Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR 125 Yağ kaçırması ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    başlık saçma oldu biraz sorun şu yağ tahliye hortumundan gezip dolaştıktan sonra motoru dükkana koyuyorum günde bir veya iki defa damlama yapıyor nedeni nedir ? yağının değişme zamanımı gelmiştir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    şu anda yok
    Muhtemelen yağ karterinin altındaki tapadan kaçırıyordur, gevşemiş olabilir, orada sızıntıyı önleyen alüminyum bir pul vardır. Onu da değiştirerek tekrar sıkarsan sorun hallolacaktır. (SIkma olayında çok dikkatli ol. Abartırsan karterdeki dişliler yalama olur. Yeteri kadar sıkman lazım) Yağ değişimi genelde 3000 km de bir veya 6-7 ayda bir yapılır. Zamanı geldiysen aradan bu işlemleri de çıkart...

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    hortumun ucundaki karter oluyor bu sanırım çünki tahliye hortumundna çıkıyor yağ

Motosikleti
    şu anda yok
    Tahliye hortumu zaten motorda birikmiş pislikleri arada bir dışarı atmaya yarar. Ama her parkettiğinde oradan yağ damlatıyorsa bu normal midir bilemiycem...

Motorun yağı fazla ise ordan da atıyor olabilir mi? Ben motosikletimin yağını değiştirdiğimde 800 ml'den fazla koydu tamirci şu anda yağ seviyesi normalAkan yağ artık akmıyor;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    karterde buharlaşan yağı dışarı atan bi hortum var su gibi bişey akıyorsa benim motordada var normaldir..

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başlık saçma oldu biraz sorun şu yağ tahliye hortumundan gezip dolaştıktan sonra motoru dükkana koyuyorum günde bir veya iki defa damlama yapıyor nedeni nedir ? yağının değişme zamanımı gelmiştir ?
    Normaldir ordan dışarıya yağ buharı cıkar yağ buharı genleşince yağ olarak gei dönüyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    evet bendende geliyordu bi aralar 2 ay geldi yani ama şuan son 2 haftadır gelmiyor

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Hooort
    Arkadaşlar benim cbr 125 in altında bi hortum gibi bişi var ordan siyah yağ gibi bişi geliyo galiba. Sağ alt sakal hep yağlı iç kısmı leş gibi normal mi bu

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Sakalın yağ olması normal yağı boşaltan evinsiz sakalı sökmeye üşendiğinden yağ boşaltılırken yağ az çok sakala sızıyor.3 tane hortum var 1 tanesi tapa ile kapalıdır içine bak yağ dolu ise çıkart yağı boşalt diğer 2 si motor havalandırması oralardan yağ gelmemesi lazım normalde.Ayrıca zinciri yağladığın da yağ oralardan sızar dikkatli bakın.

Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakalın yağ olması normal yağı boşaltan evinsiz sakalı sökmeye üşendiğinden yağ boşaltılırken yağ az çok sakala sızıyor.3 tane hortum var 1 tanesi tapa ile kapalıdır içine bak yağ dolu ise çıkart yağı boşalt diğer 2 si motor havalandırması oralardan yağ gelmemesi lazım normalde.Ayrıca zinciri yağladığın da yağ oralardan sızar dikkatli bakın.
    Günaydiin. Yok ben temizledikten sonra oluyo yağ. Bide o kücük boru motordan çıkıyo sağ tarafından

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Karter havalandırması o yağ sıcak ile buharlaşınca gazlaşamayan kısmı oradan dışarı atılır. Yağ çok konulduysa ve motor aşırı ısınırsa oradan nispeten fazla yağ gelir.Ben kendi motorumu kontrol ettiğimde oradan yağ gelmiyordu ama uzun yola gittiğimde bir daha bakayım.Şu anda yağlı gibi durmuyor. Motorunda hangi yağı kullanıyorsun ? Belki yağdan yağa da fark ediyor olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

Ayrıca bu sıkıntılarını cbr 125 kısmına yazsana hem konu aktif kalır hemde millete faydası olur

Motosikleti
    2022 Pcx 125
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karter havalandırması o yağ sıcak ile buharlaşınca gazlaşamayan kısmı oradan dışarı atılır. Yağ çok konulduysa ve motor aşırı ısınırsa oradan nispeten fazla yağ gelir.Ben kendi motorumu kontrol ettiğimde oradan yağ gelmiyordu ama uzun yola gittiğimde bir daha bakayım.Şu anda yağlı gibi durmuyor. Motorunda hangi yağı kullanıyorsun ? Belki yağdan yağa da fark ediyor olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

Ayrıca bu sıkıntılarını cbr 125 kısmına yazsana hem konu aktif kalır hemde millete faydası olur
    Motul 5100 10/40 kullanıyorum yağı da yeni değiştirdi usta, orjinal servisine sordum dedi ki motor sıkışınca çok ısınınca şanzımanın ordan yağ buharı atar tamir edilecek bisi yok dedi, sanayideki adam su pompası yağ kaçiriyo olabilir contadan dedi, yağ damlatma kesinlikle yok sadece nemlenme terleme gibi bişi var oda buhardan olur. Haci abi ayrica orda cevap alamam diye yazmadım konu başlığı benimkiyle uyuyo diye buraya yazdim bilemedim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler