Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

regal raptor arka fren problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    izmirli_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    arkadaslar öncelikle ii geceler.regalimde son günlerde bi sorun var arka frene basınca bi ciyaklama duyuluyo ve ardından tak tuk diye sesler geliyo problem nedir acaba?ve nasıl çözerim ciyaklama oluyodu daha öncede ama kısa bi süre sonra kesiliyodu fakat artık tak tuk etmeye basladı. cvplarınız için şimdiden tesekkür ederim
    İnsanın değeri bir kesirLe ifade ediLecek oLursa;,,payı gerçek kişiLiğini gösterir,paydası da kendisini ne zannettiğini.......Payda büyüdükçe kesrin değeri küçüLür.........* ToLstoy *

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    balata bitti sanırım....suan perçinleri yiyor olabılır...
    fren normal tutuyor mu...

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Yağmur altında ıslanıp sertleşmiştir balata cıyaklamasını ondan biliyorum diğer sesi anlamadım vallaha..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:41 ----------

Ekleme balatalar dağılmıştır büyük ihtimal..

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Balataların bitmiş olabilir,tam bir sıkıştırma sağlayamayıp ötüyor,balata olmadığı için de diskin girinti ve çıkıntılarından kaliperin sürtmesi sonucu "tak tuk" dediğin ses geliyor olabilir.Balatalarını bir kontrol et Erman,balataların da sorun yoksa kaliperlerde ve ya diskte de bir sorun olabilir,muhtemel olan balata.

Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    Alıntı racer2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balata bitti sanırım....suan perçinleri yiyor olabılır...
    fren normal tutuyor mu...
    tutusta bi sorun yok normal tutuyo ama ciyaklamadan sonra takırdama yapıyo son bi kaç gündür baya yağmur yedi ondan sonra başladı bu.

peki arkadaslar sorun az cok ortaya cıktı tesekkür ederim peki ne kadar bi maliyet cıkarır bana bu iş??
    İnsanın değeri bir kesirLe ifade ediLecek oLursa;,,payı gerçek kişiLiğini gösterir,paydası da kendisini ne zannettiğini.......Payda büyüdükçe kesrin değeri küçüLür.........* ToLstoy *

Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı izmirli_ua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tutusta bi sorun yok normal tutuyo ama ciyaklamadan sonra takırdama yapıyo son bi kaç gündür baya yağmur yedi ondan sonra başladı bu.

peki arkadaslar sorun az cok ortaya cıktı tesekkür ederim peki ne kadar bi maliyet cıkarır bana bu iş??
    25 ytl en fazla..

Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    Alıntı musti81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 ytl en fazla..
    ii bari uykumu kaçırcak kadar deilmiş

Motosikleti
    Seyhan 125
    Dolaşma öyle geçen bi gün gezmek zorunda kaldım frensiz taksiye dalıyordum..

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Erman Allah daha büyük masraf vermesin Motosikletin en ucuz işlerinden biri balata işi (gerçi bu motorunla da alakalı ama).Musti ninde dediği gibi 25 liralık bi iş,hatta tutmaz bile sadece arkayı değiştireceğin için..

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    teker göbeğindeki bilye dağılmış olabilir
    bendede aynı benzer sorun yaşadım
    şuana masrafın az olur hemen tekerini söktür milin gectiği göbeği kontrol ettir bilye 3 lira
    gec kalırsan masrafın çoğalır
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    denişzde kum sende para
    neden uykun kaçacak anlamadım
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

aguila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fazer büyüyünce V.MAX
    o gelen sesleri ..mert e sor ..biliyorsun o bir ses uzmanı ..onun makinası sese duyarlı ve hassas aynı zamanda duygusal..
    by K@d@k@L

Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    Alıntı extreme1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    denişzde kum sende para
    neden uykun kaçacak anlamadım
    tabi cnm öle akşam basıyom parayı sabaha kuruyo demi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:39 ----------

Alıntı aguila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o gelen sesleri ..mert e sor ..biliyorsun o bir ses uzmanı ..onun makinası sese duyarlı ve hassas aynı zamanda duygusal..
    halısın abi kesin mert bilir bunun ne olduğunu mutlaka gelmiştir onun basınada

Alıntı aguila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci abi haklı benim bi kontrol etmem gerekiyor bu ses zincir koruma demirindende geliyo olabilir

Buarada telefonunu hala bekliyorum naci abi

Buarada Erman WD-40 sık frenlere hiçbişeyciği kalmıyo

(Not:Üstte yazan WD-40 konusu tamamen şakadır sonra bazı arkadaşlar okuyup uygulayıp demeyin frenler tutmadı kaza yaptım diye)
    [COLOR="Blue"]Varmak Değil Yolda Olmak[/COLOR]:cat:

Motosikleti
    honda cbr 600 f
    daha önceki yazılarda belirtildiği gibi bende tekerlek rulmanlarından şüpheleniyorum hatta kıyıköy gezimizde benim başıma gelmişti o tak tuk seslerinin balatadan dolayı olacağını zannetmiyorum

Alıntı driver600f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önceki yazılarda belirtildiği gibi bende tekerlek rulmanlarından şüpheleniyorum hatta kıyıköy gezimizde benim başıma gelmişti o tak tuk seslerinin balatadan dolayı olacağını zannetmiyorum
    Ayvayı yedin Erman en az 500 kağat
    [COLOR="Blue"]Varmak Değil Yolda Olmak[/COLOR]:cat:

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı driver600f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rulmanlardan olsa idi frene bastığında değil motor giderken de ses gelir... Arkadaşımız frene bastığında geliyor diyor...

Eğer sert ve ani şekilde bastığın yani tekeri kitlediği zaman geliyorsa zincirin bollaşmıştır... Çarka vuruyordur....

Yok eğer ağır ağır bastığında geliyorsa balatan bitmiştir..Bu durumda pedala basma mesafen uzar onuda anlarsın zaten.. . Eğer rahatsız edici boyutta ses varsa yaylarından birisi kırılmış olabilir...

Keşke dün söyleseydin bakardık....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rulmanlardan olsa idi frene bastığında değil motor giderken de ses gelir... Arkadaşımız frene bastığında geliyor diyor...

Eğer sert ve ani şekilde bastığın yani tekeri kitlediği zaman geliyorsa zincirin bollaşmıştır... Çarka vuruyordur....

Yok eğer ağır ağır bastığında geliyorsa balatan bitmiştir..Bu durumda pedala basma mesafen uzar onuda anlarsın zaten.. . Eğer rahatsız edici boyutta ses varsa yaylarından birisi kırılmış olabilir...

Keşke dün söyleseydin bakardık....
    abi şimdi durum şöle yavas bastığım zaman ciyaklama oluyo fakat dediğin gibi kitlediği zaman tak tuk diye ses geliyo. sabah kullandım aynı sorunu yapmadı ilk 5 dk yine ciyaklama oldu ama sonra kesildi .su falan mı kaçtı acaba bi yerlerine cok yağmur yedi.

birazdan tamirciye götürcem onun yanında yapmıcak aynı sorunu deli etcek beni

Motosikleti
    Er 5
    bendede aynı problem olmustu kampananın yayı kırılmıs ve atmış olabilir cıyaklama sesi ise su aldığından ve soğuktanda kaynaklanabilir

Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    Alıntı emreduman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede aynı problem olmustu kampananın yayı kırılmıs ve atmış olabilir cıyaklama sesi ise su aldığından ve soğuktanda kaynaklanabilir
    peki emre bu yay da ise sorun ve sorunun büyüklüğüne göre not versen 1le 10 arasında bu yay kırılmasına kaç verirsin ?? ( 10 en ciddi 1 sorun yok ) çok iş açarmı başıma

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler