Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorum tiger 150 çokmu yakıyor !!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tiger 150
    merhaba arkadaslar . motorum tiger 150 . 9 litre deposu var. depoyu fulledim 33 tl ye doldu motorcuya sordum nekadar yakar dedim 1tl benzinle 10 km yol yapar dedi . bende depo komple bitene kadar benzin koymadım yani yolda kalana kadar bugun işyerıne yakın biryerde motor durdu hesapladıgımda 1 depoyla 217 km yol yapmışım . bu normalmı yoksa bir ayarı filan varmı ?

motorcunun demesıne göre çok yakıyor . ama genede bir sorim dedim .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    9 lt ile 250 km yi görmen gerekir diye tahmin ediyorum...

Motosikleti
    Custom Caracal
    Benim 200 cc lik motorum okadar yakmıyor 120 kuruş falan yakıyor bence bir motosiklet ustasına göstermelisin subap ayarlarından veya karbüratör ayarlarından kaynaklanabilir benimkide çok yakıyodu ayarlıyarak düşürmüşlerdi denemeni tavsiye ederim iyi sürüşler.
    [COLOR="Black"][U][I][B]Ziya CANSEVER
    Custom CARACAL ::xrock::[/B][/I][/U][/COLOR]

Istanbul (Fındıkzade, Taksim, Suadiye, R.Hisarüstü)
    Motosikleti
    Yamaha XT 350 & YBR 125
    selamn dostum,
    motoru bilmiyorum 2 zamanlı mı 4 mü ama 4 se eger çok yakmış. genelde 125 cc motorlar en fazla 100km de 3 lt yakıyor. senin motor 4 küsür yakmış 100 km de. Tahminimce bi sorun var, filtrelerden yada karbüratör ayarından olabilir. Teknik servis daha iyi bilir. Zannedersem insan gibi kullandıgında o motor 3 lt den daha fazla yakmamalı diye düşünüyorum. Haftasonu gezide benim 350 cc çift karbüratör motor 4 lit yaktı oradn hesap et artık.

kolay gelsin
    GSM : +90 532 604 4810
    mail:gokhanturker@yahoo.com
    MSN:gokhanturker79@hotmail.com

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Arkadaşın motoru 4 zamanlı 150 cc lik maxi kasaya sahip bir scooter (honda foresight ın çakması) ama kasa sı ağır 140 kg civarı benzinle falan 150 kg . Haliyle motor zayıf kalıyo o kasaya benzin tüketimi diğer 150 cc lik scoterlardan fazla olur...

Motosikleti
    tiger 150
    motoru yenı aldım 2.el aldıgımda sabahları calısma sorunu vardı . gösterdım sübap ayarlarından dır dedıler motoru bıraktım . aksama almaya gittigimde sübap dan değil otomatik jikle varmıs onu değiştirmişler sorun düzeldi acaba ondan yaparmı ?

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı istila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru yenı aldım 2.el aldıgımda sabahları calısma sorunu vardı . gösterdım sübap ayarlarından dır dedıler motoru bıraktım . aksama almaya gittigimde sübap dan değil otomatik jikle varmıs onu değiştirmişler sorun düzeldi acaba ondan yaparmı ?
    Jikle açık kalırsa daha çok benzin tüketir...

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    1 litre ile 10 kilometre inanılmaz bi rakam, 100 km de 10 litre demek bu, benim motorum bile o kadar yakmıyor, en azından normal kullanımda..
    Motorunu yakacağı 3 litre benzin 100 km de, şehir içi ağrılıklı kullandığını varsayarsak çokta fazla bi rakam yakmamışsın aslında, hava filtren ve bujilerin yeni ise bide karbüratör ve sübap ayarı şeker gibi olur.
    GKN MOTORS

Motosikleti
    tiger 150
    yok GKN yanlıs okudun sanırım 1 Litre deil 1 TL. yanı 100 km de 4,5 lt yaktı

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Evet yalnış okumuşum, yukarıda yazdığım gibi filitre bujiler yeni ise güzel bir karbüratör ayarı ve sübap ayarı ile yakıtı normale döner ..
    GKN MOTORS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler