Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

depodaki deliği nasil kapatıyım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    tekrardan slm arkadaslar
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...i-kendine.html
    gecenlerde bu baslığı açmıstım depo deliniyor diye...
    sonuç olarak yeni depo almaya karar verdim (221ytl) ama 1 ay sonra alıcam...
    bu sabah baktımda gene aynı tarafta boyanın harita gibi oldunu gördüm...elimle bastırdım benzin geldi...gene bi yerden sızdırıyor...

bu deliklerin oldugu kısmı komple neyle kapatıyım...
    macun falan çeksem ise yarar mı acaba...1-2 ay idare etsin...
    boyayı temizleyip macun mu cekiyim astar mı yapıyım...ne yapmamı önerirsiniz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Depo deliği

Bence içeriden poliester yapmayı dene.Yeni karıştırılmış akışkan durumda deponun o tarafına döküp deliklerin olduğu tarafa yayılmasını sağla.Dışardan astar macun fayda etmez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence içeriden poliester yapmayı dene.Yeni karıştırılmış akışkan durumda deponun o tarafına döküp deliklerin olduğu tarafa yayılmasını sağla.Dışardan astar macun fayda etmez.
    abi deponun agzı cok küçük...bide deponun agzında iceri doğru 3-4 cm lik cıkıntı var...ters çevirince icerde biraz benzin kalıyor...anladın ne demek istediğimi...

üstten el girecek kadar bi yer kessem icini halledip geri orayi bu celik macunla kenarlardan yapıstırarak kapasam ise yarar mı acaba...

dıs tarafına komple celik macun yapamıyom...
    cünkü gecen avuç icinin yarısı kadar bi yere yaymıstım...arada bosluk yapmıs...tam yapısmamıstı....

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Depoyu iyice boşaltıp,yağ yakmayan bir arabanın egsozuna tutup bir süre ısıtırsan bişey kalmaz içinde.Hortum ve huni yardımıylada ulaşamazmısın?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Depoyu iyice boşaltıp,yağ yakmayan bir arabanın egsozuna tutup bir süre ısıtırsan bişey kalmaz içinde.Hortum ve huni yardımıylada ulaşamazmısın?
    abi o polyester icine dökünce akıp gitmez mi...asağı birikmez mi...
    araba eksoz dumanı işi ne için...
    keserken patlama olmaması için mi...
    hortum huni zor abi ya...olmaz sanırım....
    polyesteri dıstan yapsak olmazmı...çelik macunla kapatıp üstünede polyester yapsam olmaz mı...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    O kadar akıcı değil,bal kıvamında oluyor karıştırınca.Dışarıdan da olabilir,ama,önce poliester,sonra üzerine çelik macun.Şüphelendiğin yerlerden biraz daha büyük bir alanın boyasını zımpara ile zedeleyip sür.Egsoz dumanı iyice kurutup benzin buharı kalmasın,karbondioksit dolsun yangın tehlikesi olmasın diye kullanılır.
    Bu arada filtre takmışsındır depo çıkışına,değilmi?

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Oncelikle deponun icini yuzde yuz yikayip arindirtan sonra polyester yapmalisin. Benzin yaglidir. Cok az miktarda yag bile kalsa depoda atacagin polyster tutmaz ve soguduktan sonra kalip gibi ayrilir deponun icinde. Sonra deponun agzi kucuk oldugundan o parcayi cikarman dan imkansiz.

Acikcasi benim tavsiyem su. Deponun icine hava bas ve kopuk yardimi ile kaciran kisimlari isaretle.
    O bolgelere radyatoruculerin kullandigi sari lehim adi verilen bir malzeme var. Ondan al. Bunu delikleri kapamak icin uygula.
    Daha sonra o bolgelere macun cektir. Zimpara ve boya tabiki arksindan.

Bu cozum en mantiklisi. Fakat bu delikler neden olustu ben onu anlamadim?

ONEMLI NOT: Deponun icini kesinlikle temizle, Benzini tahliye et,bir hafta boyunca icine toz toprak almayacak bir yerde acik sekilde icinde son kalanlarindan buharlasmasi icin bekle. Tek bir kivilcim bile inanilmaz bir patlama yapabilir. Deponun ici bos ve bir corba kasigi benzin buhari bile bunun icinde dolar , egzoz patlamasi gibi bir patlama ile kasin gozun yanabilir. Hic sakaya bile alma.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

dark_face - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 1000
    madem değiştireceksin depoyu akan yerdeki boyayı kazı benzinde kalmasın orda zımparala sonrada sun-fix ile kapatabilirsin idarelik.
    Honda Hayat Onda...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Acikcasi benim tavsiyem su. Deponun icine hava bas ve kopuk yardimi ile kaciran kisimlari isaretle.
    O bolgelere radyatoruculerin kullandigi sari lehim adi verilen bir malzeme var. Ondan al. Bunu delikleri kapamak icin uygula.

Zeda3000 kardeş,
    Depoda delik birkaç tane değil.Bu konunun öncesi var.Deponun bir bölümü çürümeye başlamış.Burada bir alanı onarmak gerekiyor.Sarı lehim değil Sarı Kaynağı'ndan bahsediyorsun.Bunun için oksijen kaynağı takımı gerekir.Bu usul ile el kadar bir alan kaplanamaz,hem de bu kardeşimiz bunu yapamaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    O kadar akıcı değil,bal kıvamında oluyor karıştırınca.Dışarıdan da olabilir,ama,önce poliester,sonra üzerine çelik macun.Şüphelendiğin yerlerden biraz daha büyük bir alanın boyasını zımpara ile zedeleyip sür.Egsoz dumanı iyice kurutup benzin buharı kalmasın,karbondioksit dolsun yangın tehlikesi olmasın diye kullanılır.
    Bu arada filtre takmışsındır depo çıkışına,değilmi?
    benzin muslugun içinde kendi flitresi var...ordan bisey kaçmiyor karbüratöre baya güzel yapmıslar onu...ben en iyisi dısardan biseyler yapıyım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:44 ----------

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle deponun icini yuzde yuz yikayip arindirtan sonra polyester yapmalisin. Benzin yaglidir. Cok az miktarda yag bile kalsa depoda atacagin polyster tutmaz ve soguduktan sonra kalip gibi ayrilir deponun icinde. Sonra deponun agzi kucuk oldugundan o parcayi cikarman dan imkansiz.

ONEMLI NOT: Deponun icini kesinlikle temizle, Benzini tahliye et,bir hafta boyunca icine toz toprak almayacak bir yerde acik sekilde icinde son kalanlarindan buharlasmasi icin bekle. Tek bir kivilcim bile inanilmaz bir patlama yapabilir. Deponun ici bos ve bir corba kasigi benzin buhari bile bunun icinde dolar , egzoz patlamasi gibi bir patlama ile kasin gozun yanabilir. Hic sakaya bile alma.
    abi is yerim ile ev arası 28 km...o kadar gün ayıramamki...
    dısardan biseyler ve bu isi cumartesi sabaha kadar yada pazar öğleden sonra pazartesiye kada ryapmam lazım...
    tavsiyelerin için tskler abi...
    dublex lastiklere sıkılan köpük aklıma geldi...o kapatmaz mı acaba...onu sıkıp distanda baska biseyler yapsam...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:47 ----------

bide radyatörün içine bisey dolduruyoralr o delikleri kapatıyo ondan mi diyorsunuz acaba...yada o olsa nasıl olur...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:48 ----------

Alıntı dark_face adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem değiştireceksin depoyu akan yerdeki boyayı kazı benzinde kalmasın orda zımparala sonrada sun-fix ile kapatabilirsin idarelik.
    bende idare edecek biseyler istiyourm zaten...
    yada en kısa zamanda biyerlerden para bulup yeni depo almak...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:49 ----------

Zeda3000 kardeş,
    Depoda delik birkaç tane değil.Bu konunun öncesi var.Deponun bir bölümü çürümeye başlamış.Burada bir alanı onarmak gerekiyor.Sarı lehim değil Sarı Kaynağı'ndan bahsediyorsun.Bunun için oksijen kaynağı takımı gerekir.Bu usul ile el kadar bir alan kaplanamaz,hem de bu kardeşimiz bunu yapamaz.
    abi depo zaten çürümüs...oksijen kaynağgıda depoyu haşat etmez mi...deler meler....

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    dostum benım fıkrım depoyu sok ve benzınıde ıyıce boşalt arıt benzınden sonra bır kaportacıya gotur oksijenle kaynatsınlar delıklerı sonra guzel bır macun ve harıka bır boyat olur bıter, herhangı bır yapıstırıcı kesmez senın sıkıntılarını

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200

bu arapca yapıstırdığım delikler gayet güzel...

buda kullandığım yapıstırıcı....üstünde JALALCON yazıyor ve altındada 2component adhesive yazıyor...arkasıda arapça yazılarla dolu...

buda yeni aldığım yapıstırıcı
    2 side çelik macun...birbirinie karistirip yapıstırıyon...

dark_face - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 1000
    aynı sekılde benımde depom delındı bu 404 bır sure sonra attı onu soyleyeyım sonra sun-fix ile yapıstırdım 4 aydır kullanırım hala sorun yok. sun-fix kurumadan öncede macun şeklinde olduğundan uygulaması daha kolay ve daha sağlam oluyor. bilgine.

http://www.kar-el.com.tr/images1%5CS...r%29%20061.jpg
    Honda Hayat Onda...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı dark_face adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sekılde benımde depom delındı bu 404 bır sure sonra attı onu soyleyeyım sonra sun-fix ile yapıstırdım 4 aydır kullanırım hala sorun yok. sun-fix kurumadan öncede macun şeklinde olduğundan uygulaması daha kolay ve daha sağlam oluyor. bilgine.
    tskler abi...aksam sunwfix arayım bari...önceki basliğimdada sun-fix önerenler olmustu...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4
    Resimdeki yapışkanlar,sun-fix,çelik macun.Bunların hepsi poliester türevleridir.
    Benzin deposuna kaynak yapılmaz.Depo saçları birbirine punta dikişle tutturularak yapılır.Discovery kanalında izlediğiniz motosiklet programlarında kullanılan saç paslanmaz adında özel malzemedir ve özel gazaltı elektrik kaynağı ile kendi malzemesinden yapılmış tel kullanılarak kaynatılır.İyi saç depoların iç tarafı özel malzeme ile kaplıdır.Oksijen kaynağı saçı yaktığında bu paslanmazlık özelliğinide yakar.

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Resimdeki yapışkanlar,sun-fix,çelik macun.Bunların hepsi poliester türevleridir.
    Benzin deposuna kaynak yapılmaz.Depo saçları birbirine punta dikişle tutturularak yapılır.Discovery kanalında izlediğiniz motosiklet programlarında kullanılan saç paslanmaz adında özel malzemedir ve özel gazaltı elektrik kaynağı ile kendi malzemesinden yapılmış tel kullanılarak kaynatılır.İyi saç depoların iç tarafı özel malzeme ile kaplıdır.Oksijen kaynağı saçı yaktığında bu paslanmazlık özelliğinide yakar.
    bu mudur budur
    motor imalatına ne zaman geçiyoruz abi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:50 ----------

bu deponun yenisi kaç para ögrenebilirmiyim
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    deligi buldum abi...
    1 ay önce ilk yapıstırdğım yer kavlamıs...arada bosluk yapmıs...
    demekki yapıstırıcım iyi değil...zamanla bırakıyor...dark-face abinin dediği gibi...aksam sun-fix alıp geri kapatıyım orayi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:59 ----------

Alıntı OGLUMVE BEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu mudur budur
    motor imalatına ne zaman geçiyoruz abi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:50 ----------

bu deponun yenisi kaç para ögrenebilirmiyim
    en basta yazmıstım abi....221 ytl...

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    arkadaşım senin sorunun delik değil korozyon. deponun içinde bir bölgenin (belki el büyüklüğünde, belki biraz daha büyük) sacı paslanıp çürümüş, eti iyice incelmiş. buna kaynak alevi, zımpara dokununca kopup gidecek.

yapıştırıcı, polyester, macun, kaynak için de iyi kötü para harcayacaksın; belki 20-30 liran, belki de daha fazlası boşa gitmiş olacak. borç, harç, kredi, taksit bişiler yapıp yeni depo almaya bak.

tavsiyeler içinde benim aklıma tek yatan OLD abimizin önerisi oldu. deponun içinden nasıl yapabileceğine etraflıca kafa yorarsan belki bir çözüm bulabilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım senin sorunun delik değil korozyon. deponun içinde bir bölgenin (belki el büyüklüğünde, belki biraz daha büyük) sacı paslanıp çürümüş, eti iyice incelmiş. buna kaynak alevi, zımpara dokununca kopup gidecek.

yapıştırıcı, polyester, macun, kaynak için de iyi kötü para harcayacaksın; belki 20-30 liran, belki de daha fazlası boşa gitmiş olacak. borç, harç, kredi, taksit bişiler yapıp yeni depo almaya bak.

tavsiyeler içinde benim aklıma tek yatan OLD abimizin önerisi oldu. deponun içinden nasıl yapabileceğine etraflıca kafa yorarsan belki bir çözüm bulabilirsin.
    zaten öyle yapacazda....borç isini sevmediğim icin kimseden almam...önümüzdeki ay sıkısacam alacam bi depo...simdilik o deliğide sun-fix alıp kapayım bari....
    aynen dediğin gibi o bölüm komple çürümüs...ic taraftan bakıncada billi oluyor paslı yer...aynı sekil deponun diger tarafıda öyle paslı çürümüs halde...noktalar var bi sürü...
    bin bi kaçına iğne ile dokundum hemen delinmisti...2 tanesini de ben actim öyle...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    istanbulda olsaydın hemşerim seni bu dertten kurtaracak birini tanıyordum..... adam sırf depo radyatör vb parçaları tanmir ediyor..... orayı adam akıllı kaynatır ve işi çözer....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler