Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bws ile ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI
    nightdrive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya arkadaşlar bana bws için turbo lazım var biyerlerde var olduğunu biliyorum ancak bulamıyorum ayrıca bws ile iligi performans tunin olaylarını bilen aşan varsa yardımlarını beklerim

herkese teşekkürler

msn: irccan07@hotmail.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ya kimse bilmiyormu olayı ?

yada performans tuning olayını?

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    bws iki zamanlı bir motor. Bu motora turbo arıyorsun. Hacim olarak düşük olan bu motora ancak uygun büyüklükte turbo'nun hesaplanıp üretilmesi gerekiyor. Hissedilir bir güç içinde yüksek basınç uygulanmalı. yüksek basınç içinde başta silindir kapağı olmak üzere, contası, piston, biyel, turbo yağlaması için yağ pompası değişimi (basınç arttırımı) yoksa eklenmesi, yağ soğutucu, yeni egzoz manifoldu, turbo basıncı altında ezilecek olan karbüratörün çalışması için benzin regülatörü gibi parçaalrın değişmesi, hazırlanması ve takılması gerek.

Yaptığım google aramalarında böyle bir çalışmaya rastlamadım. Sadece hacim arttırma kitleri, egzoz gibi performans kitleri var.

Size ancak bu kadar yardımcı olabilirim.

Görüşmek üzere.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

mehmethan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    bws nin turbosu ateş olsa cürmü kadar yer yakar.
    "turboyu kapat kit"
    sen makinanın dediği değişiklikleri yaparsan iki bws parası ödersin herhalde

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    ya motor 85-90km yapıyo...çok bağırıyo.bide buna turboyu düşünemiyorum

Motosikleti
    150 T
    zahmetsizce runner sahibi olmanı tavsiye ederim

benim için para sorun değil sadece yürüsün yeterli ayrıca tubo kit için değişikler gerekli biliyorum ama hepsi içi kafamı yordum ha turbonun alternatifi var diyorsanız hepinizin fikrine açığım....

dediğim gibi para sorunum yok tabi araba alırsam motoru garaja atmak gerekir

zahmet etmeyide çok isterim kendi yaptığın motorla çuf çuf layarak kral bi arabayı geçiyorsun o zevk insana yeterli ztn

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    nightdrive senin için para sorun değilse hiç bukadar zahmete girme aş bir adet 250 cc lik cruiser keyfine bak
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

sn MOTOR önceki posttada dediğim gibi zahmet etmek istiyorum yani motor ufak ama başardığı iş büyük olucak

şimdi bi speedfight 2 peşindeyim yakında kokusunu alırsınız

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    Alıntı nightdrive adlı üyeden alıntı
    sn MOTOR önceki posttada dediğim gibi zahmet etmek istiyorum yani motor ufak ama başardığı iş büyük olucak

şimdi bi speedfight 2 peşindeyim yakında kokusunu alırsınız
    dostum ne kadar zahmet edersen et.BWS den istediğin verimi alamazsın,motorun hacmi+yapısı müsait değil.Başardığı iş büyük olsun derken kastin akselerasyon vs ise.Piston,silindir,krank mili,varyator,debriyaj,karbüratör,hava filitresi,CDI ünitesi,jantları yada lastikleri değişirsen birşey diyemem ama tüm bunları yapsan bile emin ol bir typhoon 125 yada aprilia sr 125-150 yada gilera runner 180 sp yada skipper 150 2t yanından daima geçecektir.Sanırım arkadaşlar da bunları anlatmak istemiş sana.Ben bws'mi bu yüzden sattım zira .performans tuning yapmadım ama ellemediğim yeri kalmadı.Gün içinde birkaç kere sekman atar,silindir değişir olmuştum felanca rampayı niye çıkmıyo,o arabayı niye sollayamadım diye.

İstersen 1 adet silindir,krank mili + ıvır zıvırı mevcut hala.arıza yapmayan yeri yoktu.motorun içi dizilişi kafamda hala.Sen her yerini mükemmel yapsan bile altını biryere vursan yağ pompasının levyesi kırılıyo ve yağ yetiştiremiyor devre göre gitti silindir piston.Devamlı debriyaj balata bitirir,marş dişlisi sorun çıkarır.egzos tıkanır,soğukta almaz,filitre kirlenir,arka göbek bilya bozar,arka amortisör patlar.Belki benimki eskiydi şansıma 0 almamıştım ama emin ol bi daha kapıma sokmam.Şu anda çin malına biniyorum ve şükrediyorum böyle bir motor ürettikleri için.
    gaza gelme;kaza gelmesin

o zaman çok uğraşırım doğru dediklerinize kısmen katılıyorum...

peki o zaman speedfight 2 hakkında ne önerirsin yani burada bitane var ucuz adam neredeyse bedavaya vericek (200-300 YTL) aslında ilk istediğim oydu ama nasıl olduysa bws aldık
    aleti yeniden diriltmek lazım ama peugeot parçalarının çok tutacağını biliyorum sence uğraşmalımıyım? yada ucuz parça nasıl temin ederim?
    adam hor kullanmış sonrada kenara koyuvermiş...

ama inan bana alet ölü haliyle bile bi yer yakacakmış gibi duruyor

motorinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 RS
    bence ayağını yerden kesicek hale getir ve sat.Parçaları BWS'nin de bayağı pahallı.Peugeot için bişey diyemem ama çok temizleri 2 mil. civarı,ben ön düzenlerini beğenmiyorum.Bu işlere meraklı isen en uygun motor gilera runner.Sonraki de aprilia SR 150 derim ama Piaggio Skipper 150 2t de parça bakımından sıkıntı çekmezsin.Aprilia Yamaha ile aynı motorları kullanıyor bazen.Örnek Aprilia Leonardo 250 , Yamaha Majesty 250 ya da senin BWS ye parça aramak için Minarelli vertical diye arıyacaksın.MBK, İTALJET te aynı motoru (minarelli) kullanmıştır.İtalyan orjini bir motordur nette muhtelif performans kitleri mevcut örn: Polini silindir kit=125 cc,Malossi variator kit,Çeşitli büyük çap karbüratör ve karbon emiş diyaframları, devre göre dijital avans veren CDI sistemleri,hava filitreleri ve en önemlisi egzos çeşitleri mevcut.Kolay işler değil bunlar bilen birilerine danışmak gerekiyor ya da yapılmış almalısın.
    Ben zoru başarmak istiyorum demişsin.
    Zor=para+zaman+bilgi
    Kolay gelsin.....
    gaza gelme;kaza gelmesin

Zor=para+zaman+bilgi

param var zamanım var bilgiyide topluyorum

bişey sorayım
    speedfight ile uğraşayımmı? yada ucuz parça nerelerden temin edebilirim?

aslında bws yi satmayı düşünürsem bu dediğin motorlardan birini almayı düşünüyorum yani düşündürdün

teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler