Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bujide ateşleme var,motor çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkeze selamlar..
    Arora 125 manuel vites motorum 3 gündür çalısmıyor,buji ateşliyor ama motorda patlama olmuyor.Hava yapmıştır diyerekten bujiyi söktüm şırınga ile az miktarda pistonlara benzin damlattım ve bujiyi temizledim,motor gine çalışmadı.Kalbulatörde söküp temizledim,ama fayda etmedi.Tecrübeli arkadaşlar sizce neden olabilir,biri bana yardımcı olursa memlun olurum.. (Servis uzakta olduğu için götürmem zor oluyor)
    Yaman YİĞİT

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasıl oldu? motor uzun süredir yatıyormu?giderken birden stop mu etti?? bilgi verirsen daha iyi yardımcı olur.

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Merhaba Caner bey
    Motoru kullanıyordum ve yağı azalmıştı,yağ değiştirdim ve bir süre kullandım,ertesi gün motor çalışmadı.Yanlış yağ derseniz zannetmiyorum,yağcıya danısarak aldım yağı.Birde şunu farkettim,kalbulatörü temizledikten sonra deponun muslugunu acmama ragmen benzin kalbulatörün altındaki şamandıralı kücük kısma dolmuyor.
    Yaman YİĞİT

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    benzin gitmiyodur motora bu kadar basit(:
    benzin hortumunu kontrol et en basitinden mesela. daha teknik detayınıda bilmiyorum malesef
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Alıntı ar125-3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Caner bey
    Motoru kullanıyordum ve yağı azalmıştı,yağ değiştirdim ve bir süre kullandım,ertesi gün motor çalışmadı.Yanlış yağ derseniz zannetmiyorum,yağcıya danısarak aldım yağı.Birde şunu farkettim,kalbulatörü temizledikten sonra deponun muslugunu acmama ragmen benzin kalbulatörün altındaki şamandıralı kücük kısma dolmuyor.
    Çok affedersiniz. Hangi yağı satın aldınız?
    тнє ρσωєя σƒ ∂яєαмѕ... www.facebook.com/ugurbas

Alıntı Nipp10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok affedersiniz. Hangi yağı satın aldınız?
    Selam..
    Yağ markası elf'di,motorsiklet olanlar icindi.

Yaman YİĞİT

Nipp10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    91 Honda CG 125
    Supaplar da kaçıryor olabilir. Kompresyon var mı makinede? . Benzindek reçine kuruyup karbüratörün her yerini tıkayıp yapıştırabilir. Tinerle temizleyiniz. Aman ha O-ring lere tiner değdirmeyin.
    тнє ρσωєя σƒ ∂яєαмѕ... www.facebook.com/ugurbas

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Caner bey
    Karbüratöre giren emiş hortumu vardır onu ağzına al biraz em musluktan benzin akmaya başlayacaktır.
    Eğer yinede benzin gelmezse musluğu değiştir..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:21 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:20 PM ----------

Alıntı caner22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl oldu? motor uzun süredir yatıyormu?giderken birden stop mu etti?? bilgi verirsen daha iyi yardımcı olur.
    Caner bey benim motorda yolda yürürken birden arkası kayıyor o nedendir acaba
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

caner22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanlış hatırlamıyor isem 2 tane hortum olması lazım biri benzin iletir biri emiş yapar. emiş yapan hortum çatlamış veya kırılmıştır , benzin o yüzden gelmeye bilir.
    Ertuğrul 123 bunu beğendi.

Eger HErsey HaLa KOntroLündeYse YAVAS GidYoRRsUn

Alıntı caner22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış hatırlamıyor isem 2 tane hortum olması lazım biri benzin iletir biri emiş yapar. emiş yapan hortum çatlamış veya kırılmıştır , benzin o yüzden gelmeye bilir.
    Caner bey depodan kalbulatöre giren tek hortum var,sizin dediğiniz scooter tipli motorlarda öyle.Bugün motora tekrar baktım,motor benzini cekmiyor gibi geldi.Kalbulatörü actım benzin deposuna benzin koyup tekrar denedim gine çalışmadı.Ben söyle düşünüyorum,pistonların üstüne şırınga ile benzin boşalttım.Marşa bastığımda patlama olması gerekmiyormu motorda..?[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:17 PM ----------

Caner bey depodan kalbulatöre giren tek hortum var,sizin dediğiniz scooter tipli motorlarda öyle.Bugün motora tekrar baktım,motor benzini cekmiyor gibi geldi.Kalbulatörü actım benzin deposuna benzin koyup tekrar denedim gine çalışmadı.Ben söyle düşünüyorum,pistonların üstüne şırınga ile benzin boşalttım.Marşa bastığımda patlama olması gerekmiyormu motorda..?[COLOR="Silver"]
    Arkadaşlar bayadır motorla uğraştım,uğraşım sonuc vermeye başladı.Motor çalışacak gibi oluyor ama çalışmıyor,sizce neden olabilir..??
    Yaman YİĞİT

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Benzin otomatiğinden hortumu çıkar ağızınla çek karburatöre bağla.Sen şırıngayla ne kadar benzin koyuyorsun
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin otomatiğinden hortumu çıkar ağızınla çek karburatöre bağla.Sen şırıngayla ne kadar benzin koyuyorsun
    0.5 ml benzin koyuyorum,daha önce scooter motorumda aynı tekniği uyguluyordum çalısıyordu.Fakat bu vitesli nedense çalışmadı.. Hatta bujinin kafasına benzin damlatım taktım,gene çalışmadı.. :(
    Yaman YİĞİT

Motosikleti
    klr 600
    karbüratörün benzin tahliye vidasını aç bakalım benzin akacakmı bi anlayalım karbüratörde benzin varmı

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    arkadaşım motorunu yakından incelemek lazım... motora benzin gitmiyor olsa motora direk benzin verdiğinde patlama olurdu.. yüksek ısıya maruz kaldıysa sekman yapışmış olablilir.. veya motorun sentesi kaçmış ıolabilir.. yani incelemek lazım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    İyi geceler.
    Ateşleme kontrolünü şayet kendi üzerindeki bujiyi söküp, buji kablosunu taktıktan sonra, buji ucunu gövdeye yaklaştırarak marşa bastıysanız, bu esnada buji ucundan spark çıkışı gördüyseniz elektrik sisteminiz sağlam demektir. Aksi taktirde bujiyi kontrol ettirmeniz gerekli.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler.
    Ateşleme kontrolünü şayet kendi üzerindeki bujiyi söküp, buji kablosunu taktıktan sonra, buji ucunu gövdeye yaklaştırarak marşa bastıysanız, bu esnada buji ucundan spark çıkışı gördüyseniz elektrik sisteminiz sağlam demektir. Aksi taktirde bujiyi kontrol ettirmeniz gerekli.
    Dediğiniz gibi yaptım,evet ateşleme yapıyor.Bujinin ucundaki kıvılcımı görüyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:48 ----------

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım motorunu yakından incelemek lazım... motora benzin gitmiyor olsa motora direk benzin verdiğinde patlama olurdu.. yüksek ısıya maruz kaldıysa sekman yapışmış olablilir.. veya motorun sentesi kaçmış ıolabilir.. yani incelemek lazım...
    Bazen şırınga ile çok benzin bastığımda patlama oldu eksozdan ses cıktı,ama sorun yaşatmadı.Birde motorun sentesi derken onu anlamadım.?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:50 ----------

Alıntı moto-x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratörün benzin tahliye vidasını aç bakalım benzin akacakmı bi anlayalım karbüratörde benzin varmı
    Evet benzin var,akıyor o vanayı acınca..
    Yaman YİĞİT

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler