Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acil fren yardımı lütfen Arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    zekai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    Arkadaşlar hepinize merhabalar.Dün motorumun ön freninin yağını değiştirdim.Shell yağ aldım dot3 standartlarında falan yazıyordu üzerinde.yağı değiştirirmeden önce önceki yağını da boşlattım hani yağını sıfır yeni koyayım dedim yağı koyup kapağını kapattım fakat şu anda ön frenim tutmuyor ve ön fren koluna asıldığımda acayip derecede yumuşak...acilen bir yardım lütfen arkadaşlar....

SAYGILARIMLA....
    Zekai YÜCE
    Mondial mct 250
    zekaiyuce

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Hidrolik kutusunun kapağını aç açıkken 30-40 defa freni pompala daha sonra kutuyu kapat (Havasını almış oluyorsun) kolun sertleştiğini ve frenlerinin tuttuğunu göreceksin.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    fren yaglari bildiğim kadarıyla dot4 türünde oluyordu..
    emin değilim o ayrı..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

zekai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25

fren

Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hidrolik kutusunun kapağını aç açıkken 30-40 defa freni pompala daha sonra kutuyu kapat (Havasını almış oluyorsun) kolun sertleştiğini ve frenlerinin tuttuğunu göreceksin.

Onuda denedim dün hatta 30 40 dan fazla denedim hava kaparcığıkları çıkıyor ama hala aynı bu gün işe o şekilde geldim....başka bir önerisi olan varmı arkadaşlar....lütfen...
    zekaiyuce

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Aprilia Atlantic 500 Sprint Scooter'ların Atası
    Ben bu konuyo bi el atayım.Arkadaşım hidroliği seviyesine kadar doldur kapağını kapat daha sonra fren kolunu sıkıp bırak 4-5 kez.Basılı vaziyette tut fren balatalarının mekanızmasının üzerinde bulunan hava alma tıpasını uygun anahtarla aç basık tututuğun için yağ bi miktar akacaktır hemen kapat daha sonra tekrar aynı şeyi yap fren kolu sertleşinceye kadar bunu tekrarla unutma basılıyken tapayı açacaksın.Dışarıya akan hidrolik azalacağı için hidrolik kutusuna takviye yap.Herşey bittikten sonrada hidrolik akan yerlere bolca su dök,boyalı yerlere hidrolik bulaştırma boyasını çıkarır eğer bunuda yapınca olmuyorsa kaliperler arızalıdır yani fren pistonu görevini yapmıyodur.Hadi sana kolay gelsin.

Motosikleti
    Artık Yok
    Bencede hidroliğin havasını almalısın Fren mekanizmasının üzerinde küçük vidadır tüm araçlarda hidrolik yağ boşaltılıp yenilendiğinde yapılması gerekir yoksa fren tutmaz bir tamirciye gidersen oda halleder...

MoToR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DR 800 BİG-JİNLUN 250
    Hidrolik kapağını aç,aşağıdan disk kaliperine bağlı vidayı sök boşta dursun yukardan fren kolunu pompala sürekli içinde hava kabarcığı ve hava boşluğu kalmayana kadar ince kıvamda hidrolik yağını kesiksiz aktığını görünce vidayı yerine tak iyice sık eksilen hidroliğini tamamla sonra fren kolu sertleşene kadar
    pompala eğer yine olmadıysa hortumda kaçak olabilir onu kontrol et
    SUZUKİM, ud\'um buz gibi bira ile doğanın keyfini yaşarım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler