Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

benzin deposu deliniyor kendi kendine

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200

[img=http://img189.imageshack.us/img189/2500/dsc00468ns.th.jpg]

resimdeki gri yerler delinipte kapattığım yerler...simdi gene bi yerden sızdırıyor...minik minik delikler çıkıyor depoda...
    delikleri kapadığım yapıstırıcı cok güzel ondan ve kapattığım yerlerde sorun yok...
    ama ben habire bunla mı uğrascam...haftalık depo sök deliği kapat geri tak...
    bu deponun neden deliğin de anlamıs değilim...bi ara icinden kibrit kutusunun yarısı kadar cam parçası cıkmıstı...bi kere sanırım deponun delinen tarafı değilde diğr tarafta bi kaynaklı bi yer vardı...acaba kaynak parçası kaçtı depoyada o mu depoyu deliyor...ama depoda temiz...

yeni depo da alamam suan...
    depo içine kalıp gibi biseyler duymustum ama...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    depona güve girmiş

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ah be kanuniiiiiiii

geçmiş olsun, çözüm olarak tank kaynağı il uğraşan bir ustaya git. çok dikkat et, bliyorsun, benzin yanıcıdır :(
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depona güve girmiş
    o güveyi bi elime geçirirsem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:02 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ah be kanuniiiiiiii

geçmiş olsun, çözüm olarak tank kaynağı il uğraşan bir ustaya git. çok dikkat et, bliyorsun, benzin yanıcıdır :(
    abi depoyu değistirmeden bana kesin bi çözüm lazım...bi ara depoya biseyler dolduruyorlar oda depoda bi kalıp yapıyormus öyle biseyler duymustum...

benzinin yanıcı olduğunu inan herkesten daha iyi biliyorum...
    3. motoramda da aynı depo delinme sorunu vardı...
    even önünde 10-15 sn cayır cayır yanmıstı ...tesisatın yarısını yenilemistim...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    oto depo kaynağı yapan yerler var. sanayiye bak, ustayı bul konuş. sonra depoyu söküp götürürsün
    dert etme, herkesin başına gelebilir...
    tekrardan geçmiş olsun
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oto depo kaynağı yapan yerler var. sanayiye bak, ustayı bul konuş. sonra depoyu söküp götürürsün
    dert etme, herkesin başına gelebilir...
    tekrardan geçmiş olsun
    eyvallah abi tesekkürler...
    bu deliğide kendim kapatıyımda...hafta sonuna kadar zaten motora binmiyorum...buradan bi çaresini bulamazsam cumartesi okul çıkısında gidip çaresine bakacaz artık...

acaba diyorum komşulardan birisi Benzin ihtiyacını senin motordanmı karşılıyor?

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    deponda delikler bir yerde toplanmış gibi görünüyor. sebebi muhtemelen korozyon, yani deponun o bölgesinde sacın et kalınlığının iyice incelmiş.
    kaynakla tamir ettirsen de hemen yanından tekrar delinecektir. korkarım kalıcı çözüm için değiştirmen gerekecek.
    deponun içine konup da sızıntı keseceği söylenen ürünlere bence hiç para harcama. şimdilik epoksi macunlarla, kaynakla falan idare ediver.
    "katkılı kurşunsuz" adıyla satılan benzinden uzak dur. bu benzinin içine alkol katılıyor ve alkol çelikte korozyon yapabilir.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sakız çiğneyiğ çiğneyip yapıştırıyosun demi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı AraGaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba diyorum komşulardan birisi Benzin ihtiyacını senin motordanmı karşılıyor?
    yaw musluk hortumunu çıkarıp kaba bosaltma yerine hangi oküz grenajın altandaki yeri delsinki...

UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    zamanında bende 1997 model honda titan vardı.bu problemi bende yaşadım hemde yolda giderken delinmişti.ben farkında olmadan yaklaşık 50 km yapmışım.farkına varamamamın sebebide burnumun hiç bir kokuyu alamayışından.evet itiraf ediyorum burnumu vietnamda kaybettim ben neyse motosu dükkan getirdim,hala farkında değilim.sadece arkalastikte ve jantda kırmızı çamur gibi bişey gördüm ve bu çamur nerden bulaşmış diye hayret etmiştim.sonradan çaycı arkadaş gelip heryerin benzin koktuğunu söyleyince farkına vardım.jantdaki kırmızı çamurda deponun içinde birikmiş pasın delinen yerden benzinle beraber akıp lastiğe bulaşmasıymış.depoyu söküp teneke ve sac işi ile uğraşan bi ustaya götürdüm.depoyu söktü delik yerleri tamir etti fakat bana bunun sağlıklı olmayacağını ve deponun altının tamamen çürüdüğünü bu sebeple ileride delinmelerin devam edeceğini söyledi ve 2 gün sonra depo başka yerlerden de sızdırmaya başladı.bende gidip sıfır depo aldım ve deponun içini pasa karşı benzine dayanıklı olduğunu söyledikleri bir benzinle boyatıp motosikletime monte ettim.sanırım sebep deponun sacının ince olmasından kaynaklanıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deponda delikler bir yerde toplanmış gibi görünüyor. sebebi muhtemelen korozyon, yani deponun o bölgesinde sacın et kalınlığının iyice incelmiş.
    kaynakla tamir ettirsen de hemen yanından tekrar delinecektir. korkarım kalıcı çözüm için değiştirmen gerekecek.
    deponun içine konup da sızıntı keseceği söylenen ürünlere bence hiç para harcama. şimdilik epoksi macunlarla, kaynakla falan idare ediver.
    "katkılı kurşunsuz" adıyla satılan benzinden uzak dur. bu benzinin içine alkol katılıyor ve alkol çelikte korozyon yapabilir.
    aynen öyle abicim...bütün delikler aynı yerde......bide sanki önceden delinmiste kapatılmıs gibi...resimde-ki grubun 2 si öyle acıldı...2 deliği kapatmak için boyayı temizledim...baktim icine çökük 2 yer var minik bi tel soktum hiç zorlanmadan girdi....2 delik daha acıldı...suan 7 delik kapadım ...1 tenede aksam kapatacam...
    zaten bu yüzden depoyu değistirmeyi düsünüyordum...ama ilkbaharda yapıcaktım...mecburen önümüzdeki ay yenileyecem...
    çok tsklr abi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    500 tl veririm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakız çiğneyiğ çiğneyip yapıştırıyosun demi
    güzel fikirmis kanki...tskler...
    falım sakız almaya gidiyom...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:59 ----------

500 tl veririm
    aha bu motorumda deposu yok...gel bunu verem 500 e...1989 model suzuki gs500...tabi birazcık benim gazabıma ugradı...sekil değistirdi ama...neyse
    hatta sana kıyak bi indirim 499 tl

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:02 ----------

nalet olsun gene resim küçük... ağlayacam yaa niye büyük resim ekleyemiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:03 ----------

Alıntı UKYO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zamanında bende 1997 model honda titan vardı.bu problemi bende yaşadım hemde yolda giderken delinmişti.ben farkında olmadan yaklaşık 50 km yapmışım.farkına varamamamın sebebide burnumun hiç bir kokuyu alamayışından.evet itiraf ediyorum burnumu vietnamda kaybettim ben neyse motosu dükkan getirdim,hala farkında değilim.sadece arkalastikte ve jantda kırmızı çamur gibi bişey gördüm ve bu çamur nerden bulaşmış diye hayret etmiştim.sonradan çaycı arkadaş gelip heryerin benzin koktuğunu söyleyince farkına vardım.jantdaki kırmızı çamurda deponun içinde birikmiş pasın delinen yerden benzinle beraber akıp lastiğe bulaşmasıymış.depoyu söküp teneke ve sac işi ile uğraşan bi ustaya götürdüm.depoyu söktü delik yerleri tamir etti fakat bana bunun sağlıklı olmayacağını ve deponun altının tamamen çürüdüğünü bu sebeple ileride delinmelerin devam edeceğini söyledi ve 2 gün sonra depo başka yerlerden de sızdırmaya başladı.bende gidip sıfır depo aldım ve deponun içini pasa karşı benzine dayanıklı olduğunu söyledikleri bir benzinle boyatıp motosikletime monte ettim.sanırım sebep deponun sacının ince olmasından kaynaklanıyor.
    değistirecez yani...baska yolu yok...bende öyle yarım saat gezmistim...aynen motorun sol tarafı ve bacagımda dahil kırımızı ( pas) icinde kalmisti..bende motorun rölanti yüksek biraz düsürüyüm diye durmustum...yoksa daha yarım saatlik yolum vardı...motorun yanmadığına dua ediyorum...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nalet olsun gene resim küçük... ağlayacam yaa niye büyük resim ekleyemiyorum
    lanetlendin mazlumun ahını aldın , aheste aheste çıkıyor işte acısı ... artık büyük resim eklemiceksinn hiaa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    lanetlendin mazlumun ahını aldın , aheste aheste çıkıyor işte acısı ... artık büyük resim eklemiceksinn hiaa
    tüüüü allah cezanı vermesin hemi...
    bu aksam motoru yapıp aheste aheste gezem de ...sende çatır çatır çatla emi...ohhh

aha buda 1. kapak

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüüüü allah cezanı vermesin hemi...
    bu aksam motoru yapıp aheste aheste gezem de ...sende çatır çatır çatla emi...ohhh

aha buda 1. kapak

motorda güzelmiş abi ankara'ya geliyim artcın olup beraber gezelim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorda güzelmiş abi ankara'ya geliyim artcın olup beraber gezelim
    tesekkürler...daha iyisi senin olur insallah...
    gel tabi kanki...basımın üstünde yerin var...motorumun üstünde yerin var...

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...osikletim.html devamı burda...

Motosikleti
    1965 JAWA
    Hiç kimsenin emanet motoruna binmemiştim ama nasip olursa bir gün bu al tayın tadına bakacam

UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    bu arada şimdi kendi mesajımı okudumda aceleden yazdığım için hatalar yapmışım.mesela depoyu benzinle boyamışım. deponun içini pasa karşı boya ile boyadık

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler