Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW R 1150 RT Akü problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Motorum garajımda duruyor aküyü sökmem için grenajın komple çıkması gerekiyor. yandan özel akü girişleri var ancak cihazı 250 ytl ye geliyor, önerisi olan???
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Sorunu tam olarak anlayamadım. Aküyü mü şarj etmek istiyorsun motorun üzerindeyken.

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    akü bittiğinden dolayı ya çıkartıcam yada şarj ettirecem yada bir yöntemini bulup üstünde şarj ettirecem direk aküye ulaşamıyorsun grenajın sökülmesi gerekiyor ...... benim derdim kolay yoldan çözmek, en kötü ihtimalle istinye borusan yolu görünüyor bana....
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Akü beklediği için boşaldıysa şarj ederek durumu düzeltebilirsin. Üzerindeki bağlantılar dışardan şarj için mi değil mi bilmiyorum. Akü redresörleri var bunlar yatan motosikletin aküsünün boşalmasını önlüyorlar. Bu bağlantı bunun için olabilir. Eğer bindiğin halde akü boşalıyorsa o zaman şarjını ve kaçak durumunu kontrol ettirmen gerekir. Böyle ise servise gideceksin mecburen. Ancak beklediği için boşaldıysa kendi şarj edip yada ettirip kullanabilirsin. Sıradan akü şarj aletleri ile üzerinde şarj yapmanı tavsiye etmiyorum. Grenajın sökülmesi işide çok zor bir iş değil garajında varsa söküp şarj edip sonra grenajı takabilirsin.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    2ye tak itirin çalışır bir uzun yol yap üstüne akün hazır
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    BMW r1150r
    bence bu motor elektronik ateşleme olduğu için aküyü üzerinde şarj etmek sakıncalı aksi taktirde besleme diyotlarını yakabilirsiniz benim başıma boyle bir kaza geldi bir bilene danışın isterseniz...

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Eğer şarj cihazınız switchmode tipten adam gibi birşey ise üzerinde rahatlıkla şarj edebilirsiniz hiçbirşey olmaz ama trafolu klasik tip içinde 4 adet diyot olan tipten birşeyse sorun çıkabilir o nedenle aküyü sökmek faydalı ama en iyisi iki ile vurdurup çalıştırmak kendi kendini bir sürede şarj edecektir

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı CaBRioLeT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akü bittiğinden dolayı ya çıkartıcam yada şarj ettirecem yada bir yöntemini bulup üstünde şarj ettirecem direk aküye ulaşamıyorsun grenajın sökülmesi gerekiyor ...... benim derdim kolay yoldan çözmek, en kötü ihtimalle istinye borusan yolu görünüyor bana....
    eger istinye borusana gidersen sana bu en az 500 ytl malolur, en iyisi ya kendin granajı sökmen yada bilindik bir servise gidip söktürmen olucak,
    borusanı hiç tavsiye etmem.
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)