Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor kitledi,basına böle olay gelen var mi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    2 hafta önce 2006 model 10000 km de kanuni racer 200 aldim...ist dan bastım geldim ankaraya...2 haftada da 500-600 km yapmisimdır...
    bugun motoru çalistirdım 1-2 yere uğradım...2 saat içinde 2-3 deffa stop edip çalistirdım...ama aku bosaldigi icin ayak marsiyla çalistırdım....
    en son stop ettim 10 dak isimi halledip motorun basina geldim...motorla gittimde akuyu sarj etti...aku dolu bastıp tık tık ette cevirmedi...ayak marsina bastım oda kıpırdamıyor...ustune cıktım bastım ayağımla iyice vurdum yok bi turlu donmedi...motorun yagida tamam...
    motorun slunda krankı dönderen 15 lik vide var normalde onu istediğinkadar dönderirsin...bendeki 1 tur bile değil ceyrek tur dönuyo gene takılıyo...viteslerde sorun yok....her vitese geciyor....vurdurdum gene olmadı arbaya bağlayıp vurdurdum gene olmadı ...bende arabaya bağlayıp cekerek getirdim eve...ne yapacaz bakalım...kendim sökup halledecem artık...motorcudada çalistım zaten fazlasiyla bilgi becerim var...
    sizlerden istegim ilk defa racer motoru sökecem...bunun arızasi nerde olabilir....fazladan baska yerlerini sökmeyim...gerci icini acmadanda sorunun kaynaği bulunmaz ama basini böle olay gelen var mi acaba...
    sağlicakla kalın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    eksantrk sisteminde problem olabilir. zincirliyse zincir kopmuş ve subap açık kalmış olabilir. başkada aklıma motorun dönmemesi için bi sebep gelmiyo?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    krank kilitlemişte olabilir piston şişmişte olabilir...blok yarılacak...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksantrk sisteminde problem olabilir. zincirliyse zincir kopmuş ve subap açık kalmış olabilir. başkada aklıma motorun dönmemesi için bi sebep gelmiyo?
    subapları ekzantrik zinciri hareket ettirmiyor...ekzantrikler milli....ilk sökeceğim yer orasi zaten...karterde yokki alttan sökup iceri bakalım....

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    marş tak edip almıyo demişsin krankda dönmüyosa silindir kısmında sıkışma vardır işte inşla öyle olmaz masraf açar başına biraz
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krank kilitlemişte olabilir piston şişmişte olabilir...blok yarılacak...
    piston neden siser acaba...motoru sikistirmadımda...sanayinin icinde ekzoscu aradım...10-20 km hiz...
    bu arada bende SORGUN luyum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:55 ----------

Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş tak edip almıyo demişsin krankda dönmüyosa silindir kısmında sıkışma vardır işte inşla öyle olmaz masraf açar başına biraz
    mars çeviremiyor....ayak marsi aynen ceviremiyor...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:58 ----------

20-50 numara yağ kullanmamla alakası yoktur herhalde...bide motoru 2,5 gündür çalistırmadım boya isiyle uğrastım

Toqi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa - Resimdeki Srad 600 unutamadığım aşkım
    o sorunlar hararetten olabilir yağsızlıktan olabilir..Motor soğuduğunda kilitler çoğu zaman zaten..Vitesi en yükseğe al 5. vites galiba sende motoru iterek yürütmeyi dene pistonlar hareket etsin sonra çalıştırmayı dene gideceğin yerde tamirci olsun
    Tekerlekli sandalyede olsan yanında olurmuydu fiyakalı...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı Toqi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o sorunlar hararetten olabilir yağsızlıktan olabilir..Motor soğuduğunda kilitler çoğu zaman zaten..Vitesi en yükseğe al 5. vites galiba sende motoru iterek yürütmeyi dene pistonlar hareket etsin sonra çalıştırmayı dene gideceğin yerde tamirci olsun
    4-5 de vurdurmayi denedik olmadi...bmw 520 ile cektik...bi turlu olmadi...yağ tamam...20\50 no yağ vardi 1 haftadır...acaba yağlama sistemi arızalandıda yağ gelmediği icin mi oldu....dur ben ilk önce üst kapaği sökup subaplara bi bakayım...

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    ondaki motor sanırım caracal'da da kullanılıyor caracal başlığına bir sor istersen ayrıca bu sorun kronik br sorun mu? daha önce karşılaşan var mı? son olarak arkadaşım gelişmeleri buraya da aktarırsan sevinirim.

umarım hallolur, kolaylıklar dilerim.

Motosikleti
    Almak üzereyim (:
    arkadaşım, krank kırmışsındır.. yarım debriaj falan yaptıysan ondan olabilir yada hasarlıydı, 500km yol sonunda arıza verdi %99 sana maliyeti 500 lira civarında olucak ..
    [B][COLOR="Black"]onurKacar[/COLOR][/B]

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    racer'larda subap iteceği bulunuyor,
    yani egzantrık zıncırı yok,
    Çünki egzantrık yok,

sanırım yağ pompanda sıkıntı yaşandı ve motor soğuduktan sonra kilitledi,
    eğer 5 viteslede çalışmadı ise fena şişmiş olsa gerek,
    hayır hiçbir racerda bu şekil bir sıkıntı duymadım,

inş düşündüğünden fazla masraf çıkmaz,

ama kısaca 400 lıra cıvarı masraf çıkabilir,
    oda eğer yağsızlıktan dolayı GRANK'ta boşluk oluşmadıysa...
    orjinal segman piston silindiri 160 lira,
    3 ay önce değiştirdim kendi motorumun,

ama kesinlikle yağ pompanı kontrol ettır açıldıktan sonra,
    yoksa topladıktan sonra aynı şey ile karşılaşabilirsiniz...

Çok Geçmiş Olsun...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Problem piston silindir kapağını ezmiş de olabilir. Umarım blok çizilmemiştir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı onurKacar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım, krank kırmışsındır.. yarım debriaj falan yaptıysan ondan olabilir yada hasarlıydı, 500km yol sonunda arıza verdi %99 sana maliyeti 500 lira civarında olucak ..
    1100 km yaptım....ist oan aldım 10100 de suan 11190 da...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:18 ----------

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    racer'larda subap iteceği bulunuyor,
    yani egzantrık zıncırı yok,
    Çünki egzantrık yok,

sanırım yağ pompanda sıkıntı yaşandı ve motor soğuduktan sonra kilitledi,
    eğer 5 viteslede çalışmadı ise fena şişmiş olsa gerek,
    hayır hiçbir racerda bu şekil bir sıkıntı duymadım,

inş düşündüğünden fazla masraf çıkmaz,

ama kısaca 400 lıra cıvarı masraf çıkabilir,
    oda eğer yağsızlıktan dolayı GRANK'ta boşluk oluşmadıysa...
    orjinal segman piston silindiri 160 lira,
    3 ay önce değiştirdim kendi motorumun,

ama kesinlikle yağ pompanı kontrol ettır açıldıktan sonra,
    yoksa topladıktan sonra aynı şey ile karşılaşabilirsiniz...

Çok Geçmiş Olsun...
    suan akuyu 24 yaptım ve el marsina bastım...motor gıy gıy gay guy edyor...ama ayak marsi gene kitli halde...çalismıyor tabi...üst kapagi sökuyorum suan...

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    İyi geceler.
    Motoru önce kasadan komple ayırın. Önce debriyaj, marş motoru tertibatını kontrol etmelisiniz. Muhtemelen kırılan marş dişlisi yada ayak marşı dişlisi sıkışmış olabilir. Eğer bunda bir sorun yoksa motorun sadece üst kısmını sök. Çok basittir. Üst kapak çıktıktan sonra sıra ile ayrılırlar. Arızalanan parçaları belirle...Adana'dan size temin etmeye çalışayım. Tahminimce 100YTL gibi bir rakama çözülecektir iş...Sökmeden daha doğrusu görmeden bir şey söylemek zor ama. Takminimce şişme sıkışma değil. Bu motorlar çalışır vaziyette iken durup "ben oynamıyorum" diye sıkışmazlar. Muhtemelen marş esnasında basit bir şey kırılmış olabilir. Öncelikle onu kontrol etmelisin.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 city
    aynısı mı bilmem ama benim 150 lik scooter ın başına da aynı şey gelmişti.önce 2-3 gün ses geldi ki kranktan geliyomuş ha giderim ustaya ha giderim diye erteledim 3.günün sonunda yolda gderken tak diye bi ses geldi ve motor durdu aniden hız kesildi kenara çektim mecburen marşa bastım çalışmadı.ayak marşını denedim basamadım sıkışmış gibiydi.ustaya götürdüm motor kitlemiş dedi.motoru açtığında kayış kopmuş ve motora dolanıp kitlemişti sebebi de yağsız kalması ve krank da boşluk oluştuktan sonra krank milinin yerinden çıkıp kayışı koparması imiş.krank, mil, kayış falan değişmiş baya masraf açmıştı umarım seninki bu kadar kötü bir durum değildir.başına fazla masraf açmaz.geçmiş olsun...
    Even the english word "believe" also has a "lie" hidden in the middle...

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Karteri ikiye yarmadan sadece silindiri sökerek kontrol etmeniz iyi olur. Krank kısmı sağlamdır diye düşünüyorum. Eğer sebebi bu değilse motoru indirebilirsiniz.
    тнє ρσωєя σƒ ∂яєαмѕ... www.facebook.com/ugurbas

blackberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı Şeytan...
    Krank kitlemiş büyük ihtimalle.
    Durdurun Dünyayı İnecek VARRRRR!!!.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    racer 200
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler.
    Motoru önce kasadan komple ayırın. Önce debriyaj, marş motoru tertibatını kontrol etmelisiniz. Muhtemelen kırılan marş dişlisi yada ayak marşı dişlisi sıkışmış olabilir. Eğer bunda bir sorun yoksa motorun sadece üst kısmını sök. Çok basittir. Üst kapak çıktıktan sonra sıra ile ayrılırlar. Arızalanan parçaları belirle...Adana'dan size temin etmeye çalışayım. Tahminimce 100YTL gibi bir rakama çözülecektir iş...Sökmeden daha doğrusu görmeden bir şey söylemek zor ama. Takminimce şişme sıkışma değil. Bu motorlar çalışır vaziyette iken durup "ben oynamıyorum" diye sıkışmazlar. Muhtemelen marş esnasında basit bir şey kırılmış olabilir. Öncelikle onu kontrol etmelisin.
    debriyaj tarfi söktm...bisey yok...mars motru tarafinida söktum ordaki dislilerde sağlam...kırık cıkık yok...ust kapak söktum...2 subaplı old için 2 subapa ayrı ayrı hukmeden 2 mil var...subapları aldığımda birisi iceri kactı...digeri yerınde duruyor...içeri duseni gene aldim...suan piston ust kapağı aliyorum...asagğı dogru iniyoz bakalım...
    bide yağ süzgeçini söktüm...mercimek buyuklüğünde bi parca ve daha küçüm 4-5 parça vardı...bide statör tarafını sökecem...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:55 ----------

krankı ellede dönduremiyorum anahtarla yani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:57 ----------

2 subaplı old için 2 subapa ayrı ayrı hukmeden 2 mil var...subapları aldığımda birisi iceri kactı...digeri yerınde duruyor...içeri duseni gene aldim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:59 ----------

böle bisey var mi acaba...birisinin iceri dusmesi normal mi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:00 ----------

Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler.
    debriyaj tarını söktüm ama ayak mars dilisi daha icerde ona ulasmak için motorun yarılmasi lazim...diğer taraftada el mars dislileri var onlarda sorun yok...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:06 ----------

çay molasi bitti
    parçalamaya devam... [COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:07 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:58 ----------

sorunu hallettik arkadaslar...http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...i-bulundu.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:11 ----------

ilgilnip okuyan yardımcı olan herkese cok cok tesekkur ederım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler