Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Sava Marka Lastik

Motovento
    REKLAM ALANI
    purenake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu markayı (SAVA) nasıl bilirsiniz ?

Forumdan bir abimiz arazi için olan bir modelini kullanmış memnun kalmış CBF250 için de bu marka lastik takımı almayı düşünüyorum, yorumlarınızı önerilerinizi bekliyorum. Aşağıdaki linkte iki farklı model var hangisini tavsiye edersiniz ?

İkincisi sanki daha uygun geld bana, uzun yolda, ıslak ve bozuk zeminde daha güvenli gibi..

http://www.sahibinden.com/100_80-17_...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/100_80-17_...XQQdisplayitem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    motosiklette duymadım ama arabada duymuştum. Kipa dan almıştı arkadaşım çok ucuza. Belki tanıtım içindi. bilmiyorum ama memnundu lastiklerinden..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    bence lastiğe vereceğin paraya acıma ve cbf250 motorun için pirelli sport demon al .... virajda, frende , yağmurda ne demek isteğim daha net ortaya çıkacaktır

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Salcano 150-T4

Sava lastik

Ben EN 500 arka lastik olarak 2 senedir kullanıyorum.Firma için şüphe etmeyiniz.Şu an Goodyear tarafından satın alınmış olarak devam ediyor.
    Islak ve asfalt için 1.sıradaki uygundur.2.sıradaki arazi ağırlıklı,yani asfaltı tutan yüzeyi az.Yer tutuş kabiliyeti her lastiğin farklıdır,ayrıca her lastik her motora göre değildir.Bunun için öncelikle senin motorunun özelliklerine uyacağına emin ol.

Empyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende Transalbime aldım.Güzel lastik ,şu anda distribütor firma yamaha kardeşler motor.Birde oradan sorunuz, kafanız lastiğe takılmasın çin malı gibi yamurda fren yapınca uçuşa geçmez yere sağlam basar.
    EMPYRIUM

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence lastiğe vereceğin paraya acıma ve cbf250 motorun için pirelli sport demon al .... virajda, frende , yağmurda ne demek isteğim daha net ortaya çıkacaktır
    kesinlikle haklı. fırtınalı havada 140-160 km hız ile otobanda öyle manevralar yapmak zorunda kaldım ki hayret ettim...
    100 üzerinden 80 not verebilirim...

ama bu markayı nereden bulacaz
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    marka olarak bılmem ama ilk linkteki lastık yağmur lastiği asfaltta daha ıyı kullanılır diğeri toprak zemınde iyi olur asfaltta tutunması zor olabılır tabii kalite faktörüde var

Cevap veren herkese teşekkürler.

Aslında parasından çok ikinci lastiğin altında yazan "Asfalt veya bozuk yol;
    Zorlu yol şartlarında daima sportif sürüş." cümle benim aklımı çeldi. Bu konuda cahil olduğum için sanki 2. lastikteki dişli yapı bana daha güven verici geldi. Pirelli Sport Demon race tarzı bir lastik gibi sanki ?

Alıntı _OLD_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben EN 500 arka lastik olarak 2 senedir kullanıyorum.Firma için şüphe etmeyiniz.Şu an Goodyear tarafından satın alınmış olarak devam ediyor.
    Islak ve asfalt için 1.sıradaki uygundur.2.sıradaki arazi ağırlıklı,yani asfaltı tutan yüzeyi az.Yer tutuş kabiliyeti her lastiğin farklıdır,ayrıca her lastik her motora göre değildir.Bunun için öncelikle senin motorunun özelliklerine uyacağına emin ol.
    http://www.savatech.eu/index.php?Itemid=91

sitesinde 2. lastik için "Hem yol(on-road) hem de yol-dışı(off road) için tasarlanmıştır. Asfalt, yağmur,macadam(sanırım mıcırlı, taşlardan yapılan yol) ve yol-dışı için optimum gride sahiptir" yazıyor.
    İkisi de motor üzerindeki orjinal lastiklerle birebir ölçüde.

Motoru zaten yağışlı havalarda kullanmayacağım, hız da yaptığım söylenemez (şu ana kadar maks 100km/h) diğerinde bulunan off-road özelliği malum bozuk istanbul ve ufak kasaba yollarında işime daha çok yarayacakmış gibi geliyor.

O yüzden iki seçeneğe indirdim ya motorun üzerindeki orjinal lastiklerden devam:

Ya da Sava'nın 2. modeli:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Lastiği görmeden çok şey söylemek doğru değildir.
    Ben Sava'nın cross lastiklerini kullanıyorum,yoldışı performansı kesinlikle iyi,aşınması az.
    Bu lastikleri alacak olsam giderim görürüm,imal tarihine bakarım, tırnağımıbatırırım, sonra ipçiklerini çekerim uzamasına bakarım,buradan kauçuk oranını anlamaya çalışırım.E ben böyle biriyim eski usul lastik seçerim,lastik seçimimde pek hata ettiğim olmamıştır
    Pirelli ile aralarındaki 100 Tl lık farkı da dikkate alırım bu arada

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    cbf 250 ye dişli lastik takınca offroad yada buzuk yolda iyi performans verir diye bir sonuç olmaz , motorun yapılış amacı ve kullanım şekli vardır sonuçta .... sport demon ile cbf 250 den maximum verim alırsın ... gerisi senin bileceğin iş !!!!!

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    valla benim scooterde sava var , motor 2 sene bayiide yatmış

2 senedirde bende hala gidiyoz

ama lastiğin yanagındaki o şeylerin adı neydi onlar bile duruyor

iyi baktık
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    benim martian 150 scooterımda var 2 senedir trafikte yaz kış kullandığım hamuru ve kauçuğu yüksek olan bir lastik kesinlikle tavsiye ederim.
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Vespa gt200 orjinal olarak verilmişti.Arka 12.000km ön 28.000km gitti,viraj alımı güzeldi.
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiği görmeden çok şey söylemek doğru değildir.
    Ben Sava'nın cross lastiklerini kullanıyorum,yoldışı performansı kesinlikle iyi,aşınması az.
    Bu lastikleri alacak olsam giderim görürüm,imal tarihine bakarım, tırnağımıbatırırım, sonra ipçiklerini çekerim uzamasına bakarım,buradan kauçuk oranını anlamaya çalışırım.E ben böyle biriyim eski usul lastik seçerim,lastik seçimimde pek hata ettiğim olmamıştır
    Pirelli ile aralarındaki 100 Tl lık farkı da dikkate alırım bu arada
    İki markaya da bakacağım,gücüm yettiğince karşılaştırmaya çalışacağım iki satıcı da birbirine yakın zaten. Biri Barbaros, biri Fulya'da..

cbf 250 ye dişli lastik takınca offroad yada buzuk yolda iyi performans verir diye bir sonuç olmaz , motorun yapılış amacı ve kullanım şekli vardır sonuçta .... sport demon ile cbf 250 den maximum verim alırsın ... gerisi senin bileceğin iş !!!!!
    Haklısın tabii ki ama Sava'nın bahsettiğim lastiği de cross lastik değil. Yakından görmekte fayda var ama sitesinde verdiğim linkte yazdığı gibi yol lastiği fakat zorlu koşullar için de optimize edilmiş. Tabii ki sport demon'ın yüksek hız tutuş performansını vermez beklemiyorum zaten. Kaldı ki bu motora cross lastiği taksan da dediğin gibi motoru dağa taşa çıkarmazsın, sürüşü uygun olmaz.

Diğer tecrübelerini paylaşan arkadaşlara da teşekkürler

Bir de Pirelli veya Sava'yı uygun fiyata alabileceğim önerebileceğiniz bir yer var mı ?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    linkten baktım
    uygun ölçüler yok :(
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    pek şikayet edeni duymadım

Ben tercihimi Sava marka lastikten yana kullandım şimdilik gayet memnunum..

http://www.motosiklet.net/forum/1876302-post5.html

Motosikleti
    125 ZN
    Bende 125 cc lik scooter'ıma SAVA 3,5-10 lastik dün taktırdım.Taktırmadan önce yol tutuşunu bu kadar değişeceğini tahmin etmiyordum.Dün ilk taktırdığımda şansıma ilk test günüm çok yağmurlu bir havaya denk geldi.Gerçekten güzel bir performansı var arkadaşlar.Çok büyük paralar ödemeden yere daha iyi tutunmak istiyorsanız tavsiye ederim.

kubi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    1. seçenekteki lastiği 1 senedir kullanıyorum.
    kuru zeminde çok güzel ama ıslak zeminde jilet...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ben scooterimde sava nın 2. modelini kullanıyorum...5 ay falan oldu... Yol tutuşu mükemmel...Limitlerde yatmama rağmen en ufak bir kayma olmuyor... Yaşta daha denemedim ama asfalt için süper bir lastik....

Muadili lastiklerden daha ucuz...

Ben çok memnunum....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler