank vuruyor tık tık tık diye neyapmam lazım?İkinciside 1.viteste motor hızlanınca kendini ileri atıp geriçekiyor aralıklarla sorun 1.viteste bunu nasılçözerim?
    arkadasım senın sorununu cozeyım cunku benım motorda da aynı sorun vardı

sımdı benım motordada 35.000 km de bu olay lar oldu benımkındede kranktan ses ve 3. vıtes ılerı atıp gerı cekıyordu

1.si kranktan ses gelmısı artık motor blogunun genıslemıs olması genellıkle motor rolantıde ıken ses cıkarır ama hız verdıkce ses azalır dogrumu ?? krankıda degıstırsen o ses yıne gelecek tek cozum motor blogunun komple degısmesi olacaktır.

2.si 1 vites ılerı atıyor demıssın 1 vıtes dıslısının yanında bulunan hılal sıyırmıs degıstırmen lazım eger guzel bı usta ayar veremezse yıne aynı sorunu cıkartıcaktır 3 kere yaptırdım aynı sorun tekrar oldu onun kesın cozumu ıse dıslı takımının komple degısmesı olacaktır... bazı arkdaslar karbrator fılan demıs kesınlıkle o degıl hılal sıyırmasıdır .....

Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Krank boşluk yaptığında uğultu yapar baştan öyle bir ses duydunuz mu.
    Hız düşer 128 yapan 110 hıza düşüyor.

Benim Cgl 125'in krankı bugün değişti bu arada.

Bende hiç krankın vurduğunu falan duymadım.
    Bende uğultu falan yok sadece vurma sesi var motorun sesini videoya çekip koyacağım.

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    uste yazdıgımı oku...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)