Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

konjektör neden yanar yanarsa ne olur

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    İLK belirtiler motorumun marşa basınca isteksiz çevirmesiyle başladı . uğraş uğraş yok banamısın demiyor . ayak marşı ile çalıştırıyorum 10 sny sonra stop ediyor. yok bu motorun bana bir garezi var diyordum . bizim yan komşu geldi 20 yıllık motorcu zx9 a bınıyor . aküyü açsana dedi aküyü yerinden çıkardık artı kutubu elektrık bandı ile sardım . gezdi geldi , senin akü mort olmus dedi . tam akü almaya gidiyorum . dedım yarın sunu servıse bırakayım , aküden diye tahmın edıyordum . aküyü şarj ettik daha akşamına yine marş basmadı . motoru komple verdım servıse yapılsın diye . motorun ürettiği şarj az geliyormus yani sadece kendine yetiyor aküye yetısmıyor. bu nasıl halledilir buna bilen arkadaşlardan cevap beklıyorum . bu kaça mal olur

hani biz konjector yanınca veya olmayınca motor çalışmaz diye bılıyoruz ya . bana oyle soylenmıstı alakası yokmus . konjector olmadan da calısıyormus bunu öğrendım
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Konjektörün arızalı olup olmadığını anlamak için B+ şarj ucundan gelen akım ölçülür. eğer 13-14 volt arası sabit bir akım geliyorsa sorun yoktur. Eğer konjek bozuksa bu değer devire göre artar yada azalır veya düşük bir değerde gelebilir.
    Arızanın konjektöreden olup olmadığını böyle anlayabilirsin. Eğer arıza konjektörden değilse akün bitmiş olabilir. Akü eskidiyse şarj bile etsen kısa zamanda boşalabilir.

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    konjektör yanmış olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı Loft adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konjektör yanmış olur
    aga orası doğru ama boşuna yanmasın konjektörcük üstüne bir iki pirzola atalım konjektör yanarkende bi işe yarasın..

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    en basit teşhis yöntemi karanlıkta motoru çalıştırıp farı açıp far ışığını duvar gibi bi yüzeye yöneltmek sonra rölantide devri arttırmaktır. eğer devirle beraber far ışığı canlanıyor ama gaz bırakılınca aniden soluklaşıyorsa beslemede bi problem vardır.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

nam-ı diğer regülatör.. arabanın motoru içindeki alternatörden üretilen elektrik akımının voltajını ayarlar..ayrıca akü şarj olup dolduktan sonra aküye gelen şarj akımını keser..
    [COLOR="Red"]:):):)KARA YOLLARINDA DEGİL!! sENİN KOLLARINDA ÖLEYİM.ÖLÜMLE DANS EDEN ŞÖFÖR YAMAHA R6..):):)[I][B][/B][/I][/COLOR]

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    kontector saglam cıktı . chooperrider ın dedıgı gıbı yapıyorum duvar gaz verdıkce ısık artıyor . sorun bobınden mıs bobın degısecek

en guzel tarafı bir defa perıyodık bakıma ( ekonomık neden) bırakmadıgım ıcın garantı dısı dıyor bu olaya . sokamam garantıye dıyor galıba 80 ytl bana kaçtı
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    geçmiş olsun bobincik o kadar pahalımı yafuu..

Motosikleti
    YBR_125_'05_KIRMIZI BROADWAY '92_BEYAZ
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontector saglam cıktı . chooperrider ın dedıgı gıbı yapıyorum duvar gaz verdıkce ısık artıyor . sorun bobınden mıs bobın degısecek

en guzel tarafı bir defa perıyodık bakıma ( ekonomık neden) bırakmadıgım ıcın garantı dısı dıyor bu olaya . sokamam garantıye dıyor galıba 80 ytl bana kaçtı
    hacı düzeldimi aldınmı motoru servisten ? geçen gördüm bağırsakları çıkmış yatıyodu masum masum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler