Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

dragstar vites problemi acil yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    15-50 veya 20-50 kullan çıkan yağıda filtre kağıdından geçir öyle bir şişeye koy kışın kullanırsın İphone nun yağı nerden bksan 30 kağıt
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçırdığını en iyi 3. viteste 40 tan 50 ye çıkarken tatlı tatlı değilde motor zor kavrıyormuş gibi hissettiğinde ile veya son hızına çok bağırarak çıkıyorsa anlaki balatalardandır sorun; yada balata grubundan, yani yaylarda gevşemiş olabilir, her şeyi denedin ve sorunun artıyorsa bu grubun kontrol edilip gerekli parçaların değişmesi gerekiyor. Balata kaçıran motorda bir süre idare etsin diye manet boşluğu sıkılır ama kaçırmaya başladı ise, eninde sonunda değişecek. Benimde başıma geldi, şu aralarda şüpheleniyorum ama başlangıçta daha

http://www.650ccnd.com bu site çok faydalı bir site how to bölümünü çok seveceksiniz.
    Bu arada bir püf noktası, debriyaj maneti boşluğunu ayarlamak için 1 TL kullanabilirsiniz, yaklaşık 1 TL nin kalınlığı kadar boşluk yetecektir.

öncelikle selamlar ben yaklaşık bi 4 gündür dragstar kullanıcısıyım yani kısaca ciddi anlamda acemisiyim 97 model 26000 km de (ki doğruysa) bir makine. lafı daha da uzatmadan soruna geleyim. bu başlık altında sıkıntı olarak belirtilen bütün sorunların toplamı diyebilirim motor bursa dan 4 gün önce geldi ve yol boyunca bi sıkıntı yaşatmadı ancak yolun sonlarına doğru debriyaj salmamaya başladı giderken vites geçişlerinde sorun yok fakat durduğun da el debriyajdayken motor ilerliyo hafif bi ara gazla sorun kalmıyo. 2. vitese geçerken zor geçiyo ama 3 4 ve 5. vitesler sorunsuz hızlanması gayet seri ve sorunsuz. ancak son 2 günde de durum giderek kötüleşti diğer vites geçişlerinde de zorluk çıkartıyo debriyaj basılı iken hareket ediyo vs... yanlız bişeyi daha farkettim bunları sadece motor sıcakken yapıyo. bi süre yol alıp motoru durdurduktan sonra tekrar marş basıp yola çıktığımda sorun başlıyo.
    makineyi aldığım kişi sorunun yağdan kaynaklandığını söyledi ben almadan hemen önce değişmiş yağı ve motorcusu yanlışlıkla kalın bi yağ koymuş. ancak burda yamaha servisine danıştım bana debriyaj saclarından kaynaklandığını fakat balata saclar ve yağın değişeceğini söyleyip güzel bi fiyat çıkardı.
    biraz uzun oldu fakat umarım açıklayıcı olmuştur yardım ederseniz sevinirim. birde izmirde yaşıyorum sorunsuz bi şekilde hangi yağı kullanabilirim marka ve numarasıyla yazarsanız sevinirim.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Yağ olarak yarı sentetik yamalube öneririm. Elin debriyajda çok bekleme yapıyor musun? Özellikle durağan trafikte olur, bu durumda tel biraz gevşiyor. Şunu bir deneyin, motor soğukken elcik ayarınızı şu şekilde yapmanız gerekir, debriyaj telini elcikten en sona kadar gevşetin elcik çok zor sıkılır hale gelsin, ondan sonra debriyaj telini motor kısmından 1 cm kadar sağa doğru gevşetin. Elcikten ayar vidasını ortaya getirin. Şimdi elcikte 1 tl lik boşluk ve kavrama için 3 cm boşa çekmen gerekecek ideali bu. Bu durumda deneyin, eğer kaçırıyorsa elcik ayar vidasını biraz daha sıkın. Sorununuz devam ediyorsa balataların artık yenilenmesi gerekir maalesef, balataları değiştirirken yaylarıda değiştirtmeyi unutma, saç incelmediyse değişmesine gerek yok, baskı balata değişecek.. Kolay gelsin..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Yağ olarak yarı sentetik yamalube öneririm. Elin debriyajda çok bekleme yapıyor musun? Özellikle durağan trafikte olur, bu durumda tel biraz gevşiyor. Şunu bir deneyin, motor soğukken elcik ayarınızı şu şekilde yapmanız gerekir, debriyaj telini elcikten en sona kadar gevşetin elcik çok zor sıkılır hale gelsin, ondan sonra debriyaj telini motor kısmından 1 cm kadar sağa doğru gevşetin. Elcikten ayar vidasını ortaya getirin. Şimdi elcikte 1 tl lik boşluk ve kavrama için 3 cm boşa çekmen gerekecek ideali bu. Bu durumda deneyin, eğer kaçırıyorsa elcik ayar vidasını biraz daha sıkın. Sorununuz devam ediyorsa balataların artık yenilenmesi gerekir maalesef, balataları değiştirirken yaylarıda değiştirtmeyi unutma, saç incelmediyse değişmesine gerek yok, baskı balata değişecek.. Kolay gelsin..
    ilgin için teşekkürler evet malesef el sürekli debriyajda trafik dolayısıyla. söylediklerini denicem tekrar teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 ----------

Yağ olarak yarı sentetik yamalube öneririm. Elin debriyajda çok bekleme yapıyor musun? Özellikle durağan trafikte olur, bu durumda..
    ya kusura bakma rahatsız ediyorum ama aklıma takılan bi husus daha var. sorun debriyaj kaynaklı olsaydı motor soğukken de yapıyo olması gerekmez mi? yani motor soğukken sıkıntısız vites değişimi kalkışlar ama belli bi süre yol alıp durup stop edip tekrar yola çıktığımda başlaması düşündürüyo.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Dediklerimi bir dene çok debriyajlı kullanıyorsan olur bu. Ya debriyaj telin ayarsız ya da balatalar bitik, ilki hallolur ama ikincisi için eninde sonunda değiştirmen gerekecek..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler