Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor kesiklik yapıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

slm arkadaşlar bende ramzey 125_8 A sport motorsiklet var 3. 4. 5. viteslerde yarım gaz giderken iyi ama tam gaz yaptımmı motor yığılıyor yekiniyor kesiklik yapıyor bu sorunu bir türlü çözemedim sorun hava filtresindemi yoksa karbürötör yada bujidemi bana yardımcı olursanız çok sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    thecoolzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    jigle açık kalmış olmasın

en basitten başlamak gerk.

yok jigle açık değil başka bi sorun var

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    bujilerde sorun olması halinde sadece yüksek gazda değil yarım gazda da problem yaşatır bujiye giden elektrik miktarı da yüksek devirde yetersiz kalıyor olabilir bir başka etken de karbüratör burdan ne yazsak boş bence bir ustaya göstermen daha yararlı olacaktır.

Motosikleti
    bianchi falcon 125 cc'cik
    karbütarör temizlettir..Manifoltta kesiklik olabilir..
    **Bianchi falcon 125cc-Yamaha ybr125-Honda nx4 falcon-cbf 250-honda cg es-suzuki an 125-kymco agility-kymco activ 110-tw shenke 150-honda cbf150** \\@2007-2010

Motosikleti
    BMW R 50 Alacağım inşallah....
    Arkadaşım motor gaz yemiyorsa karbüratörde sorun var demektir. Ve B u sorun sadece 3-4-5 vetesde yapmaz 1, ve 2 vitesdede tam gaz verdiğin zmn gaz yemez karbüratörde ise sorun.
    çirkin kadın vardır. midesiz erkek çoktur.. Votkanın bir suçu yoktur.

fullthrottle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 650 Executive / Snow Owl
    hava filtresi de etkiler tabi.. yerinde mi? olmasi gereken mi? yani yigilma diyorsun, kastettigin cekisten dusme ise ilk aklima gelen hava filtresi oluyo hep..
    Wildgoose Rider - Transalp 650

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Alıntı mahoni0015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bende 125_8 A sport motorsiklet var 3. 4. 5. viteslerde yarım gaz giderken iyi ama tam gaz yaptımmı motor yığılıyor yekiniyor kesiklik yapıyor bu sorunu bir türlü çözemedim sorun hava filtresindemi yoksa karbürötör yada bujidemi bana yardımcı olursanız çok sevinirim
    Bugun bendede aynısı oldu pappaapapa derken motor boom oldu...
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    125 kt gerisi hikaye
    arkadaşlar benim motorda seyir halindeyken tekliyor sanki nedendirr hava ayarından olabilirmi

yok hava filtresi yerinde acaba karbüratöre hava gitmiyormu diye söküp öyle denedim bu sefer daha kötü oldu motor hiç gitmedi hava ayarı çok güzel orda sorun yok ben karbüratörden şüpheleniyorum yarı gaz giderken iyi ama gazı kökledimmi motor yığılıyor yekiniyor manifot kesikliği nasıl bişey bilmiyorum beni aydınlatırsanız sevinirim arkadaşlar kafayı yicem ya motor gitmiyor.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    aynı olay bizim 150 cc seyhanda vardı bujiyi degiştirip iyneyi bi kademe geri çektim fişek oldu mübarek şimdilik çözüldü ama benzin olayı ne olur görecez...
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    bana da sorun bi tıkanıklık olsa 1 2 de de yapar gibi geliyo.Max çekiş serilik zorlanma bu iki viteste oluyo.Olcak olsa en cok bunlarda belli eder iştahsızlığını.Yanılıyosam soyleyin hava filtresi gibi basit bir sorun değil bana gore

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    alt viteslerde sorun yoksa üst vites ve gazlamalarda daha çok benzin hava karışımına ihtiyacı oluyor motorun bunlardan birisi eksik tıkalı veya az geliyorsa muhtemelen sebep bunlardan birisidir yani hava filtren temizmi, karbüratör ayarın nasıl, bujiden olabilir, başka benzin kanalları nasıl, filtresi v.s ve benzeri şeyler kardeş bakman lazım hepsine tek tek benim tahminim karbüratör karışımın veya hava filtren pis gibi

hava filtresini sabunlu suyla yıkadım kuruttum taktım aynı, karbüratörü temizlettim yeni buji taktım siboplara baktırdım aynı, ön tekere 28 arkaya 32 hava bastım aynı, 90 km gecmiyor az bişey yekinme yapıyor napim?

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    ya karbiratörün hava ayar vidası var onumu bozdun naptın düşük rolantide düzenli çalışıyomu, manifolt denilen yer karbiratörle motor blogu arasındaki plastik aksam onda delik flnmı var acaba hortumlara iyice bakmak lazım söküp benzin aldıktan sonra falanmı oldu yoksa?

Motosikleti
    bianchi falcon 125 cc'cik
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alt viteslerde sorun yoksa üst vites ve gazlamalarda daha çok benzin hava karışımına ihtiyacı oluyor motorun bunlardan birisi eksik tıkalı veya az geliyorsa muhtemelen sebep bunlardan birisidir yani hava filtren temizmi, karbüratör ayarın nasıl, bujiden olabilir, başka benzin kanalları nasıl, filtresi v.s ve benzeri şeyler kardeş bakman lazım hepsine tek tek benim tahminim karbüratör karışımın veya hava filtren pis gibi
    benzin musluğu vs. hani belki olabilir..alakasız ama..
    **Bianchi falcon 125cc-Yamaha ybr125-Honda nx4 falcon-cbf 250-honda cg es-suzuki an 125-kymco agility-kymco activ 110-tw shenke 150-honda cbf150** \\@2007-2010

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı frantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin musluğu vs. hani belki olabilir..alakasız ama..
    kardeş dediğim gibi bakmak lazım belki elektrik sistemindede sorun vardır bilemiyorum ama ihtimalleri yazıyoruz motorunu ısıtıp farını aç parlama varmı yada gaz verince aşırı far ışığında çoğalıp azalma varmı benimde akü bitmişti baya zayıflamıştı uzun süre kullandım farı baya etkiliyordu gaz verince voltaj artıyor gazı düşürünce far sönüyordu en son kontak yandı büyük ihtimalle sebebi akü oldu tam emin olamasamda öyle düşünüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)