Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motorun aşırı ısınması ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun yagını 1000 km de bır degıstır
    Yok her sabah ve akşam değiştirsin, 1000 km az gelir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok her sabah ve akşam değiştirsin, 1000 km az gelir
    Her 250 km değişse fena olmaz
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Arkadaşlar bende Kuba 150-25 motor kullanıyorummotor hhenüz 550 km de dun subap ayarı yaptırdım daha önceden bukadar ısınıyormuydu bilmiyorum 1.5 km de motorun egzoz bağlantı yerlerine el degmiyor ce motoru stop edince cıtırtlar geliyor egzosttan yağı değişmeli250 km oldu sizce normalmi cçok ısnması not: subap ayarı yapnca performans sanki arttı gibi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı nebi64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende Kuba 150-25 motor kullanıyorummotor hhenüz 550 km de dun subap ayarı yaptırdım daha önceden bukadar ısınıyormuydu bilmiyorum 1.5 km de motorun egzoz bağlantı yerlerine el degmiyor ce motoru stop edince cıtırtlar geliyor egzosttan yağı değişmeli250 km oldu sizce normalmi cçok ısnması not: subap ayarı yapnca performans sanki arttı gibi.
    Malum hava sıcak motorun ısınması normal motor yaktığı benzini egzos yardımıyla dışarı atıyor haliyle egzosta ısınır 550 km de motora subap ayarı yaptırmanız ilginç

Subaptan ses geliyordu servise görürdüm subaplar gevşek dedi usta ses kesildi ama çok kısa mesafede bu kadar ısınması fazla geldi bana

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000-2500kmye kadar sorun yapmaz yağ filtresi var.Yağını kontrol.O kadar kullanıldıktan sonra hiç bir havasoğutmalı motorun bloğuna el sürülmez
    yağ filtesi olunca yağ eskimiyor mu ? o motorun alacagı yaş 1.3 lt yı gecmez 30 km lik geziyi nasıl yaptıgına baglı .

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

Sen öyle yap o zaman , senin gibi çok bilmişler servise çok geliyor . Usta bu motordan ses geliyor diye motor indi mi ne olmuş usta , KAÇ PARA TUTAR USTA , ağlayın durun . 1 lt yağın ömrü 1000 km dir . Siz o üzerinde yazan rakamlara bakın siz , zaten size 1 e 1 piste çıkan motorların yağını veriyorlar .

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:58 ----------

Sübapları sıkı yapmışsa , hem ses kesilir hem yakıt artar hem çok ısınır
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Pessimistyle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki kle 500
    motor birkaç kez aşırı hararet gördüyse eğer contaları yakar, demir demire sürter, alt-üst kapak arasından yağ sızdırır. bu dediklerim eğer bir kere olduysa her çalıştırmada motor çok ısınır, kapak açılıp contaların değişmesi gerekir. o şekilde kullanmak zorundaysanız motoru soğuk tutmaya çalışarak sürün, yokuşta debriyaj çekin, düşük devirde rüzgar yedirmeye çalışın.

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alindan olcen elektronik tetmometre var bende olcup sonuclari yazarim senin kinle katsilastirirsin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler