Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cup mu scooter mi ¿¿¿

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tiger 250
    arkadaşlar 2-3 haftaya kadar motor alacağım. Ben scooter alacaktım, babama cup daha iyi demişler daha az yakar fln. Şu an kararsızım acaba 4 vitesli yarı otomatik mi (100 cc) yoksa scooter mi (150 cc) vergisi önemli değil , hızda önemli değil hız tutkunu değilim
    ::shake2::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    3600 km yol gittim motor banamısın demedi..
    gerisini sen düşün..
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    Tiger 250
    scootermi senin motor

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    mondial 100 kh
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle cup daha iyi tekerlehi büyük olduhu için çukurları daha rahat geçersin benzini scooterdan daha az yakar büyük motorlara daha kolay alışırsın

Motosikleti
    Tiger 250
    motoru alınca modifiye yapmak istiyorum beyaz far , neon , şekil... cup lar pek uygun olmaz gibime geliyor. Ama son noktayı şu sorum koyar; 150 cc bir scooterin 1 yılda ne kadar vergisi masrafı fln çıkar ?¿?

büyük motorlara alışma söz konusu değil 3 yıldır yaz ayları lokantada çalışıyorum oranın yamaha 125 cc 5 viteslileri var onları kullanıyorum. Kavrama kolu olsa sormadan cup alırımda kullanmadığım için nsl bişi olduğunu pek bilmiyorum

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    mondial 150 KN al . cup mu scooter mi kafa yormaya gerek yok..

git 150 KN al derim ben..senin soruna gelinceee..

cup lar ara hızlanmalarda scooter dan daha iyi.. (bende scooter var..)

top speedleri hemen hemen aynı olabilir ama ara hızlanmada cup önde..

yokuş çıkarken cup lar vites küçültüp uzadıgı zaman ben arkalarından bakıyorum

ama cup da bir süre sonra yetmemeye başlar..keşke normal vitesli alsaydım dersin..

scooter de aynı şekilde..CUP a 1750 verecegine 2000 e 150 KN al..

ben geçen sezon 125 cc scooter aldım..ve şuan diyorum ki keşke 150 KN alsaydım..

mondial 150 kn drag şampiyonudur..

scooter alacaksanda 151 RS den şaşma..

Alıntı EtHeM46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru alınca modifiye yapmak istiyorum beyaz far , neon , şekil... cup lar pek uygun olmaz gibime geliyor. Ama son noktayı şu sorum koyar; 150 cc bir scooterin 1 yılda ne kadar vergisi masrafı fln çıkar ?¿?

büyük motorlara alışma söz konusu değil 3 yıldır yaz ayları lokantada çalışıyorum oranın yamaha 125 cc 5 viteslileri var onları kullanıyorum. Kavrama kolu olsa sormadan cup alırımda kullanmadığım için nsl bişi olduğunu pek bilmiyorum
    yamaha 125 cc derken sanırım YBR den bahsediyorsun..

yanii ybr tadını almış bi insansın.. vee CUP almakdan bahsediyorsun..

tek kelimeyle şunu söleye bilirim..pişman olman bir hafta sürmeez..

benimkide sürmedii..scooter bi hafta bindim..kafamda YBR_CBR ler dolaşmaya başladı..

ama yapacak bişey yoktu fatura kesilmiş plaka çıkmıştı...

sende pişman olma..YBR kullanmış adamsın..napacan CUP scooter...

alabiliyosan YBR al..alamıyorsan 150KN al derim ben..

diyeceksinkii "yaa şimdilik CUP bana yeter" şimdilik dediğin zaman çok kısa...

ilk günlerde heycandan sevinç den bişiy hissetmessin ama 1 hafta bindin mi

motor gitmez gibi olur..keşke keşke demeye başlarsın..
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Motosikleti
    Tiger 250
    yorumlar için sağolun vergiside fazla değilmiş,Scotter alacam. 150 cc şimdilik bana yeter.Ehliyet olsa kesinlikle yamaha ybr125 alırdım. Allahtanki büyük bi şehirde değilim yakalanınca polise ne isim nede başka bişi vermiyorum oda alıp götürüyor. Sonra kuzenime haber veriyorum gidip alıyor sadece çekici parası ödüyor ehliyeti alıyım yamaha ve hondadan şaşmam viteslinin tadını hiçbir motor vermiyor

Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    yorumlar için sağolun vergiside fazla değilmiş,Scotter alacam. 150 cc şimdilik bana yeter.Ehliyet olsa kesinlikle yamaha ybr125 alırdım. Allahtanki büyük bi şehirde değilim yakalanınca polise ne isim nede başka bişi vermiyorum oda alıp götürüyor. Sonra kuzenime haber veriyorum gidip alıyor sadece çekici parası ödüyor ehliyeti alıyım yamaha ve hondadan şaşmam viteslinin tadını hiçbir motor vermiyor
    kardeşim canım benim..trafik çevirdiği zaman ehliyetin yoksa

motorun scooter miş hayabusa ymış önemli değil..

YBR den inip scooter e binceksen ben sana bişi demicen artıkın..

madem scooter alcan..MONDİAL 151 RS al..digerlerini salla..

sakın 125 lik daha az yakar gibi düz mantık bi düşünceyle 125 lik felan alma..

ikiside aynı yakar..hatta 150 lik daha az yakar..nedeni ni anlatmak uzaun sürer..

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    yıllık 64 tl vergi...
    güzel bir hobi için deger diye düşünüyorum.
    sende bi ybr düşün bence pişman olmamak için

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Her yönden cup daha avantajlıdır dostum.

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    herkizin kullanma zevki başkadır benimki naked
    mobilyette + panter 105+ asya motor150 +yamaha YBR125 opel astra ford fokus inşallah cbr 250 yamahasülo

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Şehir içi rahatlık scooter vites atma derdi olmağında çok rahat kullanımı.Cuplar ise birazcık daha uzun yola hitap ediyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    ybr diyorum
    mobilyette + panter 105+ asya motor150 +yamaha YBR125 opel astra ford fokus inşallah cbr 250 yamahasülo

Motosikleti
    Tiger 250
    ya vites atma sorunu diye birşey yok. Acemi bir sürücü için olabilir ama vitese alışkın biri için sorun yok. Scooter almamın sebebi bütçe 2. ellere güven olmuyor temiz bulamıyorum. O yüzden 150 cc bir scooter alacam tabiki yamaha ybr125 in tadını vermez ama pilakasız dolaşıpta 2 günde bir motor yakalatamam.
    Bizim burada pilakan var mı tamam abi ne yapıyorsan yap tabi arada sırada çevirme olur. Ama pilakan yok emniyet polisi yine durduruyor. şurada 7 ay kalmış temizce kullanır ehliyeti alır hemen ybr

peki bişey daha soracam :
    xenon far değilde beyaz fark taktıracam , en düşük kaç lira olur bu farlar + neonda taktıracam bunlar için ayrı bir akümü gerekir acaba

Motosikleti
    keeway superlight 150
    yaw siyahtan bi ukh çek altına tamamdıııııır

Motosikleti
    Motoran Torro 100 Cup
    cup model motosiklet ekonoomik ve en az sorun çıkaran motosiklet tipleridir.İnan saglam bi cup a binsen hoşuna gider.Vites mantıgı çok kolay zaten eğer cup'ta tercih kılarsan hiç çinçançonlara bulaşma bende war bitane ugrasıom bazen ama şikayetçi degilim ama direkt hondanın innova modelini al derim.hem 125 cc hem cup hem ekonomik
    farklı renk seçenekleri war siyahı çok güzel duruyor
    [B]l Bakmayın Suskunluğum Efendiligimdendir. Bayrağıma Vatanıma Ezanıma Dil Uzatanın Kulağına Selasını Okurum l[/B]
    [B]K[/B]aza [B]A[/B]nında [B]S[/B]eni [B]K[/B]orur...

Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    ya vites atma sorunu diye birşey yok. Acemi bir sürücü için olabilir ama vitese alışkın biri için sorun yok. Scooter almamın sebebi bütçe 2. ellere güven olmuyor temiz bulamıyorum. O yüzden 150 cc bir scooter alacam tabiki yamaha ybr125 in tadını vermez ama pilakasız dolaşıpta 2 günde bir motor yakalatamam.
    Bizim burada pilakan var mı tamam abi ne yapıyorsan yap tabi arada sırada çevirme olur. Ama pilakan yok emniyet polisi yine durduruyor. şurada 7 ay kalmış temizce kullanır ehliyeti alır hemen ybr

peki bişey daha soracam :
    xenon far değilde beyaz fark taktıracam , en düşük kaç lira olur bu farlar + neonda taktıracam bunlar için ayrı bir akümü gerekir acaba
    xenonların fiyatlarını parçacıya sor..nası takılacagını elektirikçiye..

2000 TL ye 0 km scooter alcagına 2000 TL ye o km 150 KN al..

illede scooter ise

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

bunlara bak..

Motosikleti
    Tiger 250
    2000 lira değilki alacağım scooter bana 1 yıl temiz dayansın yeter adam 1500 anahtar teslimi dedi 2000 liraya alacamda pilakaymış ohooo babem eklmiyor kendi paramla alacam o yüzden scooter

Birader ben sana 100 kh öneririm neden dersen?
    1. Az yakar 150 cc scooterın hemen hemen yarısı kadar
    2. Vergi derdi yokkk
    3. yokkuşlarda aragaz cekme sıkıntısı felan yokkk

Ama bu zevk meselesi illa scooter istiyosan by_001 dedigi gibi 151 RS DEN BAŞKASINA BAKMA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)