Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

debriyaj arıza!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Miximum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki dr650
    honda 250 eski bi makina var bende.debriyaj teli kopmuştu idare olarak biraz daha kısa şekilde bi tel uydurdum.ama debriyaj kaçırıodu tabi.bi süre o şekilde bindim.bu gün yeni bi tel aldım ve değiştirmek istedim.ama debriyajın boşaldığını gördüm.hiçbişekilde ayırmıyor.etkisiz.bunun nedeni ne olabilir.büyük maliyetlere patlarmı acaba bilgisi olan varmı??sinirlerim çok bozuldu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun tam modelini yazarsan ona göre birşey söyleyebiliriz belkide debriyaj cubuğu yerinden kaymıştır..
    Dediğim gibi her modelin debriyaj sistemi farklıdır tam modeli söylersen ona göre bir mantık geliştirebiliriz
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Suzuki dr650
    ruhsattada aynen 250 yazı başkada bişi yazmıo walla:S

Motosikleti
    yamaha jc100
    Valla bende debriyajdan çok çektim baya bi pratik bilgim oluştu bikaç şey yazacaktım ama extrama isimli arkadaş el attıysa bize pek bişey düşmez. Çünkü o hem motosiklet tamircisi hemde genelde bu tarz makinelerle ilgileniyo...

En eski xl lerden olması gerek bunun ya debriyaj hd80 ile aynı sanırım
    Debriyajın sanzuman tarafındaki kolu bir kez tam tur attır düzelmesse yan kapağı açarak kolayca halledebilirsiniz altında 1 tane rulman var onuda değiştirmiş olursun hem
    Çok fazla masraf yapacağını düşünmüyorum
    Bu debriyaj sistemi şuana kadarki en sevdiğim sistem kavraması ve ayırması gerçekten harika ya
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Suzuki dr650
    hmm açmayı düşünüyordum ama kararsızdım.o zaman ben bi şansımı deniim.olmaZsa bi bilene gösterrim artık.

'' ExTReMa '' ilgilendiğin için çok sağol.verdiğin bilgiler işime yarıcaktır umarım.

'' tieyennar '' ilgin için sağol;)

makina çok eski olmasına rağmen patika yollarda bana cross zevki yaşatıyor.zaten sadece dağda antirenman yapmak için almıştım bunu.yan,arka grenajlar ve koltuk değişimi yapılcak yakın zamanda.o zaman biraz binilesi olucak heralde

Motosikleti
    Suzuki dr650
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En eski xl lerden olması gerek bunun ya debriyaj hd80 ile aynı sanırım
    Debriyajın sanzuman tarafındaki kolu bir kez tam tur attır düzelmesse yan kapağı açarak kolayca halledebilirsiniz altında 1 tane rulman var onuda değiştirmiş olursun hem
    Çok fazla masraf yapacağını düşünmüyorum
    Bu debriyaj sistemi şuana kadarki en sevdiğim sistem kavraması ve ayırması gerçekten harika ya
    şanzıman kapağını çıkardım.debriyaj kolunu normale döndürdüm.debriyaja basınca içerdeki küçük bi parça rulmana deyiyor.o şekilde bi sistem galiba.ama debriyaj kolu hala boşta kalıyor.vitesler çalışıyor.sence sıkışmış olabilirmi?yada debriyaj balatası bitik olsa nasıl anlardık bu durumda

sencaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f
    cbx 250 ( twister ) motor aLdım. 2005 model. 20.000km de. Şuan için ßurada sormak istediğim kavrama noktasında ''har har'' diye ses yapması. Servis haricinde ist.( anadolu yakasında) tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? ßen ßu sorunLa motora binmeye devam ediyorum. (egzantrik gerge ve kranktan hiç bahsetmiyorum) ßu konudaki düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

ßu mudur yafs; kimse oraLı oLmuyorrr :(

Motosikleti
    suzuki/m800
    selam arkadaşlar suzuki m800 2007 model 6500 kmde motorum debrajdan yolda bıraktı servise götürdügümde kullanma hatası deyip garanti kapsamına almak istemediler motor depraj balata saçını kırmış veben bunun kullanma hatasından olmadıgına eminim kullanma hatası olsa balatayı yakar veya bitirir tasın içindeki balata saçını nasıl oluyorta kırıyor anlamış deyilim. bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum saygılar

Alıntı Miximum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şanzıman kapağını çıkardım.debriyaj kolunu normale döndürdüm.debriyaja basınca içerdeki küçük bi parça rulmana deyiyor.o şekilde bi sistem galiba.ama debriyaj kolu hala boşta kalıyor.vitesler çalışıyor.sence sıkışmış olabilirmi?yada debriyaj balatası bitik olsa nasıl anlardık bu durumda
    Evet sistem o bilyaya değer ve debriyaj tasını geri basar çokta güzeldir
    Sorun hala devam ediyor sanırım debriyaj tasını falan çıkarsaydın belki birşeyleri kırmış olabilirsin
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Suzuki dr650
    sorun halledildi ilgilenen arkadaşlara çok çok teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)