Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çinli motor km fazla göstermesini ayarlama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    roadstar 250 (cok guzel ya)
    bune ya foruma uyelik alınırken ufakbi iq testide koysunlarda bos kalabalık toplanmasın bari.. ne yaptı adam düz kontak yapmayımı ögrettide ustune yuruyosunuz boyle düzgün calısmayan bir motor parcasını tamir etmiş işte daha ötesimi var bide gelip burda bizimle paylasmış... orda yazılanlardan anlam cıkartabilmek cok zor olmasa gerek
    [COLOR="Red"][B]
    Önce Topraktım Simdi Agaç OLdum.
    Derya DenizLer Gibi DaLgaLandım Simdi DuruLdum.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    walla annayamadım gıttı galıba arkadas scooterlar 100le gıdeken 120 gosterıo dıe gostergeyı duzeltmıs yanı normalde scooterla 120km gıbı bır hız gosterırken yanından 90la araba gecıo arkadasta bunu duzeltmıs neden herkez vurun dıo annamıyorum okuyup anlamadıysanız anlamadık dıın + arkadas km saatını 5000kmden 3000kmye sarıldıgını ogretse nolcak bunu bılmeyen varsa ben yuh derım herkez bılıyo bunu satarken kmsı fazla olan butun motorlarda yapıyo bunu lutfen arkadaslar burası forum sıtesı kavga sıtesı degıl adam teker yapar neden yaptın bıse paylasır neden paylastın ee ozaman gelelm forum sıtesıne bakalım öle boş boş !!!!!!!!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Leike gitti kaldık kawaya
    ya bu forum bi acayip olmaya başladı.

ygr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 2008
    sanayi sitelerinde bile KİLOMETRECİ var ve adı da bu.tabelasına da yazmıs..
    yani neymiş: araç alırken iyi niyet tedbire mani olmasınmış di mi?
    kaldıki adamın bahsettiğinin üç kagıtla alakası yok,hızı fazla gösteriyor diyor,yayı gerdim diyor denicem bakalım duzelcek mı diyor

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karşı tarafı enayi görmekten başka bir şey değil senin yaptığın kendini çok akıllı zannediyorsunuz ama o tufaya insallah sen düşmessin.

bazı arkadaşlar durumu hala anlayamadı...

başlık tam traji komediye dönüştü yahu...

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    [QUOTE=asfalt meleği;1504973]yaptıracak haysiyeti düşükler yine on lira bir ustaya verip yaptırıyor her şekilde arkadaşım.. motosikleti alırken zaten azıcık anlayan adam km göstergesine ilk önce bakmaz..

Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çalışmayan toplam km saatini nasıl tamir ettiğinden bahsetmiş diyelim...

buna tenezzül edecek adam her halikarda sanayide yaptırıyor ki zaten..

hayal kurmak... arkadaşım..
    birisine arsızmış gibi davranma hakkı kimsede yok.. yani anlayamıyorum gerçekten.. şurada kaç kişi lastik değiştirmeyi, ampül değiştirmeyi, sis farı takmayı, motor ayarı yapmayı, karbüratör ayarı yapmayı yada temizlemeyi anlatmış?.. yok...

adam forma giriyor ilk gün merhaba, ikiinci gün hangi çinliyle türkiye turu yapılır, bir hafta sonra hangi kask diye başlıyor... bu dar alandada devam ediyor konular. biri çıkıp bir şey tamir etmeyi anlatınca durrr........

o zaman problemo... neden kötü fikirlilere örnek oluyorsun.. iyide o kötü fikirliler zaten bunu çoktan çözmüş ki.. adam motosiklet çalmayı anlatmıyor ya..

adamın üniversite ve lise öğretiminin konusu bu.. mesleği bu.. adam tabi tamiratı anlatacak..
    Arkadaşım sen bazı şeyleri anlamak istemiyorsun galiba ! Arkadaşın konu başlığında belirttiği konu yani km. gösterge tamirinin yapını göstermesine birşey demiyorum. Elbetteki çok güzel bir paylaşım. Km. tamirinin yanında ekstradan km 0'lamayıda göstermiş. Ben bunun dogru olmadıgını savunuyorum. Hala çıkmış felsefe yapıyorsun, savunuyorsun. Sana göre dogruysa bu davranış, bana göre yanlış ! Var mı ötesi ? Bu benim görüşümdür. Anlıyorum sevdiğin, saydıgın bir arkadasın bu konuda saygı gosteriyorum fakat mevzu gereğinden fazla uzamaya başladı. O tür bir örnekte bulunması insanları o yöne teşvik edebilir ! Ben bunu soyluyorum.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı halilihsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşı tarafı enayi görmekten başka bir şey değil senin yaptığın kendini çok akıllı zannediyorsunuz ama o tufaya insallah sen düşmessin.
    şakamı yapıyosunuz ya

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Yahu arkadaşlar....

vurun abalıya gibi olmuş. anlayan da yazmış anlamayan da..
    axoyum un kendisi dürüstlüğü ve elinin işe yatkınlığı ile ünlü bir arkadaşımızdı üniversitede. hala da öyledir.
    kusura bakmayın ama asıp kesenler tanısa çoktan susarlardı..

ki herşeden önce adam, toplam km saati nasıl düşürülür diye başlık açmamış.. dikkatli okunsa herkes anlayacak adam burada hatalı hız km göstergesini düzeltmekten bahsediyor.. km sıfırlamaktan bahsetmiyor.

okuyan herkes yazmış okuduğunu anlamadan.. lütfen dikkatle tekrar okuyun ilk konu mesajını.. sonra da ben ne yazmışım diye sorun kendi kendinize..

gidip de çalışmayan toplam km saatini nasıl tamir ettiğinden bahsetmemiş değil mi? adam motor hocası.. mekanik uzman.. adı değil yani yetisi bilgisi bu adamın.. elbette yaptığını paylaşacak. forumda ampül değiştiremeyecek kaç arkadaşımız vardır allah bilir..

merak etme buna tenezzül edecek biri değil.. 10 lira için kendine küfrettirecek çok kişi olabilir ama axoyum onlardan biri değil..

deli mavi neyin hilesini öğrendin? hatalı hız göstergesini düzeltmenin neresi hile? okuduğunu mu anlamadın yoksa?

ne herkesin yapması gereken bir şey arkadaşım. şu yazdığınız yazıdaki suçlayıcılığa bir bak. iki dakkada adama hırsız arsız sıfatını yakıştırmaya kalktın. kendin önce okumayı bir sök. ondan sonra arsız konusunu tartışırız..

ne yazık ki ğülkemizde okuduğunu anlayabilmek de bir sanat olmaya başladı..
    yazacaklarımı yazmışsın , okumadan anlamadan yorum yapıyorsunuz arkadaşlar . . . adamı konu actıgına pişman ettiniz
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

tamam herşey geçicek takma kafaya
    Alıntı halilihsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [b][b][color=#33FF00]Moto[/color] [color=#FFFFFF]Guzzi'[/color][/b][color=#FF0000]liyim[/color] [b][color=#33FF00]Moto[/color] [color=#FFFFFF]Guzzi'[/color][/b][color=#FF0000]lisin[/color] [b][color=#33FF00]Moto[/color] [color=#FFFFFF]Guzzi'[/color][/b][color=#FF0000]li [/color][b][color=#33FF00]Moto[/color] [color=#FFFFFF]Guzzi'[/color][/b][color=#FF0000]liyiz[/color] [b][color=#33FF00]Moto[/color] [color=#FFFFFF]Guzzi'[/color][/b][color=#FF0000]siniz[/color] [b][color=#33FF00]Moto[/color] [color=#FFFFFF]Guzzi'[/color][/b][color=#FF0000]liler[/color][/b]

erdemed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cx125 95 model' x9 500 piaggio
    konuya nokta koyayım bı kere cın motorları 15km fazla gostermıyor tamı tamına 30km fazla gosterıyor.
    evet yanlıs okumadınız 30km bızzat gps cıhazı ıle olctum motor 80 ıken gps cıhazında 50km gosterıyor.
    ve motor kmsı 130-140 gosterse bıle 91-92 kmyı gecmıyor defalarca gps ıle olctum ustelık gps nın hata oranı %00.1

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    asval meleği nin mesajından sonra konunun akışı değişti

biçoğumuz kendi katıksız düşüncemizi paylaŞAMIYORUZ ne yazıkki nedense
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    anlayan arkadaslara gercekten tesekkurler ben burda kafamı masaya vura vura bı hal oldum

road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 200 GY-2
    Paylaşım için sağolasın Axoyum. Ellerine sağlık. 10-15 km.lik fazla gösterme durumuna canım sıkılıyodu benimde. Yarın bende açıp yayın tansiyonunu ayarlıyayım.
    Kilometre Sayacı'nıda sıfırladım mı oldu benim motorda sıfır km. Ama yok yok ben bi 5000 falan ayarlarım. Satılığa çıkartırsam, kekolar çakar sonra mevzuyu
    Bence herkes kilometre sayacını sıfırlamalı.
    MEMLEKETİN NERE DİYE SORAN OLURSA, BEN BİR DÜNYA VATANDAŞIYIM.

İnsanlarıda tıpkı para gibi ışığa tutun, eğer içinde ATATÜRK yoksa sahtedir!...

gps cihazları hız gösteriyomu ??? yoksa konu iyice sarpamı sardı

Alıntı erdemed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuya nokta koyayım bı kere cın motorları 15km fazla gostermıyor tamı tamına 30km fazla gosterıyor.
    evet yanlıs okumadınız 30km bızzat gps cıhazı ıle olctum motor 80 ıken gps cıhazında 50km gosterıyor.
    ve motor kmsı 130-140 gosterse bıle 91-92 kmyı gecmıyor defalarca gps ıle olctum ustelık gps nın hata oranı %00.1

arkadaş konuya nokta koyayım derken iyice karıştırmış olayı...

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    gps hiz gosterir..
    niye tepki gosterilmis anlamadim
    benim asyaminda kadrani 20 25 km fazla gosterirdi keske duzgun gosterse diye dusunurdum
    arkadasta kendince sorunu cozmus
    (kendince derken yanlis okumadiysam emin degil ondan)

nedir bu tavir?

hile yapicak adam bole aleni yapmaz,hele nispeten ucuz(yanlis anlasilmasin lutfen) bi motor icin yapmaz bence..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    yargısız infaz
    bukadarda ön yargılı olunmaz ki!!! çoğu kişi paranoya ya bağlamış!!
    herkes dürüstlük abidesi olmuş adam paylaşım yapmış nereye çektiniz konuyu
    emeğine sağlık axoyum

ya bazı arkadaşlar sanırım km sayacını falan görünce konuyu ve anlatılmak istenileni anlamadan yargısız infaz yapmışlar...

başlığı açan arkadaş gayet iyi niyetli olarak , hız göstergesi normalden 15 km kadar fazla gösterdiği için göstergenin yayıyla oynayarak sorunu halletmenin yöntemini anlatmış...

buraya dikkat arkadaşlar ; başlık sahibi arkadaşımız ''hız göstergesi''ndeki sorundan bahsediyor ''km sayacı''ndan bahsetmiyor...

işte karışıklık bu noktada çıkmış zaten...

olumsuz eleştiri yapan arkadaşlar belliki durumu anlamamışlar...

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Sevgili arkadaslari ben bir kere daha konuya açıklık getireyim. Bundan sonra bu konu ile ilgili mesaj atmak istemiyorum. Axoyum arkadasımız ilk bu konuyu açtıgında hız gösterge tamirinin yanında ayriyetten motosiklet km. sıfırlamayıda gostermişti. Yani konuyu ilk actıgında bunu bizlerle 5, 6 adet resimle ayrıntılı bir şekilde anlatmıştı. Daha sonra tepki (veya konunun uzamaması için) gorunce açmış oldugu konuyu editledi ve sadece hız gostergesinin yapımını açıklayarak diger konuyu yani km. sıfırlamayı sildi. Umarım şimdi daha iyi anlamışsınız. Siz daha sonradan bu konuyu gordugunuz için doğal olarak diyorsunuzki bunlar ne saçmalıyorlar. Ben ve diger arkadaslar biz km. sıfırlamya tepki gosterdik.
    Önce emniyet, sonra hareket...

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Yahu arkadaşlar....

vurun abalıya gibi olmuş. anlayan da yazmış anlamayan da..
    axoyum un kendisi dürüstlüğü ve elinin işe yatkınlığı ile ünlü bir arkadaşımızdı üniversitede. hala da öyledir.
    kusura bakmayın ama asıp kesenler tanısa çoktan susarlardı..

ki herşeden önce adam, toplam km saati nasıl düşürülür diye başlık açmamış.. dikkatli okunsa herkes anlayacak adam burada hatalı hız km göstergesini düzeltmekten bahsediyor.. km sıfırlamaktan bahsetmiyor.

okuyan herkes yazmış okuduğunu anlamadan.. lütfen dikkatle tekrar okuyun ilk konu mesajını.. sonra da ben ne yazmışım diye sorun kendi kendinize..

gidip de çalışmayan toplam km saatini nasıl tamir ettiğinden bahsetmemiş değil mi? adam motor hocası.. mekanik uzman.. adı değil yani yetisi bilgisi bu adamın.. elbette yaptığını paylaşacak. forumda ampül değiştiremeyecek kaç arkadaşımız vardır allah bilir..

merak etme buna tenezzül edecek biri değil.. 10 lira için kendine küfrettirecek çok kişi olabilir ama axoyum onlardan biri değil..

deli mavi neyin hilesini öğrendin? hatalı hız göstergesini düzeltmenin neresi hile? okuduğunu mu anlamadın yoksa?

ne herkesin yapması gereken bir şey arkadaşım. şu yazdığınız yazıdaki suçlayıcılığa bir bak. iki dakkada adama hırsız arsız sıfatını yakıştırmaya kalktın. kendin önce okumayı bir sök. ondan sonra arsız konusunu tartışırız..

ne yazık ki ğülkemizde okuduğunu anlayabilmek de bir sanat olmaya başladı..
    sanirim sen beni yanlis anladin kardesburada iyide var kotude arkadas esmen uckagitcilara yol gostertmis dikkat edersen arkadasa ben ithamda bulunmadim ve ayrica onyargili filanda degilim rahat ol ok.kilometre sayacini sifirlamayida gostermemismi benmi korum?Arti resimleri geri cekmis sen ilk konuyu actiginda gorecektin ok arkadasina git ve sor daha iyi olacak...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)